Search Results for: "katė"

Perkate čiužinį? Nedarykite šių klaidų

Perkate čiužinį? Nedarykite šių klaidų

Naujas čiužinys – ilgalaikė investicija. Tad verčiau skrupulingai rinktis, užuot aukojus miego patogumą. Skaitydami sužinosite, kokių klaidų derėtų vengti.

Kas būtų

Kas būtų, jei pasaulyje staiga išnyktų katės?

Jeigu jūs kačių mylėtojas – įsižeisti nereikia. Kačių išnaikinti niekas nesiūlo, tiesiog toks klausimas gali iškilti stebint kokią tinginę rainę besirąžančią ant fotelio po sočių pietų. Atrodo, kad be suteikiamo džiaugsmo, jos tik miega ir ėda, tad kokia iš jų nauda? Mokslininkai sako, kad milžiniška. Be kačių pasauliui būtų riesta, rašo lifeslittlemysteries.com.

Katės išsiugdė nuostabų gebėjimą apsimesti, kad be mūsų jos nesugebėtų išgyventi. Purdue universiteto (JAV) veterinarijos profesorius Alanas Beckas pasakoja, kad katės yra itin gabios medžiotojos, kurios moka prisitaikyti prie įvairiausių išgyvenimo sąlygų. Visų svarbiausia – be kačių, mus apniktų graužikai, dėl ko kentėtų mūsų maisto atsargos ir maisto mes apskritai turėtume mažiau. Tad nėra ko pykti, jei jūsų katytė tikra ėdrūnė.

Teiginiai teiginiais, bet ar yra žinoma kaip padidėtų graužikų populiacija jei pasaulyje staiga nebeliktų nei vienos katės? Pasirodo, kad tokio pobūdžio mokslinių studijų yra. 1997 m. Didžiojoje Britanijoje paskaičiuota, kad kiekviena naminė katė per pusmetį vidutiniškai sugavo 11 smulkių žvėrelių (pelės,žiurkės, paukščiai, varlės). Vadinasi, 9 milijonai britų kačių kartu sugavo beveik 200 mln. smulkių gyvūnėlių.

1979 m. vienoje nedidelėje Naujosios Zelandijos buvo atliktas eksperimentas – iš salos buvo išgabentos visos katės. Per 2 metus, žiurkių populiacija joje padidėjo net keturis kartus.

Pasaulyje šiuo metu gyvena apie 220 mln. kačių. Jei staiga jos visos išnaudoti savo devynis gyvenimus, tuomet graužikų populiaciją šautų į viršų. Tai sukeltų rimtų ekologinių problemų. Minėtoje Naujosios Zelandijos saloje, mokslininkai pastebėjo, kad pradėjo nykti paukščių populiacija, nes žiurkės sunaikindavo didelę dalį kiaušinių. Kita vertus, pasaulyje turėtų išaugti plėšriųjų paukščių, mintančių žiurkėmis, skaičius.

„Kiekviena rūšis turi savo vietą šioje planetoje, – mano A. Beckas, – Pagalvokite ir apie tai, kaip daugeliui žmonių būtų sunku emociškai ištverti kačių netektį. Daugelyje kultūrų tai itin mylimi ir gerbiami padarai, be to juos išlaikyti kainuoja nedaug, jie moka užmegzti glaudų kontaktą ir šiaip labai mieli“.

Taigi, kai kitą sykį kas nors leptels, kam tos katės reikalingos – bus ką atsakyti.

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą, šunys veikia kaip antidepresantas

Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

Kodėl katės nemėgsta važiuoti automobiliais?

Kodėl katės nemėgsta važiuoti automobiliais?

Dauguma žmonių, auginančių kates, gali patvirtinti, kad jų numylėtinės nemėgsta važiuoti automobiliais.
Katėms, skirtingai negu šunims, tokios kelionės nekelia didelio malonumo. Ir nors tiksliai pasakyti, kodėl katės nekenčia galinių automobilio sėdynių, yra sudėtinga, kai kurie tradiciniai kačių bruožai gali paaiškinti jų baimę važiuoti keturrate judėjimo priemone, rašo lifeslittlemysteries.com.

Talentų numylėtiniai: įžymūs kūrėjai ir jų katės (foto)

Talentų numylėtiniai: įžymūs kūrėjai ir jų katės (foto)

Pamišimas dėl kačių gali pasirodyti šių dienų fenomenas, visgi šie išdidūs gyvūnai buvo mylimi ir garbinami jau nuo Senovės Egipto laikų. Matyt, būtent nepriklausomybė bei kitos katėms būdingos savybės yra gana artimos žymies kūrėjams, kuriuos galima vadinti talento numylėtiniais. Tuo tarpu šiose nuotraukose jie pozuoja su savo numylėtinėmis – draugiją jiems palaikančiomis katėmis.

Pusryčių konkurse: Kate DiCamillo knyga „Reimė“

Pusryčių konkurse: Kate DiCamillo knyga „Reimė“

Ir tada Reimei toptelėjo: o jeigu kiekviena dulkelė yra planeta, o jeigu kiekvienoje iš tų planetų pilna žmonių, o jeigu visi tų visų planetų gyventojai turi sielas ir yra tokie pat kaip Reimė – mėgina pakrutinti kojų pirštus ir suprasti, kas vyksta, nors nelabai sėkmingai? Toji mintis baugino.

Ar jūs tikrai mokate plaukti?

Ar jūs tikrai mokate plaukti?

Kokie kriterijai leidžia teigti, kad žmogus iš tikrųjų moka plaukti ir gali saugiai jaustis vandenyje? Suaugusiam žmogui tai – gebėjimas nuplaukti 400 metrų be sustojimo arba plūduriuoti vandenyje mažiausiai 30 minučių. Tokį Europos šalyse vyraujantį neformalų standartą nurodo Lietuvos plaukimo federacija (LPF). Visgi mūsų šalyje kasmet nuskęsta keli šimtai žmonių. Ši statistika tik įrodo, kad tik labai nedaug žmonių iš tikrųjų moka plaukti ir neretai pervertina savo jėgas.

Keanu Reevesas trileryje „Tuk tuk tuk“ žais mirtiną katės ir pelės žaidimą su fatališkomis gundytojomis

Keanu Reevesas trileryje „Tuk tuk tuk“ žais mirtiną katės ir pelės žaidimą su fatališkomis gundytojomis

Populiarumo sulaukusiame veiksmo filme „John Wick“ pernai pagrindinį buvusio samdomo žudiko vaidmenį atlikęs Keanu Reevesas šį rugsėjį sugrįžta į kino teatrus visai kitokiame amplua. Naujajame trileryje „Tuk tuk tuk“ (angl. „Knock Knock“), kuriame netrūks ir siaubo elementų, jam teko aukos, o ne medžiotojo vaidmuo.

Katė su pirštinaitėmis

Katė su pirštinaitėmis, pakerėjusi net Karlą Lagerfeldą

Sunku nesižavėti katėmis, o ypač tomis, kurių kūną puošia šilkiniai kailinukai su puria apykakle, o letenėles gaubia taisyklingos formos baltos „pirštinaitės“. Tai – šventoji Birmos katė, itin reta ir elegantiška, anksčiau buvusi vienuolių gyvenimo palydovė, o dabar – mūza didiesiems pasaulio menininkams.

„Vilnius Temperature“ estų rokerius nufilmavo Tartu katedros griuvėsiuose (interviu

„Vilnius Temperature“ estų rokerius nufilmavo Tartu katedros griuvėsiuose (interviu, video)

Muzikinių vaizdo klipų kanalas „Vilnius Temperature“ pristato naujausią darbą – klipą iš Estijos miesto Tartu. Istorinės Domo katedros prieigose roko ir elektroninės muzikos sintezę kūrė grupė „Galvanic Elephants“.