Now Reading
Pandų, smogo ir prabangos kraštas – Pekinas

Pandų, smogo ir prabangos kraštas – Pekinas

Pandų

Sriuba iš vėžlio ir krabų, visų rūšių makaronai su jūros gėrybėmis ar mėsa. Ryžiai. Svarbiausia – nepamiršti apie pekino antį. Jei suderinsite žymių vietų lankymą su kinų virtuvės degustavimu patirsite nepamirštamų įspūdžių ir puikiai praleisite laiką.

Pamatyk

Pekinas (Beijing) bus lygiai toks pat, kokiu jūs jį tikėjotės pamatyti. Tik savo įsivaizdavimus teks dauginti iš šimto. Manėte išvysite „daug kinų“? Dauginkite iš šimto. Tikėjotės daugybės dviračių gatvėse – pamirškit. Išvysite dviračių, bet milijoną. Gausybė signalų nuteikia veikiau draugiškai negu erzinančiai, šiame krašte priimta pradėti ir užbaigti manevrą su signalu. Jei jau padavei garso signalą, gali drąsiai nerti pro autobuso priekį. Kelio eismo taisyklių laikymasis šiame krašte neįprastas dalykas. Matyt taisyklės netinkamos konfuciškai išminčiai.

Kontrastai? Prašom

Saulėje švytintys dangoraižiai ir Uždraustasis miestas. Tiesa, dar nenukeliavus iki Uždraustojo miesto (dabartinis Guguno muziejus) jus pakerės Tiananmen aikštė – viena didžiausių pasaulyje aikščių. Joje galima be vargo sutalpinti kelis lietuviškus kaimus.

Tiananmen aikštė – dangaus ramybės vartų aikštė. Minėtieji vartai buvo pastatyti dar 1417 metais, vėliau 1651 metais perstatyti. Vartai buvo sudėtinė Imperatoriaus miesto dalimi. Savo dabartinį vaizdą aikštė įgavo 1950 metais. Jos plotis – nuo šiaurinės iki pietinės dalies 880 m, nuo vakarinės iki rytinės – 500 m. Aikštės centre – beveik 38 metrų monumentas tautos didvyriams. Aikštėje vienu metu gali būti iki 1 mln. žmonių.

Uždraustasis miestas

Uždraustasis miestas, kinų vadinamas Gugunu, – 24-rių Kinijos imperatorių rezidencija. Pats Uždraustasis miestas pasirodys rojumi tiems, kas mėgsta pasivaikščiojimus pėsčiomis ir praguru tiems, kas pamiršo patogią avalynę, tačiau bent dalį šio stebuklo apžiūrėti tikrai verta.

Visa čia brangu, turtinga ir su paslėpta mintimi, visame komplekse priskaičiuojamos 9999 patalpos užimančios 700 000 kvadratinių metrų. Daugybė eksponatų: drakonai, liūtai, karpiai ir kita atskleidžia kinų supratimą apie harmoniją, išmintį. Daiktai būtinai funkcionalūs, ne tik estetiški. Atvykėliai gali apžiūrėti tik ketvirtadalį patalpų ir pusę teritorijos.i

Virtualų turą galite pamatyti čia

Dar vienas ryškiausių kontrastų – Hutun. Tai kvartalai, kurie viduramžiais buvo pakraščiu, o šiandien tai – istorinis centras. Siauros, kreivos gatvelės, vienaukščiai namukai, kurie nuo senumo taip nusėdę, kad visiškai neaišku, kaip ten gali tilpti žmogus. Tačiau nenustebkite, jei paaiškės, jog ten gyvena penkios pilnos šeimos… neaiškios kilmės virtuvės įranga, mažyčiai kinų vaikučiai su didelėmis akimis (matyt įprastas akių siaurumas išryškėja su metais, o gimsta kintečiai su didelėmis, nustebusiomis akimis).

Vienas įspūdingiausių statinių – Yonghegong Lama šventykla. Čia rasite patį didžiausią Budą esantį pastate. Vienuolynas užima apie 57 tūkst. kv. m. galėsite pereiti imperatoriškuoju keliu – alėja, kurios gale yra Zhaotaimen vartai, už kurių yra dar vieni vartai – Yonghemen. Pastarieji atveria vienuolyną.

