Skalbinių džiovyklė – neabejotina buities patogybė, leidžianti vos vienu mygtuko paspaudimu greitai išdžiovinti drabužius, rankšluosčius ar patalynę. Tačiau, nors džiovyklė sutaupo daug laiko, ji ne visuomet draugiška visiems audiniams. Tam tikri drabužiai ar daiktai džiovyklėje gali greitai susidėvėti, prarasti formą ar net būti visai sugadinti.
Tai nereiškia, kad reikia visai atsisakyti džiovyklės, tačiau kai kuriuos daiktus verčiau palikti džiūti natūraliai. Štai 8 daiktai, kuriuos visada reikėtų džiovinti kabinant ar paguldžius.
Drabužiai su ženklu „džiovinti kabinant“
Atrodo akivaizdu, bet dažnai pamirštama – drabužių priežiūros etiketės nėra skirtos tik dekoracijai. Jei etiketėje aiškiai nurodyta „hang dry“ arba „džiovinti kabinant“, tai reiškia, kad audinys gali būti pažeistas džiovyklėje. Be to, džiovinant kabinant, drabužiai ilgiau išlieka tvarkingi, o jūs prisidedate prie energijos taupymo.
Patarimas: Jei džiovinate namuose, pasirūpinkite gera ventiliacija – atidarykite langą ar įjunkite ventiliatorių, kad išvengtumėte drėgmės kaupimosi ir pelėsio.
Neturėtumėte džiovinti džiovyklėje sportinių drabužių
Sportinė apranga sukurta tam, kad palaikytų kūną aktyvumo metu, tad jos elastingumas ir kvėpuojančios savybės yra itin svarbios. Džiovyklės karštis gali pažeisti šias funkcijas – medžiaga gali deformuotis, prarasti elastingumą ar gebėjimą sugerti drėgmę.
Maudymosi kostiumėliai
Chloras baseinuose ir druska jūroje jau savaime silpnina audinius, ypač elastaną. Džiovyklės šiluma dar labiau pagreitina šį procesą, todėl maudymosi kostiumėliai greitai praranda formą. Laimei, šie daiktai natūraliai džiūsta pakankamai greitai.
Liemenėlių ir apatinio trikotažo neturėtumėte džiovinti džiovyklėje
Kokybiškos liemenėlės kainuoja nemažai, tad norėdamos išlaikyti jų formą ir funkcionalumą – verčiau skalbkite rankomis ir džiovinkite kabindamos ar padėdamos. Džiovyklė gali pažeisti nėrinius, ištempti gumą ar deformuoti kaušelius.

Jautrūs audiniai: šilkas, vilna, kašmyras
Šie audiniai itin neatsparūs karščiui – jie gali susitraukti, prarasti formą ar net išsitampyti. Priklausomai nuo etiketės, vilną kartais geriausia džiovinti paguldytą, kad išlaikytų formą. Šiems audiniams idealus pasirinkimas – džiovinimo stovas.
Megztinių ir nėrinių neturėtumėte džiovinti džiovyklėje
Tiek rankomis megzti, tiek pirktiniai megztiniai nėra draugiški džiovyklėms. Šiluma gali juos sumažinti, ištempti ar net sugadinti mezginio struktūrą. Geriausia – džiovinti padėjus ant lygaus paviršiaus.
Džinsai
Nors skalbimo mašinoje džinsai atlaiko daugybę ciklų, džiovyklėje jie dažnai praranda spalvą ir formą. Norint ilgiau išlaikyti džinsų spalvą ir tinkamą dydį, geriausia juos džiovinti natūraliai.
Mikropluošto šluostės
Mikropluošto šluostės – puikus įrankis valymui, tačiau jos itin jautrios karščiui. Džiovyklės temperatūra gali sugadinti pluoštą, todėl šluostė praras gebėjimą sugerti dulkes ar vandenį. Geriausia jas tiesiog pakabinti arba padėti džiūti kambaryje.
Džiovyklė – patogus įrankis, bet ne viskam. Norint išlaikyti savo drabužių bei namų tekstilės kokybę ir ilgaamžiškumą, verta pasitikrinti etiketes ir kai kuriuos daiktus džiovinti natūraliai. Tai ne tik padės jums sutaupyti pinigų, bet ir bus draugiškiau aplinkai.
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.