Juvelyrų krantinė 36

36, Quaides des Orfevres

Robertas Mansinis (akt. Andre Dusolje) – policijos nuovados viršininkas, besiruošiantis į užtarnautą poilsį. Jo vietą užims naujas vadovas. Tačiau kas? Nuovadoje yra du policininkai, trokštantys šių pareigų – Leo Vrinksas (akt. Danielius Otoilis) ir Denisas Klėnas ( akt. Žeraras Depardjė).

Leo – policininkas, neturintis didelių problemų su sąžine. Jis pernelyg nesijaudina dėl priemonių, kuriomis tenka naudotis atliekant užduotis. Kartais jam tenka elgtis kaip tikram gatvės gangsteriui ar sudaryti abejotinas sutartis su įvairiausio plauko padugnėmis. Leo iš padėties sukasi savais būdais, kurie ne visada sutampa su įstatymo numatyta tvarka.

Denisas – visiška Leo priešingybė. Jis doras policininkas ir visada laikosi įstatymų. Kolegos jį pašiepia kaip biurokratinį karjeristą, o Leo vadovaujami vyrai net atvirai reiškia nemeilę Denisui. Tačiau jį tai mažai jaudina. Denisas tvirtai tiki savo teisumu. Jis įsitikinęs, kad jo pasirinktas kelias, atves į taip trokštamą tikslą – policijos nuovados vadovo postą.

Robertas Mansinis miglotai užsimena, jog paaukštinimo tikėtis gali Leo. Tarp dviejų policininkų užverda įnirtinga nebyli kova. Kova, kurioje tikslas pateisina priemones. Ir Leo, ir Denisas padarys viską, kad tik gautų aukštesnes pareigas. Nė vienas iš jų nesiruošia atsitraukti. Konkurencija dėl aukšto posto abiem policininkams tampa daugiau nei profesiniu iššūkiu. Leo ir Denisui tai – lemtinga kova, nes abu vyrai, pasirodo, turi senų asmeninių nuoskaudų...

Deniso ir Leo mūšio lauku tampa svarbiausia metų operacija. Jos tikslas – „susemti“ Vano gaują. Visi nuovadoje žino, nors oficialiai niekas to neskelbia, jog nuovados vadovu taps tas, kuris sėkmingai įvykdys šią operaciją. Leo tuoj pat ima vadovauti pasiruošimams ir, panašu, jog tikisi vadovauti ir pačiai operacijai. Veiklus policininkas laiko tuščiai nešvaisto – jis moka suktis, kai to reikia.

Tačiau Leo, gindamas įstatymą, vadovaujasi savotiškais būdais. Tad ir šį kartą jis pasikliauna senais įpročiais. Tačiau dorasis įstatymo sergėtojas Denisas taip pat nesnaudžia... Kriminalinė drama „Juvelyrų krantinė 36“ pasakoja apie du vyrus, įklimpusius savo pačių pykčio, nuoskaudų ir nepasitenkinimo pinklėse, spęstose vienas kitam. Tai pasakojimas apie slidžią ir nepastebimai išgaruojančią ribą tarp įstatymo ir nusikaltimo, kai protą užtemdo vyriška pagieža.

Režisierius: Dominique Loiseau, Frank Mancuso
Vaidina: Daniel Auteuil, Gérard Depardieu


Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai