Now Reading
Ant silikoninių jungčių vonioje pastebėjote pelėsį: ši priemonė pašalins jį akimirksniu

Ant silikoninių jungčių vonioje pastebėjote pelėsį: ši priemonė pašalins jį akimirksniu

Pelėsis vonioje ir duše ant silikoninių jungčių

Silikono sandariklius duše ar prie kriauklės kartais aptraukia pelėsis, kuris yra žalingas mūsų sveikatai. Todėl šią problemą būtina spręsti nedelsiant.

Sužinokite, kaip paprastai ir greitai pašalinti pelėsį nuo vonios kambario silikoninių sandariklių.

Veiksmingiausia imtis priemonių vos pastebėjus pirmuosius pelėsio požymius.

Priežastys, dėl kurių atsiranda pelėsis

Pelėsis vonioje atsiranda dėl to paties mechanizmo, kaip ir kitose vietose – sporos, esančios ore, randa tinkamas sąlygas augti. Vonios kambarys yra ideali terpė pelėsiui dėl šių priežasčių:

  • Didelė drėgmė. Dušas ir vonia sukuria daug drėgmės, kuri kondensuojasi ant paviršių, ypač sienų ir plytelių siūlių. Tai idealios sąlygos pelėsių sporoms dygti.
  • Nepakankama ventiliacija. Jei vonios kambarys nepakankamai vėdinamas, drėgmė užsilaiko ilgiau, todėl pelėsis gali sparčiau daugintis.
  • Organinės medžiagos. Silikoninės jungtys, glaistai, net kai kurie dažai ar plytelės gali suteikti maistinių medžiagų pelėsiui augti.
  • Vandens nutekėjimas. Net mažas vandens nutekėjimas gali sukurti drėgną vietą, kuri tampa pelėsio augimo židiniu.

Todėl pelėsio prevencija vonioje apima gerą ventiliaciją (ištraukiamoji ventiliacija, langų atidarymas po dušo), reguliarų valymą, ypač silikoninių jungčių, ir greitą bet kokių vandens nutekėjimų pašalinimą.

Pelėsis. Kaip jis atsiranda?

Kokiomis priemonėmis pašalinti pelėsį?

Pelėsio pašalinimas nuo silikoninių siūlių nebūtinai reikalauja agresyvių cheminių medžiagų, tokių kaip chloras.

Yra keletas saugių ir veiksmingų naminių priemonių, kurias galite naudoti. Sužinokite, kurios priemonės geriausiai tinka šiai užduočiai.

Actas

Paruoškite lygiomis dalimis vandens ir acto tirpalą (Santykiu 1:1). Apipurkškite juo pelėsiu paveiktas vietas ir palikite 15 minučių. Tada nuvalykite drėgnu audiniu.

Soda kepiniams arba kepimo milteliai

Sumaišykite kepimo sodą (arba miltelius) su nedideliu kiekiu vandens arba arbatmedžio aliejaus, kad gautumėte tirštą pastą.

Užtepkite ant pelėsio ir palikite 15–20 minučių. Tada nušveiskite senu dantų šepetėliu.

Citrinos sultys

Užtepkite citrinų sultis ant pelėsio pažeistų vietų ir palikite 15 minučių. Tada nuvalykite drėgnu audiniu ir kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu.

Galiausiai gerai nusausinkite, kad sumažintumėte pelėsio atsiradimo riziką ateityje.

Pelėsis. Kaip jis atsiranda? Citrinos sultys

Pelėsis: kitos priemonės jam išnaikinti

Neturint aukščiau išvardytų produktų – rekomenduojame pasinaudoti kiekvienoje vonioje esančia dantų pasta. Labai svarbu, kad dantų pasta sudėtyje turėtų aktyvuotos anglies ir būtų balinamoji.

Ištepkite pelėsio pažeistas vietas ir pašveiskite senu dantų šepetuku. Palikite 15 minučių ir šepetėliu nušveiskite dar kartą bei nuplaukite.


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt