Search Results for: "Janinos"

Joninės: kaip įdomiai jas paminėti?

Joninės: kaip įdomiai jas paminėti?

Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – Joninės ypač mėgstama ir kasmet smagiai švenčiama visoje Lietuvoje. Šiemet ji bus švenčiama savaitės viduryje – iš antradienio į trečiadienį. Dar neturintiems planų, kaip ir kur turiningai paminėti vasaros saulėgrįžos dieną, rekomenduojama aplankyti kasmet bene daugiausiai lankytojų per Jonines pritraukiančias vietas, kurios buvo atnaujintos panaudojus ES investicijas.

Šilutiškės namuose pražydo egzotiška gėlė - falas

Šilutiškės namuose pražydo egzotiška gėlė – falas

Jau visą savaitę nedideliame Mažosios Lietuvos paribio kaime, Šyliuose (Šilutės r.) 66-erių vietos gyventojos Janinos Janonienės šeimą džiugina įspūdingas gėlės – falo (lot. Amorphophallus titanum) žydėjimas.

Vakaro skaitymams – net 11 naujų knygų

Vakaro skaitymams – net 11 naujų knygų

Ketvirtadienį knygų leidykla pristatė naują knygų rudens ir žiemos kolekcija. Taigi, pažiūrėkime, kokios artėjančio lietingo ir šalto sezono mados?

Dovanų idėjos Jonams

Dovanų idėjos Jonams, Janinoms ir jų kompanijoms

Artėjant stebuklingai Šv. Joninių šventei, kai Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis primename, kad pasveikinti Jonus ir Janinas būtina.

Siūlome padovanoti jiems vasariškas pramogas ir įsimintiną laiką drauge. Juk tai paslaptingiausia ir gražiausia vasaros šventė.

1. Nepamirškite nupinti ąžuolo vainiką ir girliandas – tai iki šiol išlikęs Joninių paprotys. Girliandomis galėsite papuošti Jono ar Janinos namų duris ar kiemo vartus. O ant durelių reikėtų pakabinti mažą dovanėlę.
2. Ieškosite paparčio trumpiausia metų naktį?
Kartu su draugų kompanija pažįstamiems Jonams suorganizuokite asmeninę šventę. Įsimintiną naktį nepamirškite įvairiausių Joninių burtų, paslėpkite simbolinį paparčio žiedą, o atradusiam padovanokite simbolinę dovanėlę. Plukdykite vainikus su degančiomis žvakėmis, uždekite šviesiausią Joninių laužą.
3. Taip pat galite padovanoti marškinėlius su šmaikščiu užrašu ar tiesiog įrėminti vieną linksmiausių Jono ar Janinos nuotraukų (tik pavykusią, kad būtų ne gėda ją namuose pasistatyti).
4. Sūpuoklės – neatskiriama Joninių linksmybių dalis. Todėl Jonams ar Janinoms, turintiems nuosavą namą ar sodą drąsiai galite jas dovanoti.
5. Kartu nuvykite į Jonavą – Jonų miestą. Čia turi būti ir yra geriausiai organizuotos Joninės Lietuvoje. Pirmojoje Lietuvos sostinėje – Kernavėje Joninių šventė taip pat būna išskirtinė.
http://www.jkc.lt/index.php?option=com_events&task=view_detail&agid=654&year=2011&month=06&day=23&Itemid=6

https://www.laikas.lt/lt/renginiai/17298/jonines-kernaveje-2011/
6. Ekstremalių pojūčių mėgėjams padovanokite safarį visureigiu. Kiekvienas Jonas liks sužavėtas. https://www.geradovana.lt/lt/ekstremalus_safaris_visureigiu_(_5_val)__lietuviskas_safaris.aspx
7. Jei norite padovanoti dovaną ne tik Jonui ar Janinai, bet ir savo draugų kompanijai puikiausiai tiks pasiplaukiojimas baidarėmis su nakvyne ir vakariene Karpynėje. Savo laisvalaikį paįvairinsite leisdamiesi į kelionę Dubysos upe. https://www.geradovana.lt/lt/isvyka_baidaremis_su_nakvyne_bei_vakariene_karpyneje_karpyne.aspx
8. Norintiems turiningai praleisti dieną su draugais, o vakare pasilepinti ir atsigaivinti siūlome „Anupriškių“ poilsio ir pramogų parką. Čia aktyviai praleisite laisvalaikį ir pailsėsite ant ežero kranto stovinčioje pirtyje ar kubile. https://www.geradovana.lt/lt/anupriskiu_nuotykiu_parkas__pirtele_arba_kubilas_anupriskes.aspx

