Search Results for: "dainų dešimtukas"

Stingo gerbėjams – populiariausių jo dainų dešimtukas

Stingo gerbėjams – populiariausių jo dainų dešimtukas

Legendinio britų muzikanto Stingo gerbėjai galėtų valandų valandas diskutuoti, kurie jo kūriniai gražiausi ir mieliausi – tiek jų daug ir įvairių. Artėjant pirmajam muzikanto koncertui Kauno „Žalgirio“ arenoje, kviečiame prisiminti garsiausias ir populiariausias Stingo, kurio tikrasis vardas Gordonas Sumneris, dainas. Daugumą jų klausytojai išgirs ir liepos 31 dieną įvyksiančiame koncerte.

Konkursas „Sharkeen dainų dešimtukas 2011“ skatins ne groti

Konkursas „Sharkeen dainų dešimtukas 2011“ skatins ne groti, o kurti

Šiandien oficialiai prasideda dalyvių registracija į pirmą kartą vyksiantį internetinio naujos muzikos žurnalo dainos konkursą „Sharkeen dainų dešimtukas 2011“.

„Penktadienio DJ“: Inga Norke

„Penktadienio DJ“: Inga Norke, Victoras Diavara ir jų klausomiausias dešimtukas

Šio „Penktadienio DJ“ pultą patikėjome bendražygiams organizuojant vienus iš geriausių koncertų Vilniuje – Ingai Norkei ir Victorui Diawarai. Dj duetas, rinkdamas klausomiausias dainas iš savo fonotekos, ilgai neužtruko. Jau kitą savaitgalį mūsų ausis trims naktims pagrobsiantis „Loftas Fest“ jiems pasufleravo dešimtuką, kurį paklausę labai greitai susiplanuosite kitą savaitgalį, jei, žinoma, dar to nepadarėte.

Kino ir TV režisūros studentės A. Navickaitės rekomenduojamų filmų dešimtukas (video)

Kino ir TV režisūros studentės A. Navickaitės rekomenduojamų filmų dešimtukas (video)

Praėjusią savaitę turėjote galimybę portale ww.laikas.lt skaityti Amelijos Lučinskaitės parengtą interviu LMTA kino ir televizijos režisūros IV kurso studente Algina Navickaite. Šiandien jo tęsinys, tiksliau – Alginos sudarytas filmų dešimtukas drauge su būsimos režisierės komentarais.

