Search Results for: "maisto tinklaraščiai"

Maisto tinklaraščiai – ir saviraiškos forma

Maisto tinklaraščiai – ir saviraiškos forma, ir taikinys pasipelnyti (Foto)

Maisto tinklaraščiai, kaip ir mados, stiliaus, interjero yra populiarūs visame pasaulyje būtent dėl žmogiškumo faktoriaus, ištrinančio ribą tarp rašytojo ir skaitytojo. Užsienio maisto industrijoje nenusileisdami profesionaliąjai virtuvei, kokybe jie konkuruoja su geriausiais pasaulio restoranais.

Apdovanoti geriausi 2012 m. kulinariniai tinklaraščiai (Foto)

Apdovanoti geriausi 2012 m. kulinariniai tinklaraščiai (Foto)

Birželio 14-ąją minimos tarptautinės tinklaraštininkų dienos proga rengiamo tradicinio kulinarinio vakarėlio metu buvo ne tik išrinktas skaniausias teminis patiekalas, bet ir apdovanoti geriausių 2011/2012 kulinarinių tinklaraščių autoriai. Žurnalo „Virtuvė. Nuo…iki“ ir „Electrolux“ rengiamuose apdovanojimuose metų debiuto nominacijoje laimėjo JAV gyvenančios lietuvės Aušros Marcinkevičiūtė tinklaraštis Vaikai ir vanilė, o mėgstamiausiu tinklaraščiu tapo Surfing the world cuisine, kurio autorė Jolita Koruklu šiuo metu gyvena Turkijoje.

Mykolas Kleckas – interneto buržujus (interviu)

Mykolas Kleckas – interneto buržujus (interviu)

„Buržujaus rašinėliai“ arba tiesiog „Kleckas.lt“ – politinio pobūdžio, laisvalaikiui skirto interneto tinklaraščio pavadinimas, kurio autorius teigia, kad sukurti dienoraštį paskatino du pagrindiniai kriterijai. Pirma, autorius norėjo apsimesti tuo, kuo niekada nenorėtų būti – buržujumi. Antra, tinklarašio pavadinimu buvo siekiama parodyti, kad rašliavos nėra rimtos – tiesiog rašinėliai. Štai taip ir atsirado internete sklandantys rašinėliai, kuriems iki šiol prilygti nesugebėjo nė vienas dienoraštis. Juk ne veltui šiemet vykusioje konferencijoje „Login’12“ „Buržujaus rašinėliai“ buvo pripažintas geriausiu metų tinklaraščiu.

Stiliaus tinklaraštininkės: „Nebijokite eksperimentų“ (Interviu)

Stiliaus tinklaraštininkės: „Nebijokite eksperimentų“ (Interviu)

Netikėtai išpopuliarėję ir net po kelis ar keliolika tūkstančių lankytojų kasdien pritraukiantys mados tinklaraščiai neabejotinai keičia supratimą apie madą ir stilių.

Vakaruose blog’ų reiškinį jau galima vadinti savotiška kultūra ir net pragyvenimo šaltiniu. Nieko nebestebina, jog mados tinklaraštininkai sėdi pirmosiose dizainerių kolekcijų pristatymų eilėse, rašydami kolekcijų apžvalgas nebijo paberti kritikos garsiems kūrėjams, dalija interviu įtakingiems mados leidiniams ir net patys kuria drabužius. Ir nors ši vakarietiška tendencija Lietuvoje dar netapo visuotiniu užkratu, skubame pasidžiaugti, jog ir mūsų „blogosferoje“ daugėja įdomių ir dėmesio vertų mados tinklaraščių. Taigi susipažinkime su Inga, kai kam geriau pažįstama kaip Valikabu, ir Gabija, pasivadinusia Bantik.

Kaip kilo idėja rašyti stiliaus tinklaraštį?

Inga: Mintis kilo labai netikėtai – geriant kakavą ant mėlynos pūkuotos sofos. Mano blog’o idėja labai paprasta – savo pavyzdžiu noriu parodyti, kad nereikia bijoti eksperimentų ir ryškių spalvų. Stilingai atrodyti galima ir neišleidžiant daug pinigų – reikia tik kūrybos, nebijant derinti to, kas aplinkiniams kartais atrodo nesuderinama, ir kantrybės vaikštant po padėvėtų rūbų parduotuves bei jaukius butikus.

Gabija: Kiekvieną dieną skirdavau šiek tiek laiko tinklaraščių skaitymui, nuotraukų peržvelgimui, todėl prieš metus kilo noras ir pačiai pabandyti.