SVEIKINAME VISUS SU GRAŽIAUSIA IR PASLAPTINGIAUSIA VASAROS ŠVENTE – ŠV. JONINĖMIS!
Daugiau dovanų idėjų galite rasti ČIA!
https://www.geradovana.lt/

Festivalis „Šeršėliafam“ savaitgalį kvies į turgelį

Festivalis „Šeršėliafam“ savaitgalį kvies į turgelį, iš kurio galima tikėtis visko

Pirmąjį kovo savaitgalį nuo neatmenamų laikų vykstančios Kaziuko mugės dvasia kovo 6 d. užsuks ir į kino teatrą „Pasaka“. Čia tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ rengia turgelį, iš kurio galima tikėtis visko.

Kovo 6 d. nuo 13 iki 16 val. vyksiančiame turgelyje dalyvaus per dvidešimt prekeivių, išskleisiančių savo kurtas grožybes: auskarus, karoliukus, aksesuarus iš molio ar stiklo, seges ar rankų darbo medžiaginius žaislus. Savo kurtus išskirtinius prie kūno prisiderinančius drabužius pristatys kompanija „Le Muse“, kuri kūrė stilių ir festivalio plakato herojei.

„Šeršėliafam“ organizatoriai tikisi, kad turgelis į kino teatro erdves įneš žavaus šurmulio, o atėję į filmus žiūrovai ir žiūrovės namo parsineš ne tik gerus įspūdžius, bet ir įdomų papuošalą ar rankdarbį.

Turgelyje festivalio svečių lauks netikėtumas: nuo 13 val. didžiojoje kino teatro „Pasaka“ salėje šokių mokykla „In Dance“ visus norinčius supažindins su trimis šokių stiliais – Kuboje gimusia salsa, plastiškų ir gracingų judesių regetonu bei seksualiai išraiškingu Lotynų Amerikos šokiu – bachata. Trumpose improvizuotose pamokėlėse damos ir džentelmenai bus mokomi pagrindinių šių šokių žingsnelių.

Po visų turgelio linksmybių pasimėgauti sekmadienio vakaru pakvies nenuspėjami „Šeršėliafam“ moterų režisierių kūrybos filmai. Didžiausiais sekmadienio favoritais laikomi šie kino filmai: prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ su aktore Charlotte Gainsbourg, šmaikšti ir spalvinga romantinė komedija „Itališka vestuvių karštinė“ ir netikėta kanadietės Adrianos Maggs drama „Beveik kino žvaigždė“.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ – jau šeštus metus vykstantis kino renginys, skirtas supažindinti su moterų režisierių kūryba. Šiais metais festivalyje bus parodyti 35 filmai, tarp jų – speciali programa „Katalonijos moterys“, skirta ispanių režisierių kūrybai, aktorės Juliette Binoche retrospektyva, ciklas „Moteris ir vyras“, skirtas režisierių Janinos Lapinskaitės ir Algimanto Puipos kūrybiniam duetui.

Festivalis kovo 3–13 d. vyks sostinės kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“.

Iš moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ šiemet galima tikėtis visko

Iš moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ šiemet galima tikėtis visko

Kovo 3–13 d. Vilniuje kino centruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ vyrų režisierių filmai džentelmeniškai užleis ekranus damoms – čia svečiuosis šeštasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Šiemet jis atvyksta su dar didesniu kino juostų ir renginių bagažu bei provokuojančiu šūkiu „Iš jos gali tikėtis visko“.

„Iš jos gali tikėtis visko“ – pasirinkę šį žavingai ir nenuspėjamai moteriai tinkantį apibūdinimą supratome, kad šūkis puikiai atspindi festivalio idėją ir turinį: programa labai įvairi ir spalvinga tiek temomis, tiek asmenybėmis. Čia mielą savo širdžiai filmą ras ir moterys, ir vyrai, o parodų ir renginių gausa festivalis tikrai turtingesnis nei bet kada prieš tai. Taigi ir iš jos, ir iš „Šeršėliafam“ galima tikėtis tikrai visko“, – pasakoja festivalio sumanytoja Greta Akcijonaitė.

