„Lokės pėda“ — nuotykiai prasideda

Esate kada svajoję pasistatyti namelį medyje ar įlipę pasikarstyti po žaliuosius gamtos draugus? Dabar svajonės gali virsti smagiomis pramogomis, tereikia apsilankyti prie Jonavos įsikūrusiame nuotykių parke „Lokės pėda“.

Nuotykių parkas — jėgų išbandymas

Nuotykių parkas „Lokės pėda“ — tai vaizdingame Lokio upelio slėnyje, 2,5—15 metrų aukštyje, medžiuose saugiai įrengtos šešios skirtingo sudėtingumo kliūčių ir trys skrydžių trasos. Statūs Lokio upelio krantai tik dar labiau paaštrina ekstremalius pojūčius.

Atkakliausieji pramogautojai nuotykių parke turi galmybę įveikti apie 60 tolimose kelionėse pasitaikančių išbandymų: beždžionių, tibetiečių ir nepaliečių tiltus, judančius rąstus, tinklus, sūpynes, balnakilpes, piratų kopėčias, šokti Tarzano šuoliu, pereiti tiroliečių tiltą ir daugelį kitų, jėgų ir ištvermės bei „draugystės“ su aukščiu reikalaujančių kliūčių.

„Lokės pėda“ — pirmas tokio pobūdžio parkas Lietuvoje. Parko direktorius Vytautas Armolaitis pasakojo, kad idėja įkurti parką kilo trims bendraminčiams kolegoms po apsilankymo Latvijos parke „Mežakaķis“. Nuotykių parkas projektuotas ir statytas Prancūzijos specialistų.

„Lokės pėdoje“ galima praleisti visą savaitgalį. Į parko teritoriją visiškai be papildomo mokesčio įleidžiami tik laipiojantys lankytojai ir juos lydintys. Susibėgti „pagirtuokliauti“ neleidžiama. Patogioje ir erdvioje automobilių stovėjimo aikštelėje visada rasite vietos automobiliui.

Laipiojimas atpalaiduoja

Nuotykių parke lankytojai patiria daug įspūdžių, pamato save iš naujo, atranda naujų savo ir draugų savybių bei, svarbiausia, kad galvoje sukasi tik kelios mintys: „Ar gerai prisisegiau? Kaip įveikti šią kliūtį? Kur mano besišypsanti kompanija?..“ Todėl pailsima išties maksimaliai.

Laipiojimas medžiais — aktyvus poilsis, skatinantis nugalėti baimes, ugdytis atsakomybę, patikrinti fizinę ir psichologinę ištvermę, pasiduoti azartui, įveikti vis sudėtingesnes ir daugiau pastangų reikalaujančias kliūtis.

Trasos ir skrydžiai „lepina“ aukščiu

Išbandymai medžiuose įrengtose trasose tikrai patiks nuotykių mėgėjams ir atvykusiems savęs „patikrinti“. „Juoda“ ir „Olimpinė“ trasos tikrai sunkios, paradoksalu, bet mažiau sveriantiems paaugliams įveikiamos paprasčiau negu suaugusiems vyrams. „Geltona“ — privalomoji, mokomoji trasa atrodo „sudėtinga“ tik neišbandžius kitų. Lipdami pradžiamokslio trasa būsite atidžiai prižiūrimi darbuotojų, kurie stebėdami jus patikrins, kaip supratote instruktažą dėl įrangos ir saugaus elgesio.

Praktika rodo, kad bent kiek fiziškai stipresni žmonės per vieną apsilankymą, jei nelipa į „Juodą“ ir „Olimpinę“, gali be ypatingo vargo įveikti „Žalią“, „Mėlyną“ ir pora kartų „Raudonąją“ trasas. Pastarojoje labiausiai „eismą stabdo“ ir įveikus kliūtį džiaugsmą  sukelia — šuolis į tinklą. Ryškiomis spalvomis pažymėtose trasose prireiks fizinių jėgų, tačiau jos įveikiamos ir nesilankantiems sporto salėje.

Norintiems pasijausti lengvai plazdenančiais paukščiais ir nenorintiems prakaituoti lipant per kliūtis, siūlomi trys skrydžiai: „Slėnis“ — 75 m ilgio, „Upelis“ — 145 m ir ilgiausias „Vakaris“ —  220 m. Skrydžiai uždegantys, o nusileisti „bėgant“ nepatyrusiems gali ir nepavykti, tačiau bet kokia „tūpimo“ baigtis nuotaikos tikrai negadina. Susižeisti įmanoma, tačiau reikia labai „pasistengti“. Nebūtina nusileisti grakščiai ir būtinai gražiai bėgant, geriau „pavažiuoti“ nugara, negu patirti kojų traumų. Skrydžiai nėra labai ilgi ir „nutūpus“ teks kėblinti per tiltuką arba mišką atgal.

Mąstantiems apie saugumą

Pasak oficialios informacijos, nuotykių parko darbuotojai nuolat rūpinasi medžiuose įrengtų trasų saugumu. Iš praktikos pastebėtina, kad atvykus „Lokės pėdos“ personalas suteikia visą reikalingą informaciją, padeda užsidėti saugos įrangą, nuolat stebi tvarką, pasako, jei ką darai ne taip, pataria parko lankytojams. Be to, verta paminėti, kad visi lankytojai nuo nelaimingų atsitikimų draudžiami bendrovės „Ergo Lietuva“ draudimu.

