Now Reading
6 patarimai, kaip apsaugoti savo namus nuo pelių

6 patarimai, kaip apsaugoti savo namus nuo pelių

6 patarimai kaip apsaugoti savo namus nuo pelių. Pelės

Pelės yra dažni kenkėjai, ypač žiemos mėnesiais. Kai oras atvėsta, pelės įsiveisia namuose ir garažuose ieškodamos maisto ir šiltos vietos lizdams. Jos gali būti mažos, pūkuotos ir mielos – tačiau gali užteršti maistą, apkramtyti laidus ir platinti ligas.

Kaip sužinoti ar turite pelių?

Sunku pastebėti pelių požymius, kol jų gausumas netampa akivaizdus. Požymiai gali būti:

  • Mažos, tamsios išmatos, maždaug ryžių grūdelių dydžio.
  • Apkramtytos skylės maišeliuose ir dėžėse – ypač maisto ir gyvūnų maisto.
  • Riebios dėmės ant sienų, grindų ir cokolių.
  • Apkramtymo žymės.
  • Lizdai, prikimšti susmulkinto popieriaus ar medžio drožlių – jie dažnai randami už šaldytuvų, po spintelėmis ar kitose tamsiose, nuošaliose vietose.
  • Stiprus amoniako kvapas nuo pelių šlapimo.
Kaip apsaugoti savo namus nuo pelių? Užsandarinkite galimas ertmes jų patekimui. Pelės

Kaip apsaugoti savo namus nuo pelių?

Užkimškite visas galimas įėjimo vietas

    Pelės gali prasisprausti pro labai mažas skylutes – net iki 6 mm! Svarbu užkimšti visas skylutes ar plyšius, kuriuos graužikai galėtų panaudoti patekti į jūsų namus. Tai gali būti taip paprasta, kaip pastatyti plytą prieš nenaudojamą vamzdį arba įkišti vielos su vata į plyšį.

    Didesniems įėjimo taškams gali prireikti uždengti skylę skarda arba tinkleliu su labai mažomis skylutėmis (apie 5 mm). Tarpeliams po durimis pabandykite naudoti šerelių juostelę arba užtvarą.

    Nepamirškite patikrinti savo langų ir durų, kad įsitikintumėte, jog jie sandariai užsidaro! Mažus plyšius galite užpildyti sandarikliu.

    Užsandarinkite visus maisto šaltinius

      Laikyti sausus maisto produktus (pvz., makaronus, cukrų ir miltus) plastikiniuose arba popieriniuose maišeliuose – tai tiesiog kvietimas pelėms įsikurti ir mėgautis puota! Sausus maisto produktus laikykite uždaruose plastikiniuose, metaliniuose arba stikliniuose induose ir, jei įmanoma, indus laikykite ant lentynos, kad jie nebūtų ant grindų.

      Tas pats taikoma ir bet kokiam gyvūnų maistui, kurį galite turėti! Sausą maistą laikykite dėžėse, o bet koks šlapias maistas turėtų būti laikomas sandariuose induose.

      Palaikykite tvarką

        Laiko stygius gali trukdyti nuolat tvarkytis, bet tai apsimoka norint išvengti nepageidaujamų svečių namuose. Ant stalviršio palikti trupiniai ar ant grindų išberti gyvūnų ėdalo skatina peles, nes suteikia lengvą prieigą prie maisto. Netvarkinga aplinka taip pat reiškia daugiau galimų slėptuvių pelėms.

        Patikrinkite savo sodą

          Pelės gali naudoti gyvatvores ir augalus aplink jūsų namus kaip prieglobstį ir lizdavietę. Turėtumėte stengtis laikyti veją gerai nupjautą, kad jos ten nesislėptų.

          Jei turite tokių augalų kaip gebenės ar vijokliniai visterijos, augantys namo šone, pelės galės jomis lipti ir taip patekti ant stogo bei į palėpę.

          Kaip apsaugoti savo namus nuo pelių? Pasodinkite jų nemėgstamus augalus. Pelės

          Naudokite kvapus

            Pelės yra labai jautrios kvapams, todėl medžiagų, turinčių labai stiprų kvapą, naudojimas yra geras būdas atbaidyti peles.

            Pipirmėčių ir gvazdikėlių eteriniai aliejai turi stiprius aromatus, kurie atbaidys peles dirgindami jų nosis. Ar žinojote, kad pelėms nepatinka aštrūs dalykai?

            Aštraus padažo įdėjimas į indus aplink galimus įėjimo taškus neleis joms patekti į vidų. Įsitikinkite, kad naudojate tikrai aštrų padažą, o ne saldų!

            Taip pat yra augalų, kuriuos galite pasodinti savo sode, kurie skleidžia kvapus, natūraliai atbaidančius graužikus. Tai apima:

            • Medetkas
            • Rozmarinus
            • Levandas
            • Narcizus
            • Svogūnus
            • Šalavijus
            • Pomidorus

            Naudokite spąstus ir masalus

              Dauguma aukščiau aprašytų metodų labiau tinka užkirsti kelią pelių atsiradimui, o ne kontroliuoti jau įsitvirtinusią pelių koloniją. Jei pelės apsigyveno jūsų namuose, turite greitai imtis veiksmų, kad jos nepradėtų daugintis!

              Kovai su pelėmis galima naudoti įvairius preparatus, tačiau svarbu pasirinkti saugius ir efektyvius metodus. Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į tai, ar preparatas yra skirtas naudoti gyvenamosiose patalpose ir ar jis saugus žmonėms bei naminiams gyvūnams.

              Štai keletas preparatų tipų, kurie gali padėti kovoti su pelėmis:

              • Rodenticidai (nuodai): tai yra cheminiai preparatai, kurie žudo peles. Jie būna įvairių formų: granulės, blokeliai, pasta. Svarbu: naudokite tik licencijuotus ir registruotus rodenticidus, laikydamiesi instrukcijų ant pakuotės. Saugokite nuo vaikų ir naminių gyvūnų. Šie preparatai gali būti pavojingi, todėl atidžiai perskaitykite instrukcijas ir imkitės visų reikiamų atsargumo priemonių.
              • Spąstai: Mechaniniai spąstai yra humaniškesnis būdas gaudyti peles. Yra įvairių spąstų tipų: spyruokliniai, klijų spąstai (bet šie laikomi mažiau humaniškais). Reguliariai tikrinkite ir ištuštinkite spąstus.
              • Ultragarsiniai atbaidytuvai: Šie įrenginiai skleidžia ultragarsą, kuris, esą, atbaido peles. Jų efektyvumas nėra visiškai įrodytas ir priklauso nuo įvairių veiksnių.

              Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

              Šaltinis:
              https://www.lodi-uk.com/consumer-media-centre/how-to-guides/rodent-control/6-tips-to-mouse-proof-your-house


              Taip pat skaitykite:
              View Comments (0)

              Leave a Reply

              Your email address will not be published.

              Visos teisės saugomos © laikas.lt