Skalbinių džiovinimas lauke ant virvės taupo energiją ir pinigus, balina skalbinius bei juos vėdina. Tačiau prieš įsirengiant virvę, vertėtų apsvarstyti galimus nepatogumus: miesto reglamentus, oro kokybę ir nenuspėjamas oro sąlygas.
Toliau sužinosite, kodėl šis tradicinis džiovinimo būdas gali būti ne toks efektyvus, kaip atrodo.
Vietinės nuostatos
Daugelis gyvenviečių, savivaldybių ir net kai kurių rajonų turi taisykles ir reglamentus, reguliuojančius skalbinių džiovinimą lauke. Šių taisyklių nesilaikymas gali vėliau kainuoti dideles baudas. Kai kurios namų savininkų bendrijos draudžia tai, nes tai asocijuojasi su praėjusiais laikais, kai gyvenimo sąlygos buvo prastesnės. Galiausiai, jos mano, kad skalbinių virvės gali neigiamai paveikti nekilnojamojo turto vertę.
Kai kurios bendrijos leidžia naudoti skalbinių virves, jei jos nematomos iš gatvės, tačiau tai negarantuoja, kad kaimynai nesiskųs dėl apatinių drabužių, beplaikstančių vėjyje.
Erdvės poreikis
Skalbinių virvė reikalauja nemažai vietos; jai reikia vietos, kuri nėra po medžiais ir kurioje yra pakankamai saulės šviesos ir vėjo.
Skalbinių virvei taip pat reikalingi du tvirti tvirtinimo taškai, o prie virvės turi būti lengva prieiti. Įtraukiamos skalbinių virvės yra puikus sprendimas laikinam naudojimui. Nepamirškite, kad aplink virves reikia palikti pakankamai vietos laisvam judėjimui.
Tarša ir alergenai
Nuotraukos, kuriose skalbinių virvės ištemptos prie idiliškos, maloniai kvepiančios pievos, atrodo puikiai (bet tai dažnai yra iliuzija), ypač jei gyvenate miesto ar pramoninėje zonoje.
Tačiau net jei šalia yra žavingų pievų, kai kurie žmonės yra jautrūs žiedadulkėms ar pelėsių sporoms ir turi aplinkos alergijas. Šie alergenai gali būti ypač žalingi žmonėms su nusilpusia imunine sistema, astma ir žiedadulkių alergija.
Atidžiai apžiūrėkite savo namų apylinkes. Galbūt nenorėsite, kad jūsų švarūs skalbiniai sugertų kvapus iš automobilių išmetamų dujų, greitkelių, nemaloniai kvepiančių gyvulininkystės ūkių ar gamyklų.

Vabzdžiai ir paukščiai
Džiovinant skalbinius lauke, tenka susidurti su nepageidaujamais nešvarumais – paukščių išmatomis ir vabzdžių dėmėmis. Šie nešvarumai gali sugadinti drabužius ir priversti juos skalbti iš naujo, panaikindami bet kokią taupymo naudą, gaunamą nenaudojant džiovyklės. Ypač pavojingi yra paukščiai, maitinęsi tamsių spalvų uogomis, paliekantys sunkiai pašalinamas dėmes.
Svarbu būti atidiems, jei skalbiniai turi laisvų siūlų, nes paukščiai gali juos panaudoti lizdams ir taip sugadinti drabužius.
Neigiamas oro sąlygų poveikis
Skalbiniams efektyviai išdžiūti būtinos saulėtos ir sausos oro sąlygos. Tačiau stiprus vėjas gali sukelti dulkių ir nešvarumų patekimą ant skalbinių ar netgi nuplėšti juos nuo virvės. Blogiausias scenarijus – netikėta liūtis ar audra skalbiniams džiūstant be priežiūros.
Saulės poveikis drabužiams
Saulės šiluma yra švelnesnė nei džiovyklės kaitra, todėl džiovinant drabužius saulėje jie nesusitraukia ir lieka mažiau susiraukšlėję. Be to, ultravioletiniai spinduliai naikina bakterijas, pašalindami nemalonius kvapus ir dėmes.
Tačiau stipri saulės šviesa gali pakenkti drabužių spalvoms. Ultravioletiniai spinduliai gali išbalinti ar išblukinti tamsius audinius, todėl juos geriausia džiovinti šešėlyje.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.thespruce.com