Alijošius (Aloe vera) arba dar kitaip alavijas – ne tik dekoratyvus augalas, bet ir vertingas grožio produktas, plačiai naudojamas plaukų priežiūroje. Šio straipsnio tikslas – apžvelgti alijošiaus savybes ir išsamiai aptarti jo teigiamą poveikį plaukams.
Sužinosite, kuo alijošius gali būti naudingas jūsų plaukams ir galvos odai, tad kviečiame skaityti toliau!
Alijošius gali raminti niežtinčią galvos odą
Pleiskanos, mediciniškai vadinamos seborėjiniu dermatitu, yra dažna problema, pasireiškianti niežtinčia ir pleiskanojančia galvos oda. 1998 m. atliktas tyrimas parodė, kad alavijas gali veiksmingai mažinti su pleiskanomis susijusį galvos odos uždegimą.
Tai siejama su alavijo sudėtyje esančiomis priešuždegiminėmis riebalų rūgštimis, kurios padeda raminti ir gydyti pažeistą galvos odą.
Riebių plaukų priežiūrai
Alijošius efektyviai valo riebius plaukus. Jis pašalina perteklinį riebalų kiekį ir kitų plaukų priežiūros priemonių likučius, tačiau tuo pat metu nepažeidžia plaukų struktūros.
Skirtingai nuo kitų cheminių medžiagų, alavijas yra švelnus ir saugo plaukus nuo pažeidimų. Naudojant alaviją, plaukai tampa sveikesni, žvilgantys ir švelnesni.
Stiprina ir atstato plaukus
Alijošius stiprina ir atstato plaukus. Jame esantys A, C ir E vitaminai skatina ląstelių atsinaujinimą, todėl plaukai tampa sveikesni ir žvilgantys.
Alavijo sudėtyje taip pat yra B12 vitamino ir folio rūgšties, kurios gali padėti sumažinti plaukų slinkimą, nors šiuo klausimu trūksta tvirtų mokslinių įrodymų. Dėl didelio kolageno kiekio ir vėsinančių savybių alavijas dažnai naudojamas po saulės vonių.
Jo vitaminų sudėtis leidžia manyti, kad jis gali padėti atkurti ir nuo saulės pažeistus plaukus.
Alijošius gali skatinti plaukų augimą
Alavijas gali skatinti plaukų augimą. Išplovus ir kondicionavus plaukus alaviju, gali sumažėti plaukų lūžinėjimas ir slinkimas. Nors daugelis teigia, kad alavijas pagreitina plaukų augimą, šiuo metu trūksta klinikinių tyrimų, kurie tai patvirtintų ar paneigtų.
Nepageidaujamas alijošiaus poveikis
Nors alavijo gelis paprastai yra saugus, kai kurie žmonės gali būti jam alergiški.
Prieš naudojant alaviją ant galvos odos, rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą: nedidelį kiekį alavijo užtepkite ant riešo vidinės pusės ir palaukite iki 2 valandų, stebėdami odos reakciją.
Taip pat reikėtų būti atsargiems naudojant alaviją kartu su hidrokortizono kremu, nes alavijas gali padidinti kortizono įsisavinimą per odą.
Reziumuojant galime teikti, jog orint galutinai patvirtinti alavijo gelio naudą plaukams, reikia daugiau klinikinių tyrimų, kurie šiuo metu vykdomi.
Tačiau, siekiant geriausių rezultatų, alijošiaus gelį drąsiai galima įtraukti į plaukų priežiūros rutiną. Nors jis tinkamas gali būti ir ne visiems, jo naudojimo rizika yra minimali, tad išbandykite ir pasidalinkite rezultatu.
Alijošius plaukams: kaip naudoti?
Alijošių plaukams naudoti galima įvairiais būdais. Štai vienas paprastas receptas alavijo kaukei:
Jums reikės:
- 60 ml alavijo gelio (šviežiai išspausto arba iš kokybiško komercinio produkto)
- 1 valgomasis šaukštas kokosų aliejaus (arba alyvuogių aliejaus)
- 1 kiaušinio trynys (neprivaloma, suteikia papildomo drėkinimo ir blizgesio)
Paruošimas ir naudojimas:
- Sumaišykite visus ingredientus dubenyje iki vientisos masės.
- Švarius, drėgnus plaukus padenkite gauta kauke, ypač dėmesį skirdami galvos odai.
- Uždėkite dušo kepuraitę ir palaikykite kaukę 30-60 minučių.
- Kruopščiai išskalaukite plaukus šiltu vandeniu ir, jei norite, naudokite įprastą kondicionierių.
Pastabos:
- Šviežio alavijo gelis yra efektyviausias, tačiau galite naudoti ir komercinį produktą. Tik rinkitės kokybišką, be nereikalingų priedų.
- Kokosų aliejus gali būti pakeistas kitu jums tinkamu aliejumi, pavyzdžiui, alyvuogių ar argano.
- Kiaušinio trynys gali šiek tiek padidinti kaukės efektyvumą, bet jei esate alergiški kiaušiniams, praleiskite šį ingredientą.
- Po kaukės naudojimo rekomenduojama naudoti lengvą kondicionierių, kad plaukai būtų lengviau iššukuojami.
Rekomenduojama kaukę naudoti 1-2 kartus per savaitę, priklausomai nuo poreikio. Stebėkite savo plaukų reakciją ir koreguokite naudojimo dažnumą pagal poreikį.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.healthline.com/