Search Results for: "Black Water"

Naują „Black Water“ video klipą įkvėpė sapnai (video)

Naują „Black Water“ video klipą įkvėpė sapnai (video)

Šiemet „M.A.M.A“ apdovanojimuose geriausios elektroninės metų grupės apdovanojimui nominuotas elektroninės muzikos duetas „Black Water“ pristato šviežutėlį video klipą kūriniui „Flashbacks“. Šis melodingas kūrinys yra iš debiutinio grupės albumo „Night Shift“.

Elektroninės muzikos atlikėjai „Black Water“ gerbėjams dovanoja koncertą (video)

Elektroninės muzikos atlikėjai „Black Water“ gerbėjams dovanoja koncertą (video)

Elektroninės muzikos atlikėjai „Black Water“ spalio mėnesį vykusioje „Tyrėjų naktyje“ kartu su mokslinių ir pramoninių lazerių specialistais surengę valandos trukmės pasirodymą, šiandien pristato oficialų šio pasirodymo vaizdo įrašą ir tikisi, kad jis lietuviams padės geriau pažinti elektroninės muzikos atlikėjų „virtuvę“.

Vasariškame „Black Water“ vaizdo klipe – nesuvaidintos Latvijos dviratininkų emocijos

Vasariškame „Black Water“ vaizdo klipe – nesuvaidintos Latvijos dviratininkų emocijos

Elektroninės muzikos duetas „Black Water“ birželio viduryje išleidę debiutinį muzikos albumą „Night Shift“, šią savaitę pristato dar vieną naujieną – šviežutėlį vaizdo klipą vienai naujojo albumo dainų.

Naujajame „Deeper Upper“ vaizdo klipe – „manifestas“ Lietuvos nepriklausomybėje gimusiai kartai (video)

Naujajame „Deeper Upper“ vaizdo klipe – „manifestas“ Lietuvos nepriklausomybėje gimusiai kartai (video)

Grupė „Deeper Upper“ internete paskelbė ilgai lauktų naujienų. Klausytojus pasiekė dar niekur negirdėtas, šiemet debiutiniame grupės albume pasirodysiantis kūrinys „No Regrets“ ir režisieriaus Sauliaus Baradinsko sukurtas vaizdo klipas jam.

Košmaras Guobų gatvėje

Košmaras Guobų gatvėje

Visi žinome Fredį Kriugerį… Pilkai raudonas megztinis. Apdriskusi skrybelė. Naguotos pirštinės. Monotoniška klaiki dainelė. Legendinė Weso Cravino siaubo juosta „Košmaras…

Muzikos festivalyje „Loftas Fest“ – techno scena ir šokiai iki ryto

Muzikos festivalyje „Loftas Fest“ – techno scena ir šokiai iki ryto

Rugsėjo 8-9 d., jau šeštus metus Vilniaus Naujamiesčio rajone vyksiantis urbanistinis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“, šiemet visus kviečiantis su šūkiu, kad miestas turi akis ir ausis, kai „Loftas“ atveria duris, muzikos gerbėjų nenuvils. Šiais metais festivalyje muzika skambės net penkiose scenose. Viena jų – dedikuota techno muzikos gerbėjams.

10 skaniausių pasaulio sriubų!

10 skaniausių pasaulio sriubų!

Skaniausios pasaulio sriubos – tai ne kažkas labai įmantraus ir itin sudėtingo! Skaniausią sriubą lengva pasigaminti, o jos skonis įsimina visam gyvenimui! Kame yra skaniausių pasaulio sriubų paslaptis? Gal Jums pavyks ją atspėti susipažinus su žemiau pateiktu 10 skaniausių pasaulio sriubų sąrašu!?

10 skaniausių pasaulio sriubų!

10 skaniausių pasaulio sriubų!

Skaniausios pasaulio sriubos – tai ne kažkas labai įmantraus ir itin sudėtingo! Skaniausią sriubą lengva pasigaminti, o jos skonis įsimina visam gyvenimui! Kame yra skaniausių pasaulio sriubų paslaptis? Gal Jums pavyks ją atspėti susipažinus su žemiau pateiktu 10 skaniausių pasaulio sriubų sąrašu!?

Ukrainietiški barščiai, Andarūzijos gaspačo, Ekvadoro žuvienė iš jūrų kiaulyčių mėsos, “Clam Chowder” su moliuskais ir super soti kolumbietiška “Ajiaco” [tariasi: ‘achiako’] – tai dar ne visas sąrašas! Skaniausios pasaulio sriubos, t.y. tik top-10 skaniausių sriubų, kurias privalote paragauti keliaudami po pasaulį!

Nepasikuklinome ir sudarėme skaniausių pasaulio sriubų dešimtuką!

1. Vietnamietiška sriuba Fo (Pho)

Vietnamietiška sriuba “Fo” – lyginant, gan jaunas patiekalas. XX-ojo šimtmečio pradžioje prancūzų kolonizatoriai supažindino vietinius kulinarus su mėsos sultiniu, o anie pagardino jį čili, žuvies padažu, prieskoniais ir ryžių lakštiniais.

Iš Vietnamo šiaurės šis patiekalas paplito po visą šalį. Sriubos Fo “centru” laikomas Hanojus. Anksti anksti ryte Hanojuje įsikūrę maisto pramonės atstovai, t.y. “kioskininkai” ir mažų kavinukių darbuotojai ir t.t., siūlo praeiviams aromatingą sriubytę!

2. Bulvių sriuba “Locro de papas”

Šis skanumynas geriau nei bet kuri kita sriuba padės susišildyti, jeigu Jums teks atsidurti Ekvadoro kalnų gyvenvietėse. Būtent ši vieta yra laikoma bulvių tėvyne, todėl nėr ko stebėtis, kad vienas iš nacionalinių patiekalų – bulvienė. Ji visada pagardinama česnakai ir aitriaisiais pipirais, kartais sūriu, avokadu, jautiena arba jūrų kiaulyčių mėsa.

3. Barščiai iš Ukrainos

Ukraina pretenduoja į barščių tėvynės vardą, nors šia sriuba mėgaujamasi ir Lenkijoje, ir Rusijoje ir netgi pas mus Lietuvoje. Jeigu norite receptų gausos, Jums į Ukrainą! Kijeve, Lvove ir Odesoje barščiai esmingai skirsis.

“Mergaitišką” barščių spalvą patariama sulyginti “vyrišku” priedu – paplotėliais su česnakais ir žalumynais.

4. Obe ata – pipirų sriuba iš Nigerijos

Nigerijos gyventojai vietiną sriubą “Obe Ata” laiko afrodiziaku – jaudinančia priemone. Naujokui ši pipirų sriuba kali pasirodyti “pragaru šaukšte”. Ji skani, tačiau įspūdis toks, tarsi laižytum šėtono šakes, kątik ištrauktas iš krosnies. Apart aitrių pipirų šią sriubą gali pagardinti apžarniais, džiovinta žuvimi arba visa ožkos galva.

Tas, kad ragavo “Obe Ata” Lagoso gatvėse, gali būti tikras – jis patyrė tikrą Vakarų Afrikos skonį.

5. Waterzoï iš Belgijos

Belgiška sriuba “Waterzoi” gimė Gento mieste. Laikantis originalaus recepto ši sriuba turėtų būti gaminama iš žuvies (pavyzdžiui, lydekos, karpio arba ešerio), tačiau šiandien žuvį dažnai keičia vištiena.

Norint paragauti tikrą “Waterzoi” teks keliauti į viduramžių dvasią išsaugojusį kvartalą Patersholį. Jame įsikūrusiuose restoranuose šią sriubą gamina naudojant įvairias daržoves, įdedant kiaušinių trynių ir grietinėlės. Į šį patiekalą priimta mirkyti duonos gabaliukus, o užsigeria “Waterzoi” belgišku alumi.

6. Škotiška Cullen Skink žuvienė

Cullen Skink, žuvienę iš rūkytos žuvies, pirmą kartą pagamino gyvenvietėje Cullen, esančioje šiaurinėje Škotijos pakrantėje. Anais laikais žuvis buvo pigesnė nei mėsa ir šis patiekalas suteikdavo jūreiviams jėgų.

Sriuba gaminama iš rūkytos juodadėmės menkės, bulvių, svogūnų ir grietinėlės.

7. Callaloo iš Trinidado

Trinidadą galima lyginti su sriuba – tai, kas afrikietiška, arabiška, indiška, prancūziška, kiniška ir indėniška, susimaišė čia ir lėtai gaminosi po Karibų saule, formuojant nepakartojamą salos skonį, prie kurio puikiai dera romas Black Label.

Tradiciniu Trinidado patiekalu laikomas Callaloo – sriuba, gaminama iš šviežių taro lapų, bambijų tyrės, kartais iš kokosų ir krabų mėsos. Labai skanu šią sriuba valgyti su Fu-Fu – trintu bananu.

8. Clam Chowder iš Naujosios Anglijos (JAV)

Naujosios Anglijos, JAV kulinarai labai rimtai žiūri į šios sriubos gaminimą. Ši sriuba vadinama Clam Chowder ir gaminamai iš moliuskų. 1930 metais buvo beveik priimtas įstatymas, griežtai draudiantis dėti į patiekalą pomidorus. Su jais gautųsi visiškai kitokia sriuba – Manheteno čauderis.

9. Gaspačo (gazpacho) iš Ispanijos

Iš varguolių sriubos ispaniškas gaspačo pamažu virto išties karališku patiekalu. Kuomet kepina andalūzietiškas karštis, šaltas patiekalas iš prinokusių pomidorų ir pipirų, pagardintas česnakais ir alyvuogių aliejumi, gali pažadinti bet kieno skonio receptorius.

10. Ajiaco (achiako) sriuba iš Kolumbijos

Dažniausiai sriuba laikoma pirmuoju patiekalu, tačiau, po kolumbietiško Ajiaco valgyti nesinorės dar ilgai. Į šią sriubą deda trijų rūšių bulves – mažytes geltonas papas criollas, raudonas vaškines sabaneras ir minkštą baltas pastusas, o charakteringo aromato patiekalui suteikia žolelė Guasko. Ispanams įsiveržus į originalų indėnų čibčų (chibcha) receptą, sriuba buvo papildyta vištiena ir grietinėle.

Ką gi, štai ir susipažinote su 10 skaniausių pasaulio sriubų! Laikui bėgant gali būti, kad šis straipsnis pasipildys ir receptais (kiekvienos sriubos), bet tai tik planai. Skanių įspūdžių!

Geriausius pasaulio muzikantus pasiglemžęs klubas „27“  (Foto

Geriausius pasaulio muzikantus pasiglemžęs klubas „27“ (Foto, video)

„27-erių klubas“ – toks pavadinimas buvo duotas 7-ajame dešimtmetyje, kai iš muzikos pasaulio padangės netikėtai pasitraukė visas būrys kultinių atlikėjų, nesulaukusių savo 28-ojo gimtadienio.

Šeštadienį tūkstančius gerbėjų sukrėtusi atlikėjos Amy Winehouse netektis privertė prisiminti šį liūdnai pagarsėjusį muzikos žvaigždžių sąrašą. Janis Joplin, Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Jim Morrison bei Amy Winehouse – visi penki charizmatiški, paslaptingi, besimaudę šlovės spinduliuose… Neeilinės asmenybės tiek savo kūryba, tiek pasirinktu gyvenimo būdu, išėjusios iš gyvenimo vos 27-erių.

Šiauliai – unikalus miestas

Šiauliai – unikalus miestas, kuriame gimė rokas

Kai 1993-iaisiais iš Šiaulių atvažiavau studijuoti į Vilnių, susidūriau su keistoku reiškiniu, kurį būtų galima pavadinti vilniofilija. Tai kai kurių vilniečių įsitikinimas, kad jie – patys geriausi, o čia grojama geriausia muzika ir pan.
Tačiau niekas nenuneigs, kad rokas Lietuvos periferijoje – bene pats kūrybiškiausias. Žinoma, kad išvengtume susiskaldymo, turime pripažinti, jog kiekviename mieste yra daug puikių roko grupių ir muzikantų. Pabūsiu subjektyvus ir pradėsiu roko Lietuvos periferijoje apžvalgą nuo gimtojo miesto – Šiaulių.
113 000 gyventojų turintys Šiauliai – unikalus miestas, kuriame gimė rokas, alternatyvusis rokas, socialinis rokas, holistinė muzika. Tad pažvelkime, kuo Šiauliai ypatingi roku ir jam artima muzika besidominčiam žmogui:
1. Šiauliuose, o ne Kaune ar Vilniuje, gimė lietuviškas rokas. Tai nutiko 1960-ųjų kovo 8 d. Tiesa, pirmoji roko grupė tais laikais vadinosi vokaliniu instrumentaliniu ansambliu (VIA). 1959 m. Šiaulių miesto dviračių ir variklių gamyklos „Vairas“ profsąjungos iniciatyva suburtas pradėjo repetuoti estradinis ansamblis. Ir 1960 m. kovo 8 d. Tarptautinės moters dienos proga Šiaulių 5-ojoje vidurinėje mokykloje surengtas pirmasis viešas koncertas. Ši data ir yra laikoma kolektyvo įkūrimo data. Lietuvos respublikinių profesinių sąjungų tarybos sekretoriatas ir LTSR kultūros ministerijos kolegija už nuopelnus propaguojant lietuvių tarybinę estradinę muziką gamyklos klubo estradiniam ansambliui suteikė liaudies kolektyvo vardą – „Vairas“.
2.Šiaulietis Vilijus Vaišvila puikiai žinomas kaip kadaise „Dagiliukų“, vėliau – grupės „Sun City Beat“ narys, sukūręs per šimtą dainų. Jis – ir dailininkas, poetas. V. Vaišvila: „Grojome šokiuose, koncertavome, sėkmingai dalyvavome konkursuose. Repertuarą sudarė ir lietuvių liaudies aranžuotos, ir „The Beatles“, „Creedence Clearwater Revival“ dainos. 2006 metais savo muzikinę veiklą pradėjo bigbito grupė „Sun City Beat“. Idėja buvo groti 8 dešimtmečio muziką, kuriai vis dar jaučiame nostalgiją, kuri vis dar mus užveda“.
3. 1977 metais Šiaulių Pedagoginio Instituto (ŠPI) publikai debiutavo Telšiuose sukurta, bet Šiauliuose išgarsėjusi „Helmio grupė“. Grupė sukūrė daug savo dainų, kurių autorius – grupės lyderis Helimantas Stancevičius. Viena dainų vadinosi „Roko žmogus“. Koncertuose „Helmio grupė“ grodavo ilgas improvizacijas, kuriose buvo psichodelikos elementų. Grupė laikėsi hipizmo, pacifizmo idėjų, H. Stancevičius domėjosi Rytų filosofija, tapo vienu pirmųjų vaišnavų (krišnaistų) Lietuvoje. Šio muzikanto balsas – unikalus, kiek panašus į Roberto Planto („Led Zeppelin“).
4. 1987 metais Šiauliuose įkurta grupė „Utopija“, kurioje dainavo ir fleita grojo Neda Malūnavičiūtė. Tai buvo žymios muzikantės karjeros pradžia (po metų ji pradėjo džiazo vokalistės karjerą). Trombonu grojo Vytautas Pilipavičius, klavišiniais – Aurelijus Ščiuka ir Gediminas Dapkevičius (apie šį žmogų žr. toliau).
5. Holistinės muzikos pradininkas Lietuvoje Gediminas Dapkevičius kompoziciją studijavo pas maestro Giedrių Kuprevičių ir prof. Eduardą Balsį. 1981 m. G. Dapkevičius kartu su kompozitoriumi Gintaru Kizevičiumi ir dailininku Algiu Lapieniu įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje eksperimentinės elektroninės muzikos grupių „Solaris“. Kūrė muziką teatrui, nekomerciniams filmams, koncertavo su Lietuvos džiazo meistrais Neda Malūnavičiūte, Vytautu Pilibavičiumi, Aurelijumi Ščiuka, su grupe „Saulė ir Žuvys“.
6. Dar vienas žinomas menininkas avangardistas iš Šiaulių – Geraldas Jankauskas-Jerry. 1977 m. jis Šiauliuose įkūrė roko grupę „Pionier“. Vėliau prasidėjo dvasiniai, ezoteriniai ieškojimai. Džeris grojo grupėse „Bix“, vėliau sukūrė grupę „7B Orkestras“, „kurioje realizavosi visi regėjimai ir vizijos, kurių neišėjo įkūnyti BIX‘uose“. 1994 m. pradėjo groti grupėje „Gin‘Gas“ – smagaus džiazroko/funky kompanijoje. Apsigynęs filosofijos daktaro disertaciją, Džeris paliko Lietuvą ir apsigyveno San Franciske, pasaulio hipių sostinėje.
7. Prie stiprios Šiaulių holistinės muzikos tradicijos būtinai turime paminėti dar du žmones. Vienas jų – Raimondas Rašpoliauskas-Raymist. Jis savo kūrybą vadina „kelione aplink pasaulį“. Grota ir su grupėmis „Lygiailyja“ bei „Žuvys“. Maždaug 1996 m. pradėta kurti holistinė muzika, įrašyti keli puikūs albumai. Vėliau Raymist ėmė kurti muziką ir koncertuoti su Vytautu V. Landsbergiu. Raymist vertina tylą, meditaciją.
8. Holistų vyrų būrį Šiauliuose papildo eruditė, unikalios meninės pajautos muzikantė, dailininkė, teatro režisierė Zita Vilutytė. Menininkė yra ne tik kompozitorė, dailininkė (ji pati iliustruoja visus savo albumus), bet ir Holistinio judėjimo teatro „S“ įkūrėja ir vadovė. Daugiau nei tuziną albumų sukūrusi menininkė šio teatro koncepciją pristato taip: „Holistinio judėjimo teatras „S” dirba holistinės pedagogikos principais. Pagrindinis tikslas – ieškant gelmės savyje, kuriant savo pasaulį, jungiant ir vienijant visus pasaulio dalykus į visumą, ieškoti pusiausvyros, šviesos, naujumo, tiesos, pajutimo gelmės, t. y. kurti TEISINGĄ meną.“
9. Be abejo, kalbant apie Šiaulius, būtina paminėti grupę-fenomeną „Bix“. Oficialūs jos įsikūrimo metai visur žymimi 1987-ieji, tačiau realiai grupė susikūrė dar 1980 metais ir grojo pankroką. Grupės lyderis Saulius Urbonavičius pasakojo: „Tais gūdžiais 1980 metais atvykau į Šiaulius studijuoti į ŠPI Dailės fakultetą. Nors visi specialybės egzaminai buvo įvertinti aukščiausiais balais, lietuvių literatūros rašinys pakišo koją ir teko eiti tarnauti į tarybinę armiją. Grįžęs įstojau, bet čia jau kita istorijos dalis. O tada iš nevilties su draugeliu vakarais pradėjom muzikuoti. Jis mušė pagalves, spaudė žaislinį klavišinį instrumentą, o aš brązginau akustine gitara. Prikūrėm dainų, išėjo visas albumas. O pavadinimas „Bix“ kilo labai paprastai: cigarečių niekada neužtekdavo, tai teko „bikus“ rūkyti – nuorūkas lietuviškai. „Bix“ tai yra nuorūka. Tais laikais tai buvo pankiška, protestas ir t. t. Dainose sudėtas visas gyvenimas, nieko ten neišgalvota“.
10. Dar viena ryški Šiaulių roko muzikos figūra – Remigijus Ruokis, žinomas iš grupių „Les Stagnateurs/Stagnatai“, „Gin‘Gas“, „DaLyVis“. Tai ironijos, sarkazmo, socialinio protesto ir lengvo fankovo stiliaus meistras. „Kuo ilgiau tylėsim, tuo ilgiau mus p**“, – sako R. Ruokis, nevyniodamas žodžių į vatą. „DaLyVis“ – kieto rap metal grupė, kažkiek primenanti „Rage Against The Machine“, nebijanti dainuoti pagal Juliaus Janonio žodžius („Ar tu matei“), išrėžti, kad mes gyvename „š*d*nai puikiai“, esame tik „statistiniai duomenys“. Viena vertus, grupė kiek peržengia cinizmo ribas, kita vertus, tai būtinas grupės arsenalas – juk jie ne hipiai.
…ir taip toliau… Kadangi išsamus tyrimas, ko gero, užimtų per daug vietos, teks tik trumpai paminėti kitas roko ir jam artimų stilių įžymybes, kilusias iš Šiaulių, kuriuos muzikos žinovas Dovydas Bluvšteinas yra pavadinęs lietuviškuoju Mančesteriu. Tai Valdas Slabada, Gytis Paškevičius, Virgis Stakėnas, „Jonis“, „Crazy Crow“, „Svirplys“, „Blackout“, „Brainers“, „Colours of Bubbles“, „Da‘Žai“, „Ferum“, „Outsiders“, „Obertonas“, pankai „3-ias aukštas“, „Apatija“, „Bendradarbei“, „Didelis Dalykas“, „Elnias“, „Flagelacija“, „Prosto Marija“, metalistai „Argharus“, „Guided Violence“, „Mortuary Property“ (buv. INRI), P.O.L.L.Y. (Šiauliai/Kuršėnai), „Stranger Aeons“ (buv. „Bestija“), bardai Saulius Bareikis, Aidas Giniotis, Ieva Narkutė (Jieva), Ovidijus Jucys, folko/neofolko kūrėjai „Kitava“ ir daugelis kitų talentingų grupių bei muzikantų.
Tekstas: Mindaugo Peleckio
Nuotraukos: iš autoriaus asmeninio archyvo