Grupė „Sportas“: Ūdra ir Latvijoje Ūdra

Grupė „Sportas“: Ūdra ir Latvijoje Ūdra

Kokia muzikinė grupė ar atlikėjas Jums asocijuojasi su sporto tema? Lietuvaičiai turbūt kels rankas už Marijoną Mikutavičių, sukūrusį nemirtingą himną „Trys milijonai“. O mes manome, kad sportą geriausiai atspindi grupė… „Sportas“, su kuria mus supažindina muzikos apžvalgininkas Mindaugas Peleckis.
Vilniečių grupė „Sportas“, tik 2009 m. rugpjūtį išleidusi debiutinį albumą „Žemiau juostos“, tapo tikru atradimu. Nuo 1993 m. pavadinimu „Už tėvą“ (lengva ironija grupei „Už Tėvynę!”, su kurios lyderiu Nėriumi Pečiūra jie ne kartą yra koncertavę) grojantys vaikinai 2001 m. pasivadino „Sportu“ ir išgarsėjo tokiais hitais kaip „Policija“ arba „Odė Mamontovui“. Albumo pavadinimą, pasak muzikantų, sugalvojo „dėdulė, kuris sėdėjo prie garažų Fabijoniškėse“.
„Sportas“ per šešerius metus sugrojo daugiau kaip 60 koncertų. Grupė šešis kartus dalyvavo TV laidoje „Lietuviškų dainų dešimtukas“, o 2004 m. laimėjo pirmąją vietą LRT TOP 10 su daina „Policija“. „Sportininkai“ – bene linksmiausia Lietuvos grupė, sugebanti suderinti ironiją, juodąjį humorą ir smagią, net šokiams tinkamą, bet nekomercinę muziką.
 Pagrindinis „sportininkas“ Marijus Bernotas-Marukas atsako į klausimus.
Kada ir kokiomis aplinkybėmis atsirado grupė „Sportas“? Gal sporto klube? Jūs – sportininkai?
Tiesiog netoli repeticijų studijos buvo sporto prekių parduotuvė. Nuolat matydavome užrašą „Sportas“. Po dviejų savaičių „pjautynių“ tarp manęs, bosisto Gaudriaus ir gitaristo Pupų Dėdės nusprendėme pasivadinti būtent šitaip.
Kaip gimė hitais tapusios dainos „Kalėdos“, „Ūdra“, „Policija“ ir – ypač – „Odė Mamontovui“? Ar su Andriumi Mamontovu esate pažįstami? Tai meilės ar neapykantos jo muzikai išraiška? Ar buvo kokia nors jo reakcija į šią dainą? Jei taip, kokia?
Su Mamontovu kažkada grojome visą naktį kažkokioje vaikų stovykloje po atviru dangumi. Nejaučiu Mamontovui jokių ypatingų simpatijų ar antipatijų. Daina yra tokia, kokia yra. Deja, Andrius paskatino šimtus lietuvaičių dainuoti beprasmius kratinius iš žodžių dangus, lietus, skristi, kristi, jūra, diena ir t. t. Tema jau narpliota tūkstančius kartų. Man mielesnės undergroundo grupės su prasmingais ir tikslingais tekstais (kadaise tai buvo „Turbo Reanimacija“, dabar – „SC“).
Kas naujesnio nutiko paties ir „Sporto“ gyvenime per pastaruosius keletą metų (po albumo „Žemiau juostos“ išleidimo)? Ar „Sportas“ dar koncertuoja? Ar pasikeitė grupės sudėtis?
Grupės sudėtis 4 metus yra stabili. Puikiai susigrojome.
Teko pastebėti, kad be „Sporto“, egzistuoja ir side-project (o gal atskira asmeninė grupė, kaip geriau pavadinti?) „Marukqs“/“Marukas“. Kuo jis skiriasi nuo „Sporto“ stilistiškai ir tematiškai?
Tai mano „soliniai“ muzikiniai kvailiojimai, kuriems didžiausią įtaką padarė ciniška avangardinė grupė „The Residents“. Juose daug tiesmukiškos satyros, gerokai aštresnės už „Sportą“. Bandau vaizduoti silpnąsias žmonių sielos puses.
Kiek teko girdėti, nevartojate svaigalų. Galbūt esate vegetaras ar net veganas (kaip sakė vienas mano pažįstamas, veganai – tai tie, kurie valgo tik akmenis)?
Geras žmogus visada atsako už savo veiksmus, gerbia savo tėvus ir mokytojus, nerizikuoja ir neskatina rizikuoti kitų nekaltų žmonių gyvybe bei sveikata, neskleidžia paskalų, neskriaudžia gyvūnų. Lai būna ir vegetarizmas, ir veganizmas – man jie netrukdo. Jei būtų daugiau domimasi mokslu, o ne statomos niekam nereikalingos verslo piramidės, būtų realu sukurti pakaitalus visam gyvuliniam maistui. Deja, produktų gamintojai prikuria nebūtų dalykų, neegzistuojančių tradicijų ir bando ironizuoti visai neblogas idėjas. Žmonės, kurie dėl geros minties plaukia prieš srovę (t. y. nepasiduoda bandos jausmui, o vadovaujasi humanizmu ir sveiku protu), verti pagarbos.
Kuo domitės laisvalaikiu, kokią muziką klausote? Ar tikrai mokate japonų kalbą?
Japonų kalba – tai tik vienas iš mano hobių (beje, grupėje „Sportas“ yra savo jėgas bandęs ir žymusis Lietuvos japonas Fumito Tomoi – grojo bosine gitara, – aut. pastaba).
Marijaus laisvalaikis: japonų kalba, motoroleriai, motociklai, astronomija, kompiuteriai. Marijaus muzika: „Sex Pistols“, „Ladytron“, „Freezepop“, „Depeche Mode“, „Dir En Grey“, „X-Japan“, „Merzbow“, „Aphex Twin“, „Iron Maiden“.
Seržo laisvalaikis: muzika, filmai, piešimas. Seržo muzika: Davidas Bowie, Nine Inch Nails, „Fantomas“, „Blue man group“, „Photek“.
Andriaus laisvalaikis: kinas, savaitgaliais – pool‘as, važinėjimasis dviračiu saulėtais vakarais ir krepšinis. Andriaus muzika: „Antis“, „Pink Floyd“, Ozzy Ozbourne, ELO, „Helloween“, Jimi Hendrix, „Sonata Arctica“, INXS, „Gravel“, „Gorillaz“, „Röyksopp“, Yngwie Malmsteen.
Ar dažnai sportuoji? Kaip? Ar lauki krepšinio festivalio?
Sportuoju saikingai – t.y. niekada! Užtenka pašokinėti su bosine gitara po porą valandų per dieną. Man nerūpi krepšinis – turiu savo „Sportą“, kuris man svarbiausias.
Grupę „Sportas“ dabar vadini neurowave. Kas tai – neurowave?
Tai tas pats, kas dance rock ar disco funk electro punk. Tiesiog marketingas.
Kuri publika geresnė – Lietuvos ar Latvijos, kurioje irgi esate koncertavę? Kuo jos skiriasi?
Latvijos publika kitokia – latvių oda baltesnė ir jų akys didesnės. Latviai panašūs į lietuvius, bet svečioje šalyje lietuvių kalbos praktiškai niekas nemoka. Manau, kad jie klausosi tik priedainių. Dainos „Ūdra“ sėkmė buvo labai netikėta.
Kuo pats dabar užsiimi? Neemigravai?
Darau tą patį – mano pagrindinis užsiėmimas muzika. Emigruoti neplanuoju — būtų sunku išmokti rašyti tekstus svetima kalba, įsijausti į svetimą kultūrą.
Artimiausi planai (nuobodus klausimas, bet būtinas).
Kurti klausomą lietuvišką muziką normaliems žmonėms. Permiegoti su Lady Gaga.

P.S. Galbūt kažkas galėtų apkaltinti „Sportą“ primityvizmu. Tačiau tokiems žmonėms patarčiau patyrinėti dailininkų Marco Shagallo arba Andy Warholo kūrybą. O tada paaiškės: „Viską matė tik au au au/ Aukso žvaigždė/O konspektavo me me me me/Medžiai“.
Mindaugas Peleckis

Lietuvos roko periodika: trumpa istorinė apžvalga

Lietuvos roko periodika: trumpa istorinė apžvalga

Pirmasis periodinis leidinys Lietuvoje, skirtas roko ir populiariajai, ar kaip tuomet buvo įvardyta, pramoginei muzikai, tapo „Melomanas“, pasirodęs Vilniuje 1989 m. liepą. Nuo jo ir pradedama ši Luko Devitos apžvalga…

I. Valantinaitė: „Dažniausiai aplankančios mūzos vardas – Kasdienybė“ (Interviu)

I. Valantinaitė: „Dažniausiai aplankančios mūzos vardas – Kasdienybė“ (Interviu)

Pasakų kraičiu nešina poetė, dainininkė ir žurnalistė Indrė Valantinatė kaskart sugrįžta į kasdienybę pasakoti naujų istorijų. Ką tik išleidusi naują poezijos knygą „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ jauna moteris dalinasi savo įspūdžiais apie realybės nestokojantį pasakų pasaulį, intelektualią muziką ir poeziją.

Prie „Penktadienio DJ“ pulto atvirauja Fingalick

Prie „Penktadienio DJ“ pulto atvirauja Fingalick

Šį penktadienį rubriką savo atradimais pildo ypatingas svečias – Fingalick arba Tomas Narkevičius. Pastarasis buvo labiau žinomas spalvotais „Tele Bim-Bam“ laikais, o Fingalick lipo vaikinui pradėjus groti tamsiuoju paros metu. Miestų naktinėtojai, festivalių lankytojai ar tiesiog elektroninės muzikos gerbėjai šį vardą tikrai žino, o nespėjusiems susipažinti labai pasisekė: šis dešimtukas toks atviras, kad retai iš savo draugo sulauksi tokių pasakojimų apie mėgiamus kūrinius.

„Penktadienio DJ“ – Miša Skalskis ir jo muzikinis kelionmaišis į negyvenamą salą

„Penktadienio DJ“ – Miša Skalskis ir jo muzikinis kelionmaišis į negyvenamą salą

Du penktadienius iš eilės mūsų DJ „pultą“ glostė moteriškos Daivos Starinskaitės ir Gabrielės Labanauskaitės rankos. Tad šiandien jis jau tikrai nusipelnė šiurkštesnių elektroninių prisilietimų…

Pokalbis su Videokauku Rolandu Maskoliūnu

Pokalbis su Videokauku Rolandu Maskoliūnu

Nestokojantis veiklos, kupinas idėjų ir savo tvirtą nuomonę turintis eruditas – būtent taip daugelis apibūdina LTV programų direktorių Rolandą Maskoliūną, dar ir šiandien kartais pavadinamą Videokauku.