Šiuolaikiniame gyvenime, kupiname nuolatinio streso ir nerimo, labai svarbu rasti būdus, kaip išlaikyti emocinę pusiausvyrą ir sumažinti įtampą. Yra įvairių technikų, kurios padeda susidoroti su stresu, nerimu ir emociniais iššūkiais. Viena iš jų – drugelio apkabinimo technika.
Kuo naudingos somatinės praktikos?
Somatinės praktikos yra labai veiksmingos norint atsikratyti įtampos, sumažinti stresą ir atgauti vidinę harmoniją. Šios praktikos remiasi kūno pojūčiais, kvėpavimu ir judesiais, padedančiais sumažinti nerimą ir atstatyti nervų sistemos pusiausvyrą. Tokios technikos yra ypač naudingos kovojant su trauminiais išgyvenimais ir stiprinant psichologinę gerovę.
Somatinės praktikos apima kūno judesius, kvėpavimo technikas ir sąmoningą dėmesio sutelkimo į kūno pojūčius praktikavimą. Tokių pratimų metu aktyvuojamos skirtingos kūno dalys, o dėmesys sutelkiamas į esamą momentą, padedant perjungti smegenų veiklą ir sustiprinti ryšį su kūnu. Dvipusis stimuliavimas (kuomet įtraukiamos abi kūno puses) padeda subalansuoti emocijas, sumažinti stresą ir nerimą, taip pat padeda spręsti emocines problemas.
Kas yra drugelio apkabinimo technika?
Ši paprasta pratyba susideda iš rankų susikryžiavimo ir vidurinių pirštų uždėjimo ant raktikaulių. Tuomet atliekami dvipusiai spustelėjimai, kurie aktyvuoja ir integruoja informaciją iš abiejų smegenų pusrutulių. Tyrimai rodo, kad ši dvipusė stimuliacija padeda smegenims lengviau apdoroti nerimą keliančius prisiminimus, emocijas ir išgyvenimus.
Kaip atliekama drugelio apkabinimo technika
1. Atsisėskite arba atsistokite ir, jei norite, užmerkite akis, kad jaustumėtės patogiau.
2. Uždėkite vidurinius pirštus aukštyn, ties raktikauliais.
3. Lėtai ir švelniai spustelėkite pirštais, kaitaliodami dešinę ir kairę rankas.
4. Stebėkite, kaip reaguoja jūsų kūnas: galbūt pajusite atodūsį, norą žiovauti ar šilumos jausmą. Tai rodo, kad jūsų nervų sistema pradeda atsikratyti sukauptos traumos.
5. Pratimas gali trukti nuo 30 sekundžių iki 3 minučių – to pakaks, kad pajustumėte teigiamus pokyčius.
Norint sustiprinti efektą, galima išbandyti garsą „mmm“. Jo garsinimas atliekant pratimą aktyvuoja klajoklio nervą ir taip padeda sumažinti nerimo ir depresijos lygį.
Kada ir kodėl verta naudoti šią techniką?
Drugelio apkabinimo technika yra puikus metodas kovojant su stresinėmis situacijomis, emocijų sprogimais ar tiesiog norint atgauti ramybę. Šį pratimą galima atlikti bet kada ir bet kur. Tai prieinama ir veiksminga priemonė, padedanti pagerinti savijautą ir sumažinti stresą. Išbandykite šį pratimą šiandien ir įsitikinkite jo nauda!
Šaltinis: https://tsn.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.