Search Results for: "bergamotė"

Kiek kainuoja geidžiamiausia kava pasaulyje?

Kiek kainuoja geidžiamiausia kava pasaulyje?

Ieškant ypatingiausiomis savybėmis išsiskiriančios kavos, dažnai susiduriama su įvairiais mitais. Tačiau Lietuvos kavos ekspertas, „Huracán Coffee“ vadovas Vytautas Kratulis šypsosi – geriausia kava auga ant kavamedžių, ne kaip nors kitaip išgaunama. Brangiausiai vertinamai 2016-ųjų metų kavai būdingos persikų, jazminų ir bergamotės natos – tokiu skonių ir aromatų ryškumu nepasižymi jokia kita kava pasaulyje, o jos kaina mažmeninėje prekyboje svyruoja nuo 150 iki 250 eurų už kilogramą.

Kūną ir dvasią puošiantis augalas chna (Foto)

Kūną ir dvasią puošiantis augalas chna (Foto)

Lietuvė Alesandra jau septynerius metus užsiima kūno tapyba chna dažais: „Man tai ne tik piešimas, bet ir gyvenimo būdas, neatsiejamas nuo rytų kultūros bei filosofijos.“ Piešti chna Alesandra pradėjo po to, kai pamilo Senovės Indiją, įsileido vedų tradicijas į savo kasdienybę.

Patarimai vyrams: kaip išsirinkti kvepalus

Patarimai vyrams: kaip išsirinkti kvepalus

Straipsnyje pateikti patys paprasčiausi, baziniai patarimai kaip išsirinkti kvepalus. Apačioje esantys patarimai vyrams bus įdomūs ir moterims, nes šį straipsnį parašyti paskatino moterys, nežinančios, kokius kvepalus vyrams išrinkti.

Parfumerijos rojus, virstantis pragaru

Jeigu Jūs pirmą kartą rimtai nusiteikėte apsipirkti kvepalų parduotuvėje, teks susidurti su tam tikrais sunkumais. Pirmiausia, jeigu gamta nepadovanojo Jums labai jautrios uoslės arba Jūs negailestingai kemšate nosį tabaku (žinomas faktas – rūkymas kenkia uoslei), Jums tikrai nepavyks iškart susigaudyti aromatų pasaulyje. Bus gerai, jeigu sugebėsite įsiminti bent kažkuriuos aromatus ir po to išmoksite skirti juos tarpusavyje. Pirmu bandymu (per apsilankymą kvepalų parduotuvėje) uostyti daugiau nei 3-5 aromatus beviltiška – efektas bus tas pats: pykinimas ir galvos svaigimas. Tokie neigiami įspūdžiai gali visiems laikams atbaidyti Jus nuo žiauraus kvepalų butikų pasaulio.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į vieno ar kito aromato reklamą, nes ji suteikia (parodo) aromato nuotaiką, sufleruoja, kam jis tinka, kokį gyvenimo būdą įkūnija arba papildo. Pabandykite sulyginti save su personažu, pavaizduotu plakate – jeigu Jūs, pavyzdžiui, taip pat esate apsėstas šokių iki sąmonės netekimo – tai proga atkreipti dėmesį į reklamuojamą aromatą. Pavadinimas ir buteliuko dizainas taip pat suteiks nemažai informacijos. Aišku, kad klasikiniai, prabangūs aromatai pilstomi į griežtesnių formų buteliukus, o lengvi, jaunatviški – į ganėtinai kreatyviai apipavidalintą, ryškią tarą.

Jeigu kuklus uostytojo stažas Jums nepadeda, pakvieskite geranoriškai nusiteikusį konsultantą. Pirmoji kiekvieno geranoriškai nusiteikusio pardavėjo užduotis – padėti Jums susiorientuoti kvapnioje įvairovėje.

