Now Reading
Tobulai įdegęs kūnas – už ir prieš

Tobulai įdegęs kūnas – už ir prieš

Tobulai įdegęs kūnas - už ir prieš

Nors prieš keletą dešimtmečių blyški balta oda buvo aristokratijos simbolis, šiandien ši tendencija žymiai pakitusi. Šokoladinė, lengvai įrudusi, net kartais šiek tiek oranžinė kūno spalva yra jaunų mergaičių ir subrendusių moterų siekiamybė, tad ne viena jų šaltuoju sezonu aplanko soliariumus, išbando purškiamą įdegį, naudoja savaiminio įdegio kremus, o vasarą nepraleidžia laisvos akimirkos pagulėti paplūdimyje. Tačiau kokia tokio grožio kaina?

Viena kaina, kurią mes mokame, yra finansinė, t.  y. išlaidos, tačiau tai yra menka kaina, palyginti su ta, kurią mokame iš savo sveikatos sąskaitos. Visgi milijonai pasaulio moterų užmerkia akis prieš visas įdegio neigiamas puses, pirmenybę teikdamos tik grožiui ir niekam daugiau. Tad šio straipsnio tikslas — supažindinti su visais įmanomais būdais turėti gražiai įdegusį kūną ir padėti išsirinkti tinkamiausią būdą to pasiekti.

Saulės spinduliai — gerai ar blogai?

Nors saulės spinduliai turi teigiamų savybių (pavyzdžiui, organizme gamina vitaminą D, aprūpina kūną šiluma bei hormonais), tačiau pastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie jų žalą žmogui. Kad ir kaip belauktume vasaros dėl galimybės pagulėti prieš kaitrią vidurdienio saulutę ant jūros ar ežero kranto, tačiau šis malonumas po 10–15 metų gali mums brangiai kainuoti: odos vėžys, raukšlės, pigmentinės dėmės, apgamų gausa, alerginis dermatitas — ar tai ne per didelė kaina, kurią sumokėsite už laikiną odos atspalvį? Jeigu jūsų atsakymas — NE, jūs tiesiog privalote paskaityti likusį straipsnį.

Kaip apsaugoti odą nuo neigiamo saulės poveikio

• Pirmiausia, reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių nuo 10 iki 15 val. — tai intensyviausias saulės kaitros laikas, kurio metu oda tiesiog nudeginama, o ne įdegama. Net nesimėgaujant saulės voniomis šiuo metu reikėtų pasitepti odą apsauginiu kremu.

• Prieš deginimąsi visus kremus, kuriais įprastai tepate veidą bei kūną, reikėtų nuplauti. Ir tik jokiais būdais nenaudokite kvepalų!

• Einant į paplūdimį, visada su savimi turėkite kremą nuo saulės, kuris saugo ir nuo UVA, ir UVB spindulių. SPF (saulės apsaugos faktorius) turi būti bent jau 15 (tai reikš, kad pasitepus kremu, tikimybė nudegti yra 15 kartų mažesnė nei be kremo). Jeigu ruošiatės maudytis, naudokite vandeniui atsparų kremą.

• Būtinai tepkite kremu nuo saulės visas atidengtas kūno vietas, taip pat ir lūpas, ausis, nosį, kaklą, rankas, kojas, akies vokus bent jau 15 minučių prieš einant į lauką.

• Geriausiai teptis kremu nuo saulės kas 2–3 valandas, jeigu maudotės — po kiekvieno išėjimo iš vandens.

• Po saulės vonių būtinai drėkinkite odą iš vidaus ir iš išorės — gerkite daug vandens, sulčių, žaliosios arbatos, tepkite specialiomis priemonėmis, kurios atgaivina, drėkina odą, mažina paraudimų, sudirgimų tikimybę.

Soliariumai — nuteisiam ar išteisinam?

Soliariumus moterys renkasi tuomet, kai šaltuoju metų laiku pradeda trūkti saulės, oda pašviesėja, ima ryškėti visi veido defektai. Per labai trumpą laiką pasiektas efektas tikrai džiugina ne vieną, tuo labiau, kad šaltą žiemos vakarą pasikaitinus soliariume pagerėja nuotaika, kūnas atsipalaiduoja ir, kas nuostabiausia, nors soliariume tik imituojami saulės spinduliai, tačiau jie taip pat gamina vitaminą D.

Vis dėlto teigiamas soliariumo poveikis nekompensuoja jo trūkumų: dažnas lankymasis soliariume labai pažeidžia odą, ji greičiau sensta, sutrinka jos apsauginis sluoksnis, susilpnėja odos imunitetas, ji išsausėja. Be to, padidėja galimybė susirgti odos ligomis — moterims iki 35 metų amžiaus, kurios reguliariai lankosi soliariume, net 75 procentais padidėja tikimybė susirgti melanoma (piktybiniu odos naviku). Jeigu į visą tai numojate ranka, bent jau pasistenkite, kad prieš kaitinimąsi soliariume jūsų oda būtų tam parengta.

Kaip teisingai naudotis soliariumo malonumais:

• Pirmiausia reikia pradėti nuo to, kad tos moterys, kurios turi daug apgamų ar jų oda labai šviesi, turi iš tolo apeiti soliatiumus — apgamuose dažniausiai slepiasi odos vėžys, o blyški oda ne tokia atspari nudegimams ir UV spinduliams.

• Iki 18 metų panelėms soliariumai taip pat nerekomenduojami.

• Jeigu einate į soliariumą pirmą kartą, nebūkite ilgiau nei 5 min. ir mėgaukitės tik pačiu silpniausiu soliariumu. Be to, nepatartina lankytis soliariume dažniau nei kas 2–3 dienas, o per mėnesį nerekomenduojama daugiau nei 10 seansų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

• Jau pasiekus norimą įdegį, jam palaikyti užtenka vieno apsilankymo soliariume per savaitę.

• Kiekvieną kartą einant degintis į soliariumą naudokite tas pačias apsaugos priemones kaip ir nuo saulės spindulių: su UVA ir UVB filtru ir su kuo didesniu saulės apsaugos faktoriumi.

Purškiamas įdegis — kam jis tinka?

Revoliuciją įdegio srityje atnešė purškiamo įdegio atradimas. Jis nekenkia odai, padeda išvengti odos nudegimų, pigmentinių odos dėmių ir kitų problemų. Šiuo malonumu gali naudotis ir tos moterys, kurioms, gink Dieve, negalima lįsti į soliariumą. Be to, galima išsirinkti, kurią odos vietą norite įdegti, įdegio spalvą, o rezultatas matomas jau iš karto ir išlieka iki 10 dienų. Vėliau intensyvesnei kūno spalvai pasiekti galite purkšti purškiamą įdegį bet kada panorėjusi — juk tai visiškai nekenksminga!

Deja, Lietuvoje šis deginimosi būdas dar palyginti naujas, todėl ir kaina nemaža — vienas apsilankymas jums kainuos vidutiniškai apie 60–70 Lt. Todėl moterys šį būdą dažniausiai naudoja vienam kartui — einant į svarbų vakarėlį, pobūvį, vestuves, išleistuves ir pan. Galima bandyti purkštis pačioms, tačiau praktiškai tai yra neįmanoma misija pasiekti visas kūno vietas, todėl tikrai kažkurį odos plotą praleisite. O jeigu tai bus veido sritis? Tad geriausiai kreiptis į specialistus, kurie per 15 minučių suteiks jums norimą įdegį.

Ką rinktis?

Taigi atėjo laikas atsakyti į pradžioje iškeltą klausimą — kokią kainą vis dėlto mokame, kad turėtumėme gražiai įdegusį kūną? Tos moterys, kurios gali sau leisti purškiamo įdegio malonumą, per mėnesį išleidžia vidutiniškai 300 Lt, tačiau nerizikuoja savo odos sąskaita, o tos moterys, kurios yra nuolatinės soliariumų klientės, rizikuoja pakenkti savo odai ir sveikatai negrįžtamai.

Beje, egzistuoja dar trečias tipas moterų, kurios nepiktnaudžiaudamos soliariumais ir nebandžiusios purškiamo įdegio sugeba atrodyti įdegusios: kosmetologai vienu balsu pritars, jog savaiminio įdegio kremai, pudros, veido kremai su atspalviais, autobronzantai, Egipto žemė yra puiki alternatyva saulės ir soliariumo spinduliams — tai tos kosmetinės priemonės, kurios be jokio kenksmingo poveikio leis jums atrodyti lyg ką tik būtumėte grįžusios iš atostogų kiekvieną dieną.

Nina Ivanova

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top