Search Results for: "apsinuodijimas alkoholio"

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Kviesti greitąją pagalbą.
2. Kol ateis gydytojas, būtina išplauti skrandį – sukelti vėmimą. Reikia sukelti vėmimą pirštu, arba sugirdžius ligoniui šilto vandens su druska bei soda, stengtis, kad vemiant būtų pašalinta viskas, kas yra skrandyje.
Vėmimo negalima sukelti, jei ištiko širdies priepolis (arba įtariama, kad širdies infarktas), prasidėjo traukuliai, apsinuodijusysis yra nesąmoningas, apsinuodijo kūdikis iki 6 mėn., trys paskutiniai nėštumo mėnesiai.
3. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paversti ant šono, pasirūpinti, kad neužspringtų (jei vemia).
4. Apsinuodijus alkoholiu, ligoniui reikia duoti gerti daug skysčių, gliukozės, elektrolitų tirpalų (su kaliu ir karbonatais). Taikant šiuos metodus, koma turėtų praeiti per 3–6 valandas.
5. Apsinuodijus kitais alkoholiais (metilo, propilo, etilenglikoliu), priešnuodis yra paprasčiausias etilo alkoholis (degtinė). Jis užblokuoja minėtą fermentą (alkoholdehidrogenazę), ir šie alkoholiai neskyla į nuodingus metabolitus. Tačiau šis metodas veiksmingas tik iš karto po apsinuodijimo.
6. Skirti vitaminų (ypač B grupės) ir folio rūgšties.

Daugiau: http://sveikas.lt/svarbu/straipsniai/pirmoji-pagalba/apsinuodijimai/#ixzz19gWroZZ4

Kuo pavojingas persivalgymas?

Kuo pavojingas persivalgymas?

Nors populiarėja sveikas gyvenimo būdas, tačiau ir šiais metais po švenčių nemažai pacientų kreipėsi į medikus pagalbos dėl persivalgymo. Daugiausiai darbo turėjo gastroenterologai ir dietologai konsultuodami suaugusius ir vaikus dėl sutrikusio virškinimo persivalgius. Medicininių tyrimų laboratorijos sausio pirmosiomis dienomis taip pat fiksavo išaugusį kraujo tyrimų skaičių kepenų ir kasos funkcijų sutrikimams diagnozuoti. Nemaža dalis žmonių persivalgę griebiasi virškinimą skatinančių preparatų, bando gydytis patys ir į medikus visai nesikreipia.

Tyrimas: kas slepiasi energinio gėrimo skardinėje?

Energinių gėrimų vartojimas pasaulyje sparčiai gausėja. Kartu su augančiais kasdien suvartojamo kofeino bei kitų stimuliuojančių medžiagų kiekiais vis daugiau atliekama ir mokslinių tyrimų, susijusių su energinių gėrimų sudedamųjų dalių poveikiu žmogaus sveikatai. Koks energinių gėrimų sudėtyje esančių medžiagų poveikis suaugusių, vaikų ir paauglių sveikatai? Kokia Lietuvoje parduodamų energinių gėrimų sudėtis? Visa tai išanalizavo Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (toliau – NMVRVI), atlikęs energinių gėrimų rizikos vertinimą.

Dezodorantas ir antiperspirantas. Ką ir kodėl reikėtų rinktis?

Dezodorantas ir antiperspirantas. Ką ir kodėl reikėtų rinktis?

Atšilus orams daugelis žmonių susiduria su ne itin malonia problema – pagausėjusiu prakaitavimu. Tai normalus reiškinys, kuriuo kūnas kontroliuoja temperatūros pusiausvyrą. Turime gausybę priemonių, kurios padeda išvengti nemalonaus kūno kvapo ir kartu gali pakenkti mūsų sveikatai.