Search Results for: "apgamai"

Apgamai – kada reikia sunerimti?

Apgamai – kada reikia sunerimti?

Kiekvienas žmogus turi apgamų – tamsių dėmelių, marginančių odą. Tačiau apgamai gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo procedūrą?

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Lietuvą pasiekus vasariškiems orams ne vienas mūsų išskubėjome lepintis saulės teikiamais malonumais, tačiau kuo gresia saulės vonios ir ką daryti norint išvengti odos vėžio? „Saulė pavojingiausia vidurdienį. Venkite jos šiuo paros metu, o likusią dienos dalį nepamirškite naudoti apsaugančių priemonių“, – įspėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. Skaidra Valiukevičienė.

Kaip odą apsaugoti nuo piktybinių navikų? (Interviu)

Kaip odą apsaugoti nuo piktybinių navikų? (Interviu)

Karščio rekordus Europoje mušusios kelios paskutiniosios vasaros, vėl vis labiau šylantys šiųmetės vasaros orai, taip pat gydytojų dermatovenerologų įspėjimai apie pastaruoju metu itin sparčiai augantį sergančiųjų melanoma bei kitomis odos vėžio formomis skaičių, lietuvius skatina galvoti apie savo odos apsaugą būnant saulėje.

Ilgalaikis saulės poveikis odai

Ilgalaikis saulės poveikis odai

Anot medikų, saulė skatina ne tik ankstyvą odos senėjimą bei pigmentacijos pokyčius, bet sukelia ir ilgalaikį pavojų odai. „Nuolatinis ultravioletinių spindulių poveikis gali turėti neigiamos įtakos odai. Ypač atidūs saulėkaitoje turėtų būti tie asmenys, kurių odoje gausu apgamų, pigmentinių dėmių, taip pat sergantieji baltme“, – tvirtino gydytoja dermatovenerologė Giedrė Bieliauskienė.