Yonghegong Lama Temple sudarytas iš paviljonų, kurie dalina vienuolyno teritoriją į atskiras sekcijas. Nuo vartų iki vienuolyno gilumos vienas paskui kitą išdėstyti paviljonai: Harmonijos ir taikos (Yonghedian), Amžinos laimės (Yongyoudian), Įstatymo rato (Falundian)…

Didžioji Kinų siena

Lygiai kaip mažųjų kinų atrodys jūsų akys, kai jūs pradėsite ropštis į Didžiąją Kinų sieną (iki jos galima nuvykti taksi arba autobusu). Siena (ilgis apie 10000 km.) ištikimai tarnavo Kinijai – „Didžiajam Drakonui”, gynė ją nuo šiaurinių kaimynų. Siena tai – Kinija, didžios civilizacijos istorijos dalis, jos kultūra. Maršrutas išties sudėtingas, tačiau aukštai, specialiame kioske jus pamalonins pažyma, kad buvote, lipote, stengėtės.

Iš kitos pusės, jei užlipsite iki pat viršaus, galėsite patikrinti vieną fenomeną. Jei kažką pašnibždėsite vienoje sienos pusėje, kitoje pusėje stovintis turėtų jus išgirsti, beje sienos storis 10 metrų. Jos aplankymas kaip mūsiškio Gedimino bokšto, užrašas skelbiantis, jog „jei tu nebuvai ant Didžiosios Kinų sienos, tu netikras kinas“ tik patvirtina, kad istorinė vieta lankoma ne tik turistų. Priminsim, kad 2007 metais mados namai Fendi pavertė Didžiąją Kinų sieną ilgiausiu pasaulyje podiumu.

Okeanariumas

Net jei seniai nelaikote savęs vaiku, susižavėjimas užtikrintas. Okeanariumas vienas didžiausių Azijoje. Čia išvysite galybę įvairiausių žuvų, pingvinų, vėžlių ir kitų jūrų gyventojų. Visi gyviai suskirstyti pagal regionus kuriuose veisiasi (Kinija, Pietų Amerika, Australija ir kt.) ir pagal gylius, kuriuose gyvena. Bendras žuvų skaičius iš 4 kontinentų ir 5 okeanų siekia 10 000. Nepamirškite fotoaparato ar vaizdo kameros, bus į ką pažiūrėti! Po okeanariumo apžiūrėjimo galite pasikelti į netoliese esantį televizijos bokštą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pekino zoologijos sodas

Jei jums pavyks pamatyti pandą, jausitės tikrai ypatingai. Tai dideli, smagūs, bet labai tingūs gyvūnai. Jie kartais tingi net ėsti. Nekalbant apie reprodukciją. Viso pasaulio mokslininkai bando priversti šiuos mielus pliušinius gražuoliukus atsiduoti aistrai. Todėl, jei pasaulis išvysta naujai gimusią pandą, tai būna didelė šventė. Be pandų čia gausu įspūdingiausių ir keisčiausių pasaulio gyvių.

Apsipirkimas

Tai atskira tema, reikalaujanti atskiro straipsnio. Paminėtina, kad Pekine galima itin nebrangiai nusipirkti nepadirbtų pasaulinių mados namų rūbų. Taip pat mažosios Pekino stiliaus parduotuvėlės kiekvienos madingos asmenybės svajonė.

Kinai mėgsta raudoną spalvą, simbolizuojančią turtus, aksomą ir veliūrą, net jei jums ne prie širdies raudona ar minėtos medžiagos, verta paieškoti ko nors autentiško. O neišrankiems klientams kinai pasiūlys daugybę žymių ir kokybiškų daiktų kopijų.

Paragauk

Be abejonės – pekino antis. Turistų nelankomose restoranuose anties kauliukus meta tiesiai ant žemės, nes šiukšlės ant stalo tikras siaubas. Tačiau nepaisant egzotiško elgesio, lankytis turistams neskirtuose, nuošaliuose restoranuose rizikinga. Ne, nebijokite, jūsų sąskaita bus normalaus dydžio ir niekas nieko nenuvogs, tačiau jūsų anglų kalba bus visiškai bevertė, o kiniškai vargu ar susikalbėsite…

Mokykitės išreikšti savo norus gestais, tačiau nepamirškite mentaliteto skirtumų. Neužsiimkite nereikalingais mandagumais, pirštu parodykite į ant gretimo staliuko esančią lėkštę. Norite pasigaminti gardžią pekino antį namie? Sekite instrukciją:

Parengė Viktorija Gudelė 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top