Problemos renkantis kvepalus

Renkantis aromatą svarbų vaidmenį atlieka Jūsų amžius, aprangos stilius ir aromato paskirtis. Brandiems vyrams puikiai tinka sodrūs aromatai, artimesni klasikai. Jauniems – vėjavaikiški, susukantys galvą, svaigūs (tai galėtų būti ir šiandien labai populiarus “unisex” – tualetinis vanduo, kuriais “laistosi” tiek vyrai, tiek moterys). Svarbu apsispręsti: ar Jūs perkate aromatą ypatingai progai (pavyzdžiui, kokiai nors šventei), ar perkate kvepalus tam, kad naudotumėte juos kiekvieną dieną; ar poilsiui, ar romantiniams pasimatymams. Ofisui labiau tiks neutralūs, kolegų neerzinantys aromatai (gaivus L’eau par Kenzo pour homme, žalias: visos Polo variacijos, “unisex” – CK One). Jeigu persistengsite, rizikuosite susilaukti nemalonių juokelių ir pašaipų iš savo kolegų.

Geriausia be pagrindinio aromato – favorito, kurį naudojate kasdien, turėti kitų aromatų įvairioms progoms. Rekomendume pradėti nuo kvepalų dueto – vienas kiekvienai dienai, kitas – poilsiui ir atsipalaidavimui, draugų vakarėliams ir klubinėms “tusofkėms”.

Žiema ir vasara: skirtingi metų laikai – skirtingi aromatai

Renkantis aromatą rekomenduotume atsižvelgti ir į sezoną – žiema reikalauja sodresnių aromatų, vasara – šviežių ir lengvų. Šiltuoju metų lauku visi organizmo procesai pagreitėja, sustiprėja natūralus odos kvapas. Tradiciškai vasarinės parfumerijos rūšimis laikomi vadinami “rūkeliai” (nepamename tikslaus Lietuviško pavadinimo) – aromatai, kuriuose nėra spirito (angliškai – “Mist’, prancūziškai – “Brume”) ir palengvintos žinomų aromatų variacijos, kuriose akcentuojamos kelios šviežios natos. Kaip pavyzdį galima paminėti Paco Rabanne išleistą vasarišką, palengvintą Ultraviolet Man versiją – Liquid Crystal. Carolina Herrera padovanojo pasauliui gaivinantį 212 H20 Men aromatą, kuriame skamba mandarino, greipfruto, kadagio, serbentų, muskato riešuto, gardenijos, muskuso ir sandalmedžio (santalo) natos. Lancome pristatė vasarišką Miracle Homme L’Aquatonic aromatą, kuriame susipina: paparčio, kalendrų ir karčiojo apelsino lapų kvapai, gan gilios rebarbarų ir kedro lapų natos, gvajokų (gvajakmedžių arba brantmedžių) ir brazilinės dalbergijos medienos šiluma bei vetiverijų švelnumas.

Kiekvienam kūnui savas aromatas

Parfumerai specialistai siūlo savaip rinktis aromatą. Remiantis viena iš versijų, jeigu Jūs priskiriate save prie romantikų, rengiatės šviesiai ir ryškiai, Jums tiks aromatas, kuriame bus žaismingų vaisinių ir citrusinių natų, pavyzdžiui, kompozicijos iš Chanel Platinum Egoiste, Joop Homme. Kostiumuotam vyrui labai tiks medienos aromatai, siūlomi Kenzo, Givenchy ir Guess. Jeigu Jūs mėgstate odinius rūbus, Jus galėtų sudominti aromatas su pačiulės bei prieskoninių žolelių natomis, pvz.: Fendi Uomo. Verslo rykliams tiks kompozicijos iš medienos, citrusinių vaisių ir tabako aromatų. Chanel Egoiste padovanojo versliems žmonėms idealų aromatą – kalendrų ir kilnios medienos kompoziciją. Jūs galite aptikti zomšos ir prabangių cigarų natų aromatuose: Hermes Equipage ir Calvin Klein Obsession For Men. Jaunam vadybininkui tiktų bergamotės akcentai, pvz.: Cartier arba Davidoff kolekcijos.

Individualistai turėtų rinktis “šiprines” kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas.

Remiantis kita klasifikacija, kiekvienam psichologiniam tipui būdinga tam tikra aromatinė nuotaika. Tokio skirstymo šalininkai teigia, kad pragmatikams tinka muskusas su snapučių (geranium) ir “ąžuolo samanų” (sodinės briedragės, lot. Evernia prunastri) natomis. Romantikams – aitrios kompozicijos, kuriose susipina cinamono ir čiobrelių bei pipirų akcentai. Individualistai turėtų rinktis “šiprines” kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas bei kompozicijos, sukurtos iš tabako ir muskuso. Aktyviems ir sportiškiems jaunuoliams geriausia būtų orientuoti į lengvą, gaivinančią gamą su citrusiniais ir jūriniais akordais.

Anot kito parfumerijos žinovo, kryptingiems ir riziką mėgstantiems vyrams idealiai tiktų Dior Fahrenheit. Ramaus stiliaus šalininkai (kalbama apie aprangą) turėtų pamėgti visai nesalsvą Bugatti, pasižymintį gaižiu rūgštumu, taip pat minėtiems vyrukams turėtų tikti Antarctic Yves Roches, L’eau par Kenzo pour homme. Gan santūrų ir tuo pačiu subtilų, rafinuotą aromatą siūlo Burberry. Klasikiniais sodriais aromatais galima laikyti Cartier Declaration, Versace pour l’homme, S.T.Dupont.

Išsirinkus tinkančius kvepalus galima netgi pakoreguoti savo įvaizdį. Pavyzdžiui, kukliam iš prigimties vyrui puikiai pagelbėtų pasitikėjimą savimi spinduliuojantis Polo Green aromatas, o gan šiurkštoką įspūdį gali sušvelninti malonus citrusinis Aqua di Gio?

Pauostyk savo pojūčius

Po uostymo maratono Jūs jau esate ant išsikvėpimo ribos, tačiau pasiekėte norimą rezultatą – Jums patiko 2-3 aromatai.

Purkšti patikusį tualetinį vandenį reikia ne tik ant popierinės juostelės! Jūs turėtumėte pažymėti patikusiu aromatu kūno lopinėlį – galite purkštelėti kvepalų, tualetinio vandens ant riešo – ten patogiau sekti aromato evoliuciją. Ant odos tualetinis vanduo atsiskleis visiškai naujame amplua, kadangi įvyks reakcija su Jūsų oda. Paslaptis tame, kad ant odos vyksta patys įvairiausi cheminiai procesai, kurie, savaime suprantama, sąveikauja su kvepalais. Beje, su vyriškais aromatais viskas yra kiek paprasčiau, t.y .jie nelabai stipriai “žaidžia” su oda, tačiau reikėtų vis vien išbandyti patikusį variantą, nes reakcija su oda gali būti netikėta.

Remdamasis viskuo, ką pasakėme iki šiol, dar kartą pasikartosime: jokiu būdu nesiorientuokite kvapų pasaulyje pagal tai, kaip jie “skamba” ant kito žmogaus, nes kiekvienos žmogaus “chemija” yra nepakartojama ir individuali. Jeigu Jūs likote sužavėtas kolegos kvepalų, tai nereiškia, kad tie patys kvepalai lygiai taip pat viliojančiai kvepės ir ant Jūsų.

Kvepalų bandymo (“ragavimo”) algoritmas yra toks:

purškiate ant rankos;
šiek tiek išvėdinate ir uostote;
po to, po kokių 5-10 min., kartojate ritualą – vėl pauostote (purkšt nereikia);

Švytinti oda: pasigaminkime kūno šveitiklį

Švytinti oda: pasigaminkime kūno šveitiklį

Nusprendžiau pasidalinti receptu, kaip pasigaminti naminį veido ir kūno šveitiklį iš natūralių produktų: aliejaus, druskos/cukraus ir kavos.

Procesas – paprastesnis nei paprastas! Jums reikės cukraus arba druskos ir tokio aliejaus, kokį turite. Aliejus minkština ir maitina odą, o tuo tarpu cukraus arba druskos dalelės ją nušveičia, pašalina nešvarumus ir suragėjusias odos ląsteles. Masažas suaktyvina odos kraujotaką ir taip ji pasiima dar daugiau naudingų medžiagų iš aliejaus.

Druska gali būti įvairaus rupumo, kaip ir cukrus – patrinkite tarp pirštų turimą cukrų ir druską ir nuspręskite, ką naudosite. Aliejų galite naudoti tokį, kokį turite – alyvuogių, saulėgrąžų ar kosmetinį vynuogių kauliukų, simondsijų, kviečių gemalų, migdolų, abrikosų ar kitą.

Jeigu turite probleminę odą, kurią paberia, įlašinkite du lašelius eterinio levandų aliejaus, kuris pasižymi antibakteriniu, odą raminančiu ir gydančiu poveikiu. Jei oda sausa, tiks eterinis rožių aliejus. Riebiai odai naudingas eterinis bergamotės arba arbatmedžio aliejus, sandalmedis padės lyginti raukšles.

Šveičiame tik švarią odą, taip pat geriau, kad ji būtų drėgna ir šilta, taigi nusiprauskite šiltu vandeniu ir mėgstamu prausikliu. Imame šveitiklį pirštais ir masažuojame veidą.

Tiesa, jei cukraus ar druskos dalelės atrodo šiurkštokos, tiesiog sudrėkinkite rankas – vanduo aptirpdys kristalėlius ir jie taps švelnesni. Taip drėkindamos rankas masažuokite veidą, kol ištirps šveitiklio druska ar cukrus. Tokį šveitiklį galima naudoti ir visam kūnui.

Baigę šveitimą, nuskalaukite veidą vandeniu, o aliejaus likučius nuspauskite popierine servetėle. Jei tuo veido procedūrą baigsite, aliejaus likučiai atstos kremą.

Kavos ir medaus šveitiklis

Kavos tirščiai – nuostabus kūno šveitiklis. Dauguma žinote, kad kava pašalina negyvas suragėjusias ląsteles nuo odos paviršiaus. Taigi, geriausia naudoti kavos pupeles, sumaltas beveik į miltelius.

Ingredientai: 1 kupinas šaukštas labai smulkiai sumaltos kavos, 2 šaukšteliai alyvuogių aliejaus, 1/2 šaukštelio medaus.

Sumaišykite kavą, aliejų ir medų. Gautą košę užtepkite ant nuvalyto veido, masažuodamos jį pirštais. Palaikykite vieną minutę, po to nuplaukite šiltu vandeniu.

Paprasti bet naudingi natūralūs šveitikliai tavo odai. Išbandyk ir tu!

Laimėk Lietuvos kvapą! BAIGĖSI

Laimėk Lietuvos kvapą! BAIGĖSI

Lietuviai yra kūrybinga tauta, bet tai, ką jie sugalvojo sukurti šį kartą, pranoko visus lūkesčius savo paprastumu, originalumu ir neregėta drąsa. Lietuviai sukūrė Lietuvos kvapą! Kaip kvepia Lietuva? Tai kaimas? Miestas? Miškas? O gal ūkininko troba? Tvartas? O gal kautynių išvargintų žirgų aromatas?

„Lietuvos kvapas“ - kvepalai

„Lietuvos kvapas“ – kvepalai, kvepiantys Lietuva

Lietuviai yra kūrybinga tauta, bet tai, ką jie sugalvojo sukurti šį kartą, pranoko visus lūkesčius savo paprastumu, originalumu ir neregėta drąsa.