Šiemet festivalio programa išaugo iki 35 filmų, atvežtų iš įvairių pasaulio vietų. Šalia pagrindinės ir konkursinės programų, festivalis supažindins su ispanišku moterų režisierių filmų rinkiniu „Katalonijos moterys“, režisierių Janinos Lapinskaitės ir Algimanto Puipos filmų ciklu „Moteris ir vyras“, aktorės Juliette Binoche retrospektyva bei lietuviškomis kino premjeromis.

Pagrindinė programa

Pagrindinėje festivalio programoje – 8 skirtingų nuotaikų ir temų filmai, kurių režisierės už savo kūrybą yra pelniusios apdovanojimų svarbiausiuose kino festivaliuose. Vienas ryškiausių šios programos filmų – prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, uždaręs 2010-ųjų Kanų kino festivalį, bei, kalbama, palydėtas penkias minutes trukusiomis ovacijomis. Pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrė aktorė ir dainininkė Charlotte Gainsbourg.

Garsios švedų aktorės Pernillos August pirmasis pilnametražis filmas „Anapus“ jau laimėjo beveik 10 apdovanojimų, tarp jų – Venecijos kino festivalio kritikų žiuri prizą. Kino festivalių žiūrovams puikiai pažįstama danų režisierė Pernille Fischer Christensen „Šeršėliafam“ pristatys jausmingą dramą „Šeima“. Po festivalius keliauja bei prizus raško ir Belgijoje gimusios Dorothée van den Berghe drama „Mano karalaitė Karo“. Festivalis „Šeršėliafam“ supažindins ir su dviem naujokėmis režisierėmis iš Sandanso kino festivalio – kanadiete Adriana Maggs („Beveik kino žvaigždė“) ir Katie Aselton („Viena naktis laisvės“). Romantiškai nusiteikę festivalio žiūrovai neprašaus pro šalį apsilankę vokiečių režisierių filmuose: Doris Dörrie romantinėje dramoje „Vyšnių žydėjimas“ ir Neele Leana Vollmar komedijoje „Itališka vestuvių karštinė“.

Konkursinė programa

Pernai pirmąkart festivalyje surengta konkursinė programa, šiemet joje dalyvauja 5 moterų režisierių debiutai. Tai – stilingas, burbonu ir cigaro dūmais kvepiantis prancūzų rašytojos Laure Charpentier filmas „Žigola“ ir Elise Girard su filmu „Belvilis-Tokijas“, Kosta Rikoje gimusi Paz Fabrega ir jos subtilus darbas „Šaltas jūros vanduo“, italų režisierė Laura Luchetti ir jos vintažinė „Šienligė“ bei vokietė Ina Weisse, debiutuojanti su kino juosta „Architektas“. Konkursinės programos laimėtojo rinkimas tradiciškai patikėtas įžvalgiems vyriškosios lyties atstovams – šiais metais filmus vertinanti žiuri: kino laidų guru Rolandas Maskoliūnas, režisierius Marat Sargsyan ir Ispanijos karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotojas Manuel Hernández Gamallo.

„Katalonijos moterys“

Ispanišku temperamentu dvelkianti kino festivalio „Šeršėliafam“ naujiena – programa „Katalonijos moterys“ su penkiais ispanių režisierių kūrybos darbais. Joje sutilpo net trys žinomos režisierės Isabele Coixet filmai – „Dalykai, kurių tau niekad nesakiau“, „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ ir „Elegija“. Kiti programos kūriniai – Judith Colell drama „53 žiemos dienos“ bei iš Peru kilusi Claudia Llosa su praėjusiais metais kino festivalyje „Kino pavasaris“ jau rodytu filmu „Liūdesio pienas“. Katalonijos regiono kultūros tema plėtojama ir festivalio „Šeršėliafam“ renginių programoje.

Juliette Binoche retrospektyva

Šiemet prancūziško kino gerbėjus džiugins talentingos prancūzų aktorės Juliette Binoche retrospektyva. Nors festivalis kvies pasimėgauti tik maža dalele Binoche vaidmenų, tačiau tarp jų – keletas lemtingų posūkių jos kino karjeroje. Retrospektyvoje – nuo Leos Carax „Pont Nef meilužių“, Krzysztof Kieslowski filmo „Trys spalvos: mėlyna“ iki mažiau Lietuvoje rodytų André Téchiné „Pasimatymo“, Amos Gitai „Išsiskyrimo“. Į programą įtraukta ir komedija „Laiko skirtumas“, kurioje Binoche vaidina kartu su Jean Reno, bei drama „Paryžius“, kurioje aktorės partneris buvo naujoji prancūzų kino žvaigždė Romain Duris.