Kaip dažnai nudžiuginate skaitytojus naujais įrašais ir nuo ko tai priklauso?

Inga: Viską lemia užimtumas. Stengiuosi įkelti bent vieną naują įrašą kiekvieną savaitę. Tačiau kartais, net verčiantis per galvą, tam pritrūksta laiko.

Gabija: Irašų atnaujinimas dažniausiai priklauso nuo to, ar tądien turiu su savimi pasiėmusi fotoaparatą.

Kam teikiate pirmenybę – madai ar stiliui?

Inga: Pirmenybę teikiu stiliui – ieškojimams, eksperimentams, žaidimams… Tačiau mada taip pat daro didžiulę įtaką, kurios dėka sau pritaikau daug naujų ir įdomių dalykėlių.

Gabija: Tai du skirtingi, bet labai puikūs dalykai. Sakyčiau, kad pirmenybę teikiu stiliui, bet nenusisuku ir nuo mados. Man stilius – tai kaip atrodau, ką valgau, ką skaitau, ką veikiu. Aišku, viskam įtaką daro ir mada. Kiekvienas sezonas suteikia stiliui naujų spalvų, formų ir detalių, kurios puikiai dera prie jau turimos aprangos. Šį rudenį ieškau „tų vienintelių“ kvepalų ir toliau lankau baletą.

Kur semiatės įkvėpimo, naujų idėjų? Kokius tinklaraščius skaitote?

Inga: Skaniausias mūzas dovanoja kelionės, knygos, muzika, kvapai, sapnai, net balandžiai balkone ar karuselės. Be abejo, internetas taip pat puiki vieta mūzų gaudymui. Turiu priklausomybę gatvės mados tinklaraščiams – kasdien perskaitau begalę jų. Maža dalelė mano mėgstamiausių blogų šiuo metu: Sartorialist, StyleScout, Frou Frouu, Where Did You Get That, Jak & Jil, Keiko Lynn, Hel Looks, Backyard Bill, StylePantry…

Gabija: Skaitau Miss Moss tinklaraštį – rūbai, dizainas ir gražios fotografijos. Kas gali būti geriau? Visada nudžiungu radusi naują Akvilinos įrašą. Taip pat skaitau su grafiniu dizainu susijusius tinklaraščius – Visuelle, Fonts In Use, Fucking Good Books.

Koks, jūsų akimis žiūrint, lietuvių stilius?

Inga: Lietuvoje gyvena daug stilingų žmonių! Pasiilgstu Vilniaus gatvelių, kurioje pamatydavau tikrai įdėja idomių ir skirtingų asmenybių. Lyginant Vilnių ir Barseloną, kurioje gyvenu jau keletą mėnesių, gatvės mada skiriasi labai labai labai stipriai. Bet tai visiškai natūralu ir savaime suprantama – klimatas daro didžiulę įtaką. Turbūt ne paslaptis, kad man pačiai labiau priimtinas šios dangiškos šalies bebaimis koloritas ir aistra mados bei stiliaus atžvilgiu.

Gabija: Lietuvių stilius gana konservatyvus. Tuoj ateis žiema ir visi pasislėps juodų bei pilkų
paltų minioje. Labiausiai džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau gražiai besirengiančių vaikinų.

Ar tinklaraščio skaitytojos išvydusios gatvėje pasilabina, pakalbina?

Inga: Taip! Kai gyvenau Lietuvoje, kartkartėmis kas nors užkalbindavo gatvėje ar renginyje, pagirdavo mano tinklaraštį ar žurnale pamatytą straipsnį, fotosesiją. Taip pat kartais gaunu laiškų su pagyrimais, nuomonėmis apie blog’ą. Visas šis atgalinis ryšys labai džiugina ir motyvuoja. Be to, labai smagu, kad blog’o dėka sutikau daug idomių ir stilingų žmonių tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Gabija: Gyvai esu sutikusi tik keletą blog’o skaitytojų, kurios priėjo pasisveikinti. Buvo nedrąsu, bet labai
malonu.

Žinau, jog abi mėgstate vintage drabužius bei nevengiate užsukti į dėvėtų rūbų parduotuves. Gal galite papasakoti apie geriausią savo rastą laimikį?

Inga: Taip, tiesiog dievinu padėvėtų drabužių parduotuves, nes ten galima rasti kokybiškų, stilingų ir pigių dalykėlių. Nevengiu ir populiarių rūbų parduotuvių ar jaukių butikų.

