Now Reading
Kaip išsaugoti romantiškus santykius?

Kaip išsaugoti romantiškus santykius?

Kaip išsaugoti romantiškus santykius?

Švelnumas, meilumas, dalijimasis, o po kelių kartu praleistų metų ir – rutina, nepasitikėjimas, nesupratimas: nėra lengva laimingai gyventi poroje. Siūlome jums keletą patarimų, kaip surasti pusiausvyrą kasdienybėje ir išsaugoti romantiškus santykius.

Santykių pagrindas – komunikacija

Ginčai poroje dažniausiai kyla dėl nesusikalbėjimo. Poros nesikalba, kalbasi nepakankamai arba tai daro visiškai neefektyviai. Anot psichologų, būtent komunikacija yra harmoningo gyvenimo poroje pagrindas.

Galima drąsiai teigti, jog jos nebuvimas prilygsta santykių mirčiai. Yra porų, kurios kalbasi, tačiau visai nemoka klausytis. Yra ir tokių, kurios vietoj to, kad kalbėtųsi apie tai, kas gražaus ir gero vyksta jų aplinkoje ir asmeniniame gyvenime, pastebi ir pabrėžia tik neigiamus dalykus. Ilgai kartu išlieka tos poros, kurios sugeba valdyti emocijas ir išsprendžia agresyvumo problemą. Todėl prieš rėždami kritiką, pirmiausia gerai pagalvokite apie tai, ką norite pasakyti. Pirmiausia apmąstykite pozityviąsias situacijos puses ir išreikškite jas.

Išmokite klausytis ir išgirskite savo antrąją pusę. Laisvai reikšdami savo mintis ir norus, išvengsite nesusipratimų ir nesusikalbėjimų. Venkite kasdienių, banalių pokalbių. Kalbėkite ne vien tik apie save, o apie jūsų abiejų bendrą ateitį ir tarpusavio santykius.

Pasitikėjimas LYGU sveiki santykiai

Santykiai negali būti sveiki, jei poroje nėra pasitikėjimo vienas kitu. Nuolat keliate pavydo scenas, klausotės telefono skambučių, skaitote sms žinutes ir paslapčiomis lendate į partnerio elektroninį paštą? Stop! – atsikratykite šių blogų įpročių. Neleiskite nepasitikėjimui, abejonėms ir įtarimams jus užvaldyti. Svarbu ne tik pasitikėti partneriu, bet ir tikėti jūsų santykiais. Neleiskite, kad pavydas okupuotų jūsų mintis ir gyvenimą.

Mylėti, vadinasi, ne tik duoti, bet ir imti

Esame skirtingi. Kiekvienas su savo charakteriu, įpročiais ir gyvenimo būdu. Gyvenant poroje svarbu mokėti prisitaikyti, kartu ieškoti kompromisų. Įsiklausę į partnerio norus ir supratę jo poreikius, pamatysite, kad ne taip jau sunku rasti pusiausvyrą tarp skirtingų gyvenimo būdų.

Prisimenate F. Džeksono posakį, jog „Mylėti, vadinasi, ne tik duoti, bet ir imti“?. Turbūt suvokiate, jog čia kalbama ne apie materialius dalykus, o apie didžiadvasiškumą, kuris nieko nekainuoja. Būkite malonūs savo antrajai pusei, nuolat rūpinkites vienas kitu. Bučiniai, komplimentai ir kitokie meilės įrodymai yra svarbūs ne vien santykių pradžioje. Kiekvieną dieną yra būtina dalytis švelnumu ir dėmesiu.

Poroje jūs – ne žiūrovas, o aktorius

Nors seniai jau esate ir gyvenate kartu, nemanykite jog santykiai nusistovėjo ir jie niekada nesibaigs. Nesileiskite užvaldomi kasdienybės ir įpratimo. Nenustokite žavėti mylimojo. Abu sutuoktiniai turi norėti patikti vienas kitam. Pakeiskite garderobą, nedvejodami meskite lauk savo seną, nors ir labai patogų, megztinį ar senamadišką pižamą. Puoškitės ne dėl aplinkos, o dėl savo partnerio. Jūs manote, kad rutina sparčiai braunasi į jūsų gyvenimą? Netoleruokite to. Visada prisiminkite, kad jūs poroje esate ne žiūrovas, o aktorius.

Būkite, svajokite ir kurkite – KARTU!

Skirkite laiko savo antajai pusei. Sakysite – „Jau ir taip beveik visą laiką praleidžiame kartu?“. Kalbame ne apie tai. Skirkite laiko vienas kitam, visiškai atsiribodami nuo kasdienybės. Užmirškite finansines problemas, nesėkmes darbe ir visą save paskirkite partneriui. Raskite bendrų pomėgių, užsiimkite abiejų mėgstama veikla, eikite pasivaikščioti, kalbėkitės. Neleiskite rutinai užvaldyti jūsų gyvenimo. Į kasdienybę įneškite spalvų!

Kartu kurkite ateities planus. Tai yra svarbu, siekiant išvengti rutinos ir kasdienių rūpesčių. Planai įneš dinamikos į jūsų kasdienybę. Juk būtent svajonės mus skatina kurti ir drąsiai žengti į priekį. Svajonėms nėra ribų – kelionė, naujas butas, vaikai, namo remontas…

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Meilė nėra priklausomybė

Kiekvienam žmogui reikia intymumo. Ne vien tik fizinio, – bet ir emocinio, jausminio. Todėl yra labai svarbu rasti laiko pabūti su savimi. Leiskite savo antrajai pusei pamąstyti, nuolatos neklausinėjant: „Apie ką galvoji?“. Idealiausia būtų, jei kiekvienas turėtumėte atskirą erdvę apmąstymams.

Gyvendami poroje nesistenkite „pasisavinti“ partnerio ar „pasinerti“ tik į jo gyvenimą. Nemaišykite meilės su priklausomybe. Yra labai svarbu savo partneriui palikti dalelę autonomijos. Kol jūsų vyriškis su draugais žiūri krepšinio rungtynes, skirkite laiko sau: lankykite šokių pamokas, susitikite su draugėmis.

Nors tai ir nėra paprasta, tačiau reikėtų rasti aukso vidurį tarp nepriklausomybės ir gyvenimo poroje.
Meilė yra darbas. Šio darbo rezultatas priklausys tik nuo to, kiek kiekvienas į tai investuosite ir kaip nuoširdžiai abu dirbsite.

Jauskite malonumą dalydamiesi šio darbo vaisiais!

Renata Lazickaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top