Moteris ir vyras

Dar viena maloni festivalio naujiena laukia programoje „Moteris ir vyras“. Pirmą kartą rengiama programa dedikuota tvirtam tandemui šeimoje ir kūryboje: Janinai Lapinskaitei ir Algimantui Puipai. Festivalis ne tik parodys A.Puipos filmus „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Vilko dantų karoliai“ bei „Elzė iš Gilijos“, prie kurių sukūrimo prisidėjo ir J.Lapinskaitės ranka. „Šeršėliafam“ kvies prisiminti J.Lapinskaitės dokumentinius filmus, kurių daugumos idėjos kilo iš bendros dviejų režisierių kūrybos. Tarp asmeninio gyvenimo ir darbo ryškaus brūkšnio nebrėžiantys J.Lapinskaitė ir A.Puipa festivalyje pristatys ir naujausią bendrą kūrinį – ištraukas iš naujausio režisieriaus filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“. Pagrindinį vaidmenį šiame, pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną sukurtame, filme atlieka J.Lapinskaitė. Filmų seansuose dalyvaus ir su žiūrovais bendraus abu režisieriai.

Lietuviška programa

Festivalio žiūrovai pirmieji turės galimybę išvysti dvi lietuviškas dokumentines premjeras – režisierės Dali Rust filmą „Nadiežda“ ir Giedrės Žickytės „Paskui saulę ir ožkas“. Tuo tarpu animacijos programoje „Šeršiukai“ bus parodyti net šeši jaunosios kartos lietuvių moterų animatorių – Rasos Jonikaitės, Gabrielės Baltrušaitytės, Darijos Čiuželytės, Sigitos Kučikaitės, Redos Bartkutės bei Ievos Miškinytės – kūriniai.

Kiti renginiai

Katalonijos kultūros pėdsakų galima aptikti ne tik filmų programoje – renginiuose taip pat bus atskleidžiamos šio regiono tradicijos vietinių moterų akimis. Šokio spektaklyje „Cukrus“ choregrafė ir šokėja Noelia Liñana jausmingai perteiks savo gyvenimo kovą su „uždrausto vaisiaus“ vilionėmis. Norintys pasisemti įkvėpimo iš choreografės asmeninių atradimų, galės save išbandyti šokio kūrybinėse dirbtuvėse. Ispanų menininkė Ariadna Parreu pakvies į interaktyvų projektą „Teleportretai“, kuriame pagal nepažįstamų ir niekada gyvenime nematytų žmonių pateiktą 10 sakinių žmogaus fizinių bei charakterio savybių aprašymą autorė sukūrė portretus. Festivalio metu gurmanams bus surengta Katalonijos vynų degustacija. Dar vienas festivalio renginys prasidės tik kovo 31 d., kai galerijoje ARKA bus pradėta eksponuoti ispanų fotografės Ouka Leele paroda. Lietuvišką atspaudą į festivalio renginius įspaus fotografė Vaiva Abromaitytė, pristatydama parodą „Iš vandens“. Kovo 6-ąją kino teatras „Pasaka“ kvies į „Šeršėliafam turgelį“, kuriame bus galima mainytis, parduoti ar dovanoti įvairius rankdarbius ir kitus daiktus. Mobiliųjų aplikacijų pritaikymo kino bei audiovizualinės industrijose galimybes pristatys seminaras – dirbtuvės „Šeršėliomobil“. Dar vienas festivalio renginys prasidės kovo pabaigoje

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ kovo 3–13 d. vyks kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ Vilniuje, vėliau kelsis į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę, Nidą bei Palangą. Kituose miestuose bus parodyta po kelis festivalio filmus.

Kėdainiai švęs 638-ąjį gimtadienį

Kėdainiai švęs 638-ąjį gimtadienį

Be iškilmingo vakaro koncerto, tradicinės mugės, renginių vaikams bei jaunimui ir sportiško sekmadienio šiais metais Miesto šventė suvienys daugybę savo gimtąjį miestą mylinčių žmonių.

Klaipėdoje – šešiagubos Joninės su „world” muzika

Klaipėdoje – šešiagubos Joninės su „world” muzika

Birželio 23 dieną, trečiadienį, nuo 21.30 val. Klaipėdos „Švyturio menų doke” (Naujoji uosto g. 3) prasidės ypatingas Joninių nakties vakarėlis – „Juan Balkanieros”, atversiantis intriguojančius įvairių tautų šventinių ritmų horizontus.