Gabija: Šiuo metu geriausio pirkinio vardą skiriu klostuotam sijonui, kurį pirkau prieš 5 metus. Taip pat šermukšnių spalvos švarkui bei geltonam 60-ųjų švarkeliui. Išties galėčiau vardinti ir vardinti…

Ką manote apie „greitąją madą“ ir naujų drabužių parduotuvių „kultą“?

Inga: Tiesą pasakius, pati esu pasiutusiai didelė mėgėja nuolat atnaujinti garderobą, tačiau didžioji dalis mano drabužių yra įsigyti iš second hand’ų, tad kainos atžvilgiu tai nėra baisu. Tiek darbo metu, tiek po darbo didžiausią laiko dalį skiriu madai, nuolat matau naujausias mados tendencijas, žinau populiariausių parduotuvių asortimentą, tad turbūt dėl to norisi nuolat ieškoti ir papildyti savo rūbų
spintą naujais perliukais. Bet niekada jokio rūbo neišmetu. Niekada! Gal kažkam prireiks mano „morališkai pasenusio“ dryžuoto sijono, o man kažkieno žalios suknelės? Prieš išsikraustant į Barseloną, dalis garderobo už simbolinę kainą iškeliavo pas naujas šeimininkes, dalį padovanojau, dalis nuvežta tiems, kam labiausiai reikia…

Gabija: Pastebiu, kad gaminami vis prastesnės kokybės daiktai, kurie neretai tampa nebenešiojami net nesibaigus sezonui. Gaminant „vienkartinius“ daiktus tik skatinamas vartojimas, negalvojant apie išteklius.

Na ir pabaigai: ar turite daiktų, kuriuos norėtumėte palikti savo būsimiems vaikams?

Inga: Drąsiai galėčiau palikti visą vintažinę savo rūbų ir aksesuarų dalį būsimoms kartoms! Tobula kokybė, nepriekaištingi modeliai ir skanios spalvos.

Gabija: Palikčiau savo dukrai perlų auskarus.
O kokius tinklaraščius skaitote Jūs?

Kalbino Ieva Varkojytė
Nuotraukos: Ingos Lukšaitės ir Gabijos Jankauskaitės

Kulinarijos tinklaraštininkų receptai Joninėms

Kulinarijos tinklaraštininkų receptai Joninėms

Geriausių metų kulinarinių tinklaraščių apdovanojimų dalyviai praėjusią savaitę varžėsi ruošdami Joninių nakties užkandžius. Apdovanojimų rengėjai „Virtuvė. Nuo…Iki“ ir „Electrolux“ dalinasi geriausiais konkurso dalyvių receptais šios stebuklingos nakties iškylai

Kumpio, smidrų ir pomidorų pyragas (III vieta)
Violeta Žurauskienė, Violetos-kambariukas.blogspot.com

180 g sluoksniuotos tešlos
4-6 smidrai
80g rūkyto arba vytinto kumpio (labai plonai pjaustyto)
1 pomidoras
80 ml grietinėlės (12 % rieb.)
druska, pipirai
po žiupsnelį džiovinto raudonėlio, mėtų, petražolių

Iš atšildytos tešlos iškočiokite norimo dydžio lakštą. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir įtieskite tešlą. Jos lakštą skardoje  aplinkui atsargiai apipjaukite neaštriu peiliu, kad liktų maždaug 2-3cm kraštas. Pjaukite taip, kad iki galo tešlos neperpjautumėte, o tik įpjautume. Taip atskirsite kraštelius – kepant jie gražiai iškils, o ne visas tešlos lakštas. Viduriuką subadykite šakute, kad per daug nekiltų.
Nuo smidrų nupjaukite kotelius, užvirkite vandenį ir 2-3 min. sumeskite į jį smidrus, paskui išgriebkite ir perliekite šaltu vandeniu.
Kumpį ir pomidorą supjaustykite plonais griežinėliais. Kiaušinį išplakite su grietinėle, įberkite druskos, pipirų, raudonėlių ir dar paplakite.
Tešlą pašaukite į 200 °C orkaitę 5 min., kad viskas tik pradėtų kept ir truputėlį pakiltų kraštai. Greitai ištraukite tešlą, ant jos klojkite kumpį, smidrus, pomidorus, viską užpilkite grietinėlės bei kiaušinio plakiniu ir grąžinkite į orkaitę kepti toliau. Sumažinkite kaitrą iki 190 °C ir