Parko direktorius pasakojo, kad žmogui elgiantis pagal instruktažo taisykles — saugumas garantuotas! Patariama tiesiog įvertinti savo jėgas ir „neišdykauti — laikytis taisyklių“. Pabrėžiama, kad trasų įranga yra trijų saugumo lygių, tačiau reikia turėti omenyje, jog tai ekstremali pramoga ir pasitaiko traumų.

Nenorintiems laipioti pramogų nepristigs

Lankytojai, nepageidaujantys išbandyti savo jėgų, gali sirgti už saviškius, laipiojančius trasose, paruošti savo kolegoms užkandžių, aplankyti šaudyklą (siūlomi: lankas, arbaletas, oriniai šautuvai), pasilepinti pirtimi (reikia užsisakyti iš anksto), važiuoti keturračiais „Motosafari“. Taip pat galima išbandyti naujieną — „Katapultą“. O svarbiausia, virš savo galvų nuolat matysite laipiojančių žmonių emocijas.

Laipiojimas kiekvienam ir ne visiems

Pramogų parke apsilankyti rekomenduojama visiems, kas tik nori išbandyti save, puikiai praleisti laiką gamtoje, mėgstantiems sportą bei linksmą ir aktyvų laisvalaikį. Švenčiantiems reikia turėti omenyje, kad alkoholį galima vartoti tik pabaigus laipioti. „Lokės pėdos“ vadovas Vytautas dalinosi patirtimi ir pasakojo, kad trasas įveikia ne visi, bet yra buvę keletas sportiškų senjorų, apie 70 m. amžiaus, kurie ėjo per trasas „kaip vėjas“. Ir čia pat priduria, kad lankytojai labai įvairūs — vaikai su tėvais, seneliai su anūkais, studentų kompanijos, porelės, įmonių kolektyvai, užsieniečiai ir t. t.

Nepatartina važiuoti laipioti, jei labai bijote aukščio ar judančių konstrukcijų. Yra buvę atvejų, kai žmonės „įsivaro“ nors ir nedidelę, bet aukščio baimę, kai staiga paslydę pakimba ant lynų ar pritrūksta fizinių jėgų pabaigti trasą. Įveikiant kliūtis neverta naudoti visų savo jėgų ir persistengti, nes labai pavargsite ir nebeliks malonumo. Blogiausiu atveju — jus nukels darbuotojai.

Verta prisiminti, kad prie laipiojimo įrangos turite ir „ratuką“, kuriuo pasinaudoję galite „apgauti“ kliūtį ir įveikti ją lengviau. Laipiodami nesibodėkite dėvėti pirštinių, čia paprastos, dar vadinamos „sodinėmis“, negelbės, o per plačios ar medžiaginės pirštinės „lenda“ į „karabinus“ (aut past. alpinistiniai kabliai) juos segant. Geriausia rinktis gumines ir labai prigludusias pirštines. Nepamirškite, kad galite patys reguliuoti laipiojimo amunicijos įtempimą —  patempti diržus, kai jums atrodo, kad jie per laisvi.

Apsirenkite taip, kad nenusibrozdintumėte, nes net karštą vasaros dieną geriau vilkėti ką nors dengiančio visą kūną, negu skųstis paraudusia oda. Venkite džinsų ar „kietų“ medžiagų. Jei diena vėsi, geriau vilktis drabužį su gobtuvu, nes medžiuose (kai dar nėra lapų) paprastai jaučiamas stipresnis vėjas negu ant žemės. Avalynė turi būti kuo patogesnė ir minkštesniu padu, tuomet galėsite lengviau „užkabinti“ kliūtis.

Nieko ypatingo ruošiantis įveikti trasas nereikia. Jos išdėstytos sunkėjančia tvarka ir visuomet galima nuspręsti, kad „man jau užteks“. Tereikia pasiimti sportinius batelius, patogią aprangą, pasižiūrėti orų prognozę (jei lyja kaip iš kibiro, trasos uždaromos) ir, žinoma, nepamiršti nusiteikti pozityviai.

Parengė Viktorija Gudelė

Lokės pėda

Naujausi komentarai
nebuvau
2010-06-30, 17:34
bet būsiu,ačiū už pakvietimą
buvau
2010-06-28, 14:20
O kaip norėčiau aš vėėėėlll, sugrįžt į Lokėėės pėėėdąąą :) Labiausiai patiko skristi - visiška laisvė, kad ir trumpam.
Vėjūnė
2010-06-28, 09:22
Teko apsilankyti ir tikrai nenusivyliau, labai smagiai praleidome laiką :) po laipiojimo dar kelias dienas skaudėjo raumenys, bet fizinis nuovargis vertas patirto malonumo :)
mergina
2010-06-26, 16:21
Smagus tekstukas:) Dar nebuvau "Lokej", bet labai noriu. tikiuosi, kad prisiruosiu:)
Karolina
2010-06-26, 11:12
Labai patiko siame parke :) rekomenduoju :)!
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai