Now Reading
Twiggy. 7-ojo dešimtmečio ikona

Twiggy. 7-ojo dešimtmečio ikona

Twiggy. 7-ojo dešimtmečio ikona
Kaulėta berniukiška figūra, vaikiškų bruožų veidas, didžiulės akys, įrėmintos ilgų ir tankių blakstienų. Taip, tai 7-ojo dešimtmečio simbolis Twiggy. Jos atvaizdas, kaip ir visomis vaivoryktės spalvomis pražydusi „flower power“, „The Beatles“, „Bee Gees“ ar rokenrolo karaliumi tituluojamo Elvio Preslio (angl. Elvis Presley) muzika, tapo neginčijamu šio laikmečio atributu.
 
Sulaukusi šešiolikos, Twiggy tapo pirmuoju žymiu paaugliško amžiaus modeliu. Spaudos atstovai ją titulavo 1966 m. veidu ir išrinko Didžiosios Britanijos metų moterimi. Vos po metų mergina-šakelė tapo žinoma visame pasaulyje. Nereikia nė sakyti, kad jos išgarsėjimas įnešė naujų vėjų į mados industrijos pasaulį ir gerokai pakoregavo moteriško grožio sampratą.

Išgarsėjo dėl šukuosenos

Twiggy (tikr. Lesley Hornby) gimė 1949 m. Šiaurės vakarų Londono priemiestyje. Mergina buvo jauniausias vaikas šeimoje ir turėjo dvi gerokai vyresnes seseris. Teigiama, kad motina jau vaikystėje išmokė ją siūti. Šias pamokas Twiggy puikiai pritaikė kurdama savo stilių, kurio formavimuisi didelę įtaką padarė britų modelis ir aktorė Žana Šrimpton (angl. Jean Shrimpton).

Galiausiai atėjo lemtingieji 1966 m. Pasirodo, už stulbinančios karjeros pradžią Twiggy turėtų būti dėkinga… naujai šukuosenai. Būtent tų metų žiemą ji nusprendė trumpai nusikirpti ir nusidažyti plaukus anuomet ištaigingoje kirpykloje „Leonardo namai” (angl. The House of Leonard), kuriems vadovavo žinomas kirpėjas Leonardo. Šukuosenų meistras kaip tik ieškojo modelių, su kuriais galėtų išbandyti naująjį trumpų plaukų kirpimą. Taigi po lemtingo kirpimo fotografas Baris Leitganas (angl. Barry Lategan) padarė keletą nuotraukų, kurias Leonardo pakabino savo salone.

Neilgai trukus sieną puošiantį jaunutės merginos atvaizdą pastebėjo „Daily Express“ mados žurnalistė Deidrė Makšeri (angl. Deidre McSharry). Ji panoro susitikti su būsimąja Twiggy ir surengė papildomą fotosesiją. Vos po mėnesio tame pačiame laikraštyje pasirodė L. Hornbi nuotraukos ir straipsnis apie „Cockney vaiką veidu, turinčiu tūkstantį pavidalų“. Mergina iš karto buvo tituluota 1966 m. atradimu.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Po šio įvertinimo L. Hornbi karjera vystėsi žaibo greičiu. Mergina prisiminė mokyklos laikų pravardę Twig (angl. šakelė) ir pasivadino Twiggy. Jos veidas ėmė mirgėti tokiuose pasaulinio garso leidiniuose, kaip „Vogue“, „The New Yorker“ bei „Newsweek“. Netrukus berniukiško sudėjimo modelis tapo stiliaus ikona, žinoma visame pasaulyje.

7-ojo dešimtmečio vaikas

Twiggy sėkmės priežastimi tapo ne tik jos netradiciniai bruožai, bet ir pats laikmetis. Juk būtent 7-ojo dešimtmečio pradžioje madoje įvyko didžiulis perversmas – moterims buvo pasiūlytas mini sijonas. Iš pradžių sukėlęs nepatiklių vertinimų ir pašaipų bangą, drabužėlis greitai apsuko galvą dailiosios lyties atstovėms.
 
Mados ekspertų teigimu, paaugliška Twiggy figūra buvo kaip nulieta drabužiams, atitinkantiems to meto tendencijas. Ne tik trumputėms A formos suknelėms ir sijonams, bet ir sparčiai populiarėjantiems unisex stiliaus gaminiams. „Vogue“ atstovės Dianos Vryland (angl. Diana Vreeland) teigimu, jaunasis modelis buvo „mini mergina mini eroje“.

Unisex bangos ikona

Pati Twiggy vėliau prisipažino tiesiog nekentusi savo išvaizdos ir maniusi, kad visuomenę apėmė masinė beprotybė. Nepaisant to, itin liesas berniukiškas sudėjimas, trumpai kirpti plaukai ir įspūdingos blakstienos 7-ajame dešimtmetyje tapo daugelio merginų siekiamybe.

Pasiekusi populiarumo viršūnę, Twiggy sulaukė ir daug kritikos. Daugeliui nerimą kėlė tai, kad jos „nesveikai“ liesas kūnas tapo neigiamu pavyzdžiu tūkstančiams nepilnamečių. Pastaruoju metu buvęs modelis vis dažniau išreiškia viešą nepritarimą nesveiko lieknėjimo kultui. „Aš buvau labai liesa, tačiau toks buvo mano kūno sudėjimas. Tai užkoduota mano genuose. Niekada nealinau savo organizmo dietomis ir visada protingai maitinausi“, atvirauja buvusi žvaigždė.

Paskendusi veikloje

1970 m. Twiggy drąsiai pareiškė, kad visą likusį gyvenimą negalima būti drabužių pakaba ir pasitraukė iš mados verslo. Ji ėmė vaidinti kino filmuose, teatre, filmuotis televizijoje ir įrašinėti muzikinius albumus. Už debiutą 1971 m. pasirodžiusiame Keno Raselo (angl. Ken Russell) filme „Vaikinas draugas” („The Boy Friend“) buvęs modelis susižėrė du Auksinio gaublio apdovanojimus. Visuomenės dėmesio sulaukė ir kiti jos filmai, muzika bei televizijos laidos, o gerokai vėliau parašyta autobiografija atsidūrė skaitomiausių knygų dešimtukuose.
 
1977 m. Twiggy ištekėjo už amerikiečių aktoriaus Maiklo Vitni (angl. Michael Witney), kuris po šešerių metų netikėtai mirė nuo širdies infarkto. 1988 m. ji ištekėjo antrą kartą ir drauge su vyru bei dukterimi apsigyveno Londone. Nuo 2005 m. moteris sėkmingai reklamuoja kompanijos „Marcs & Spencer“ gaminius, yra suskūrusi ne vieną savo drabužių ir patalynės kolekciją.
 
Šalia įvairių komerciškai sėkmingų projektų, Twiggy aktyviai dalyvauja ir visuomeninėje veikloje. Ji kovoja už gyvūnų teises, rengia akcijas, skatinančias nedėvėti natūralaus kailio ir remia krūties vėžio tyrimus.

Parengė Lina Žukauskaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top