Search Results for: "Vilniaus knygų mugė 2011"

Knygų pusryčiai. Komiksai iš Persepolio

Knygų pusryčiai. Komiksai iš Persepolio

Šie knygų pusryčiai pirmiausiai ypatingi dėl to, kad jau nuo vakar prasidėjo Vilniaus knygų mugė, kurios programą rasite čia. Ten, tikimės, atrasite ir leidyklos „Kitos knygos“ stendą, kuriame galbūt nusipirksite arba bent jau pavartysite ryškią Marjane Satrapi komiksų knygą PERSEPOLIS.

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Kaip ir kiekvienais metais, knygų mylėtojai vėl renkasi į Vilniaus knygų mugę, kuri startuoja jau šiandien ir visiems žada daug gerų renginių. O mes siūlome pasižvalgyti po mugės programą ir išsirinkti sau tinkamus renginius.

Vilniaus knygų mugėje – Holivudą sudominusi viešnia

Vilniaus knygų mugėje – Holivudą sudominusi viešnia

Romanas, išleistas 30-tyje šalių, o jį perskaityti galima net 25 kalbom – tarp jų japonų ir kinų. Jį parašė lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys (pasirašo Ruta Sepetys), kurios vardas daugeliui, ypač jaunesniosios kartos Lietuvos skaitytojų, jau gerai žinomas.

„Kitos knygos“ mugėje pristato 12 kontrkultūros ir socialinės kritikos leidinių

„Kitos knygos“ mugėje pristato 12 kontrkultūros ir socialinės kritikos leidinių

„Kitų knygų“ leidykla, nekreipdama dėmesio į vis nesibaigiančią krizę, Vilniaus knygų mugėje pristatys net dvylika kontrkultūros ir socialinės kritikos leidinių. Tarp grožinės literatūros autorių dominuoja garsūs ir kontroversiški literatūrinio andergraundo vardai: J. G. Ballardas, Charlesas Bukowskis, Allenas Ginsbergas, Brettas Eastonas Ellisas, Manuelis Puigas, Irwine‘as Welshas. Besidomintiems politika išleistos Noamo Chomsky ir Johno Perkinso socialinės kritikos studijos. Leidykla neužmiršo ir lietuvių autorių – naujas knygas mugėje pristatys finansų ekspertas Stasys Jakeliūnas, publicistas ir poetas Vytautas Rubavičius bei jauna prozininkė Aleksandra Fomina.

Žinomas Ukrainos rašytojas dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

Žinomas Ukrainos rašytojas dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

Į tarptautinę Vilniaus knygų mugę 2011 atvyksta žinomas Ukrainos istorinių romanų rašytojas Ivan Korsak. Vasario 17 d. „Litexpo“ parodų rūmuose bus pristatoma jo knyga „Karūnos deimanto paslaptis“ – pirmasis lietuvių kalba išleistas autoriaus istorinis romanas.

Išrinktas kūrybiškiausių knygų dvyliktukas

Išrinktas kūrybiškiausių knygų dvyliktukas

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas 2003 m. įsteigė kasmetinę premiją už praėjusiais metais išleistą šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinį. Laureatą iš dvylikos kandidatų slaptu balsavimu renka Instituto literatūrologų vertinimo komisija, patvirtinta Instituto tarybos. Atrankos kriterijus – kūrybiškumas. Laureatas skelbiamas per Vilniaus knygų mugę, premija įteikiama Vileišių rūmuose (Antakalnio 6, Vilnius) minint kovo 11-ąją.

Vilniaus knygų mugė pradeda Czesławo Miłoszo metų renginius

Vilniaus knygų mugė pradeda Czesławo Miłoszo metų renginius

Vasario 17-20 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ jau 12-ąjį kartą vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet ypatingą dėmesį skirs Czesławo Miłoszo asmenybei bei kūrybai ir lankytojus pradžiugins ryškia mugės naujove – Knygos kino sale. Vis dėlto svarbiausias mugės akcentas – naujos ir pačios naujausios, specialiai mugei išleistos knygos. Šiemet Vilniaus knygų mugėje su savo naujienomis supažindins 220 leidyklų, knygų prekybininkų, mokslo institucijų ir įvairių organizacijų iš 9 šalių.

Minint iš Lietuvos kilusio Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo (1911-2011) 100-ąsias gimimo metines, Vilniaus knygų mugėje rengiamos dvi Diskusijų klubo diskusijos. Apie Miłoszo asmenybę ir įtaką lenkų bei lietuvių kultūroms kalbėsis, prisiminimais dalinsis Tomas Venclova, Alexandr‘as Fiut‘as, Viktorija Daujotytė, Jerzy Illg‘as, Agnieszka Kosińska, Mindaugas Kvietkauskas. Alfredo Bumblausko ir Tomo Venclovos dialoguose bus klausiama, kiek LDK tradicija aktuali šiandienos Lietuvos kultūrai, ką šiandien Lietuvai reiškia Tėvynės ieškojęs Miłoszas? Vyks ir nemažai kitų Miłoszui skirtų renginių, tarp jų – Dalios Michelevičiūtės režisuotas spektaklis pagal jo kūrybą „Kalbos galia“, naujų jo knygų vertimų pristatymai, fotografijų paroda, speciali Czesławo Miłoszo literatūrinė svetainė-kūrybinės dirbtuvės, 3 dokumentiniai filmai apie šią iškilią asmenybę.

Be Czesławo Miłoszo jubiliejiniams metams skirtų renginių ištikimų knygų mugės bičiulių ir naujų lankytojų laukia intensyvi bei labai įvairiapusiška kultūrinių renginių programa. Skaitytojai galės susitikti su būriu užsienio svečių: Stephen‘u Clark‘u (Prancūzija), Kevin‘u Brooks‘u, Mike‘u Gayle‘u (Didžioji Britanija), Sofi Oksanen (Suomija), Catalinu Dorianu Florescu (Šveicarija), Ivan‘u Korsak‘u (Ukraina), Yuri Slezkine’u (JAV) ir kitais. Naujas knygas pristatys ir mūsų šalies autoriai: Alfonsas Andriuškevičius, Marcelijus Martinaitis, Sigitas Parulskis, Julius Keleras, Ilzė Butkutė, Marius Burokas, Kęstutis Grigaliūnas, Domantas Razauskas, Marius Jonutis, Kęstutis Nastopka, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Algimantas Čekuolis, Artūras Tereškinas ir kiti. Su naujomis knygomis į mugę grįžta ir užsienyje kuriantys lietuviai: Tomas Venclova, Algis Mickūnas, Vytautas Landsbergis, Laimonas Briedis, Kristina Sabaliauskaitė, Andrius Užkalnis.

Lankytojų lauks ir šių metų mugės naujovė – Knygos kino salė. Čia bus galima pamatyti 6 dokumentinius filmus apie įžymius kūrėjus ir 8 meninius filmus, dauguma jų – garsių romanų ekranizacijos.  

Vėl veiks Diskusijų klubas, vėl dailininkė Sigutė Chlebinskaitė rengs kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“, kuri šiemet švenčia 10-ies metų sukaktį. Joje bus galima sužinoti daugybę knygos kūrimo ir tausojimo paslapčių.

Mugės dienos vėl turi tradicinius pavadinimus, tačiau skaitytojų lauks ne tik įprastas Ilgasis penktadienis. Nekasdienių pasimatymų šeštadienis šiemet taip pat pailgėjo – mugė dirbs iki 21 val. Ketvirtadienis skelbiamas Bičiulių, o sekmadienis Šeimos diena.

Vilniaus knygų mugėje jau žinomi pirmieji svečiai!

Vilniaus knygų mugėje jau žinomi pirmieji svečiai!

Į vasario 17-20 dienomis vyksiančią tradicinę knygų mugę patvirtino atvyksią du leidykloje „Tyto alba“ išleistų populiarių knygų autoriai – rusų istorikas, gyvenantis JAV, Yuri‘us Slezkine‘as ir britų žurnalistas ir rašytojas Mike‘as Gayle‘as.

Yuri‘aus Slezkine‘o interpretacinės istorijos šedevras „Žydų šimtmetis. Žydai šiuolaikiniame pasaulyje“ tik pasirodęs lietuviškai knygynuose iškart šovė į perkamiausių knygų dešimtuką.

Kalifornijos universiteto (Berklyje) Slavų, Rytų Europos ir Eurazijos studijų instituto direktoriaus, Maskvos universitete baigusio rusų kalbos ir literatūros studijas, knyga „Žydų šimtmetis“, išleista JAV 2004 m., buvo puikiai įvertinta įvairiose pasaulio šalyse, pelnė metines premijas: Nacionalinę žydų knygos premiją (Rytų Europos studijų kategorija), Wayne‘o S. Vucinicho premiją (ji skiriama Amerikos slavistikos studijų skatinimo asociacijos), Amerikos leidėjų asociacijos premiją už geriausią religijotyros knygą. Knyga išversta į rusų, vokiečių, lenkų kalbas.

