VII fortą „ima“ tautinio metalo muzika

Šį šeštadienį , liepos 16 dieną, 16 valandą Kauno tvirtovės VII forte susijungs atgijusi istorija ir šiuolaikinė muzika. Forte įvyks unikalus teatralizuotas muzikinis pasirodymas „Forto sakmės: gyvosios istorijos ir tautinio metalo šou“.

VII fortas jau ne pirmą kartą tampa ne tik turtingą istoriją primenančiu statiniu, bet ir kultūrinių projektų erdve. Tokiais renginiais stengiamasi visuomenei priminti į praeitį grimztantį Lietuvos istorinį paveldą.
Renginyje lankytojai turės unikalią galimybę ne tik pasižvalgyti po VII forto teritoriją, pasivažinėti Antrojo pasaulinio karo šarvuočiu, apžiūrėti tikros istorinės ginkluotės parodą, įsiamžinti forto fotoateljė, bet ir įsijausti į teatralizuotą XX a. mūšių inscenizaciją, kurios metu skambės vienos garsiausių Lietuvos metalo grupių - „Thundertale“ gyvai atliekama muzika, taip pat pakelti bokalą alaus - nuo senų laikų lietuvių mėgstamo gėrimo.

Grupės lyderis Laurynas Baškys vadina šį pasirodymą vienu įdomiausių grupės istorijoje. „Dar neteko girdėti, kad toks renginys kada nors būtų rengtas Lietuvoje. „Thundertale“ komanda džiaugiasi galėdama koncertuoti Lietuvai istoriškai svarbiose vietose. Siekiame, kad ir klausytojai neliktų abejingi. Galbūt tai net galima pavadinti šių laikų kova. Keičiasi laikai – keičiasi ir kovos priemonės. Ne veltui renginio plakate vaizduojami sukryžiuoti šautuvas ir gitara. Tautinis lietuvių identitetas vis labiau nyksta ir rizikuojame jį prarasti visiškai. Kiekvienas pagal savo galimybes turime rasti būdus kaip išsaugoti tautiškumą.

Praėjusiais amžiais žmonės už Tėvynę kovojo ginklu. Šiais laikais už tautos unikalumo išsaugojimą mes kovojame muzika ir dainomis“, - detalėmis apie renginio prasmę dalinosi muzikantas.

Apie pilietiškumo ir patriotizmo skatinimą panašią nuomonę išsakė ir „Forto“ alų – pastarasis dėl simboliškai su koncerto vieta sutampančio pavadinimo pasirinktas koncerto alumi – gaminančios bendrovės „Volfas Engelman“ direktorius Vytautas Meištas. „Tradicija remti įvairiausius kultūros renginius užgimė dar tarpukaryje, ją tęsiame ir šiandien. O šis koncertas yra unikali sąsaja tarp Lietuvos praeities ir šiandien gyvenančių šalies piliečių. Lietuviai – maža tauta. O kuo mažesnė tauta, tuo ji turi dėti daugiau pastangų, kad išliktų. Geografiškai Lietuva egzistuoja, bet pagrindinė problema, kad ji nyksta žmonių savimonėje“, - atviravo V.Meištas.

Laikas.lt

fortas, Forto sakmės: gyvosios istorijos ir tautinio metal, metalas, VII fortas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai