Now Reading
„Protų kovos su Robertu Petrausku“ turi Lietuvos čempionus (Foto)

„Protų kovos su Robertu Petrausku“ turi Lietuvos čempionus (Foto)

„Protų kovos su Robertu Petrausku“ turi Lietuvos čempionus (Foto)

Laikas.lt
Nuotr. – Giedrė Saulėnė. 

Šeštadienį Palangoje, „Vanagupės“ viešbutyje, baigėsi trečiasis „Protų kovų su Robertu Petrausku“ sezonas. Į Vasaros sostinėje vykusį žaidimo nacionalinį finalą suvažiavo 20 geriausių viso sezono komandų. 160 žaidėjų kovėsi prie stalų, dar tiek pat sirgalių atvyko palaikyti savo miestų komandų iš visos Lietuvos.

Šešis Lietuvos miestus (Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Gargždus ir Mažeikius) įtraukęs žaidimas po net aštuonis mėnesius trukusio klausimų ir atsakymų maratono išaiškino savo geriausiuosius.
Įtemptas, atkaklus ir daugiau nei keturias valandas trukęs finalas baigėsi Vilniaus čempionų „Sexy Karakatica“ komandos triumfu. Antroje vietoje liko visą sezoną Kaune pirmavusi „Bėda bėdelė“, trečioje – Šiaulių lyderiai „Iš kišenės“.

„Jausmas nenusakomas. Tai turbūt viena geriausių emocijų mano gyvenime. Man sunku apsakyti šitą džiaugsmą. Įtampa buvo viso žaidimo metu. Be jos mes nebūtume laimėję. Buvo juntamas didelis kiekvieno komandos nario atsidavimas. Susikaupę žaidėme iki galo“,– po pergalės džiūgavo vienas aktyviausių „Sexy Karakatica“ narių Jevgenijus Kaplanas.

Lietuvos čempionai finalo žaidime į pirmąją vietą iššovė tik ketvirtajame žaidimo ture, kai muzikinių klausimų ture vos 4,5 taško surinkusi Kauno „Bėda bėdelė“ užleido lyderio poziciją. Nepaisant to, įtampa finalo dalyvius kaustė iki paskutinio turo, prieš kurį pirmąsias tris komandas skyrė vos pusė taško! Vis dėlto galingai finišavę vilniečiai žaidimo pabaigoje įtvirtino savo persvarą.

„Finalo klausimai – labai įdomūs. Taip, jie buvo sudėtingi, bet neįdomu atsakinėti į lengvus klausimus. Tam ir žaidžiame šitą žaidimą, kad papildytume savo žinių bagažą. Žaidimas buvo čempioniškas pagal visus parametrus“, – tikino J.Kaplanas.

Po apmaudžiai pralaimėto finalo Kauno komandos lyderis Dainius Švenčionis pažymėjo, jog nesėkmę jo komandai lėmė du prastai sužaisti turai: „Paskutiniame ture mūsų nekaustė įtampa. Liūdna, kad net ir prisiviję, neištempėme iki galo, bet žaisdami negalvojome apie galutinį rezultatą. Tiesiog atsakinėjome į vieną klausimą po kito. Apie kiekvieną jų galvojome atskirai ir žaidėme atsakingai. Nebuvo kada galvoti apie bendrą rezultatą. Apmaudu dėl to, kad dviejuose turuose gavome po 4,5 balo, kai kiti gavo po 7-8 balus.“

D. Švenčionis teigė, jog galutinis rezultatas jo pernelyg nenuvylė: „Aš asmeniškai galvojau, kad būtų gerai patekti į trejetuką. Būtent dėl to rezultatas manęs nenuvylė. Tuo labiau, kad tai buvo pirmasis bandymas. Patvirtinome, kad Kaune laimėjome neatsitiktinai.“

Ketvirtasis „Protų kovų su Robertu Petrausku“ sezonas prasidės rudenį. Visą informaciją apie žaidimą ir naujų komandų registravimą rasite Facebook profilyje “Protų Kovos su Robertu Petrausku”.

KELETAS SUPERFINALO KLAUSIMŲ IR ATSAKYMŲ

1. XV a. tuometinio italų futbolo (calcio) žaidėjai kaudavosi dėl JOS. 2009 m. Korycine (Lenkija) vyko pusės maratono bėgimas, kurio pagrindinis prizas buvo JI. Lietuvė Remalda Kergytė užėmė antrą vietą, tad JOS negavo ir todėl negalėjo savęs paguosti. Kas JI? (ATS: Karvė – tad pralaimėjusiems pasakyti, kad ne dėl karvės žaidėm – nebetiko)

2. Šveicarija buvo sukurta 1291-mais metais trijų kantonų atstovams pasirašius laišką, kuriuo suformavo sąjungą. Vienas iš šios šalies simbolių – baltas kryžius. Įvardinkite šios šalies šūkį. (ATS: Vienas už visus, visi už vieną – Unus pro omnibus, omnes pro uno).

3. Perkirsti Gordijaus mazgą – reiškia išspręsti neišsprendžiamą užduotį. O kur/kada du džentelmenai turi sudraskyti kaklaraištį? (ATS: Tenise – Tie Break).

4. Manoma, kad Europoje populiariausia pavardė kilusi iš šio amato pavadinimo. Koks tai amatas? (ATS: Kalvis; Antai Čekijoje ir Slovakijoje nesuskaičiuojama daugybė Kovaržų ir Kovaržikų. Rusijoje gausu Kuznecų ir Kuznecovų, Ukrainoje – Kovalių, Kovalionkų, Lenkijoje – Kovalevskių, Vengrijoje – Kovascų, Vokietijoje – Šmitų, Suomijoje – Saplanenų, Anglijoje – Smitų. Sirijoje viena labiausiai paplitusių pavardžių yra Habadas – arabiškai tai reiškia „kalvis“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

5. Anot humoristinis posakio, amžina meilė turi savo garantinį laikotarpį. Nurodykite jį. ((ATS: mėnuo – medaus mėnuo;

6. Surašykite visus daiktavardzius, kuriu vardininko linksnio galūnė yra -ias… (ATS: Jų yra tik keturi – elnias, velnias, kelias, svecias)

7. Prieš jus trys lotyniškos raidės A, V ir H. Prancūzų dizaineris Christianas Dioras naudojo šias raides tam tikrai klasifikacijai. Ką gi jis klasifikavo šiomis raidėmis? (Moterų figūras – A reiškė, kad pas moterį siauri pečiai ir platūs klubai; V – atvirkščiai – platūs pečiai ir siauri klubai; ir H reiškė damą su plačiais pečiais, plačiais klubai ir be talijos).

8. DĖMESIO SPALVOTA DĖŽĖ: Pirmosios jos pradėtos auginti Kinijoje 2 500 metų ir jos žydėjo geltonai kaip auksas. Būtent dėl to iš graikų kalbos kilęs jų pavadinimas reiškia “aukso žiedą”. Dabar jų išvesta įvairių spalvų ir formų, bet auginti jas taip nesunku, kad visi lietuviai gali laikytis Rytų išminties, kuri teigia: “jei norite būti laimingi – visą gyvenimą auginkite JAS. Kokia gėlė dėžėje? (ATS: Skaistažiedė (lot. Chrysanthemum) – astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Dar kitaip vadinama chrizantemos (gr. chrysos – „auksas“, anthemos – „žiedas“; daugelio šios genties rūšių žiedai geltoni kaip auksas).

9. Šie žodžiai yra priskiriami Vusterio vyskupo žmonai: “Dieve mano, turėkime vilties, kad tai netiesa, bet jei taip yra, melskimės, kad niekas apie tai nesužinotų”. Ji ištarė šiuos žodžius XIX a. po to kai jos vyras papasakojo apie ką? (ATS: Apie Darwino evoliucijos teoriją, skelbinačią, kad žmogus kilo iš beždžionės).

10. Graikijoje, Chalkidikės pusiasalyje ant Atono kalno yra įsikūrusi unikali Šventojo kalno respublika – suvereni Graikijos respublikos dalis. Tai – viena iš paskutiniųjų pasaulio vietų, kurioje, nepaisant žmogaus teisių ir emancipacijos, uždrausta lankytis moterims. Atone veikia 20 vienuolynų, kurių gyventojai viską, ko reikia gyvenimui, pasigamina patys, tačiau jie niekada negeria pieno ir nevalgo sūrio ir mėsos. Kodėl? (ATS: šioje šalyje negalima būti ne tik moterims, tačiau ir apskritai moteriškos giminės gyviams – vištoms, karvėms ir t.t. –tad iš kur pienas, sūris ir visa kita?).

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top