Knygos autorius XX amžių vadina „žydų šimtmečiu“, Y. Slezkine‘o veikalas prasideda drąsiu teiginiu, kad „visi pasaulio gyventojai tapo šiek tiek žydais“. Žinoma, tai sakoma perkeltine prasme, bet išsamiai ir įtikinamai aiškinama, kad gyventi šių laikų pasaulyje žydai prisitaikę geriau negu dauguma kitų grupių.

Būsimasis mugės svečias savo knygoje daugiausia dėmesio skiria Rusijos ir Sovietų Sąjungos žydams, ypač ankstyvuoju ir viduriniu sovietinės sistemos gyvavimo etapu, tad nenuostabu, kad šis veikalas traukia mūsų dėmesį ir net kelia ažiotažą, nes žydai XX a. Lietuvoje buvo tapę neatskiriama ūkio, kultūros ir meno dalimi. Beje, „Žydų šimtmetis“ puikiai vertinamas ne tik kaip mokslo veikalas, bet ir kaip literatūros kūrinys.

Yuri‘us Slezkine‘as, be „Žydų šimtmečio“, yra parašęs – „Tarp Dangaus ir Pragaro: Sibiro mitas rusų kultūroje“ (1993), „Arktiniai veidrodžiai: Rusija ir mažosios Šiaurės tautos“ (1994), „SSRS kaip komunalinis butas, arba Kaip socialistinė valstybė skatino etninę atskirtį“ (1994), „Revoliucijos šešėlyje: Rusijos moterų gyvenimo istorijos nuo 1917-ųjų iki Antrojo pasaulio karo“ (2000).

Kitas būsimas 2011 m. knygų mugės ir leidyklos „Tyto alba“ svečias – britų rašytojas ir žurnalistas Mike‘as Gayle‘as, ilgą laiką dirbęs FHM, „Sunday Times Style“ ir „Just Seventeen“ žurnaluose skiltininku. Tai žmogus, puikiai žinantis, kuo gyvena šiuolaikiniai vyrai, jo kūryba pažįstama visoje Europoje. Mike‘as Gayle’as susikūrė sau literatūrinę nišą – vyro išpažinties romaną.

„Lengvosios“ literatūros atstovas lietuvių skaitytojų jau pamėgtas už ne tik šmaikštų, ironišką ir net sarkastišką, bet ir išmintingą romaną „Trūksta tik tavęs“, pasirodžiusį knygynuose šią vasarą. Netrukus skaitytojai galės mėgautis M. Gayle‘o romanu „Vakarienė dviese“, o kitąmet – ir „Mano svajonių mergina“.

Juodaodis rašytojas dažnai klausiamas, ar jis rašo iš savo rasės pozicijų, į tai jis atsako: „Tai tapatybės klausimas, bet jei jautiesi saugus savo tapatybėje, neprivalai jos nuolat propaguoti. Aš puikiai žinau, kas esu. Jau sukurta kone filosofija: jei priklausai pagrindiniam literatūros srautui, vadinasi, esi baltasis, o jei nišai – vadinasi, juodaodis. Aš priklausau pagrindiniam srautui ir visuomet jam priklausysiu… ir esu juodaodis. Man tai – politinis sprendimas. Daugelis to nesupranta ir kritikuoja mane už tai. O man tai tikrai visiškai nerūpi.“

Jau dešimties bestselerių autorius, labiausiai garsėjantis gebėjimu įžvalgiai perteikti vyriškos lyties herojų mąstymą ir požiūrį į meilę, teigia: „Mane žavi žmonių santykiai. Didžiausias mano atradimas keliaujant – kad visame pasaulyje santykiai visur tokie patys: vyrai visur nesupranta moterų, o moterys – vyrų… Vienas mano sąmoningų tikslų – paversti skaitymą malonumu, jis neturėtų būti sunkus darbas. Man tai labai rūpi ir aš tikiuosi, kad skaitytojai mėgaujasi skaitydami mano knygas ir nori jų dar, o tai labai svarbu“.

Urbanistinis pokalbis tau

Urbanistinis pokalbis tau, betonini triuši (kreipinys į skaitytoją)

Tomas S. Butkus rašo poeziją, pristato ją poezijos ir garso grupės „Betoniniai triušiai“ pasirodymuose, meistrauja idėjų dirbtuvėse „Vario burnos“, leidžia knygas (ne tik eilėraščių), kuria dizainą, rašo mokslinius tekstus, apkeliavo maždaug pusantro šimto pasaulio miestų, su penkiamete dukra papildė vaikų literatūros lobyną – ir tai tik dalis to, ką savyje sugeba sutalpinti ir į aplinką paleisti mano pašnekovas. Jis teigia, kad užtenka poros metų intensyvios praktikos ir galima perprasti naujo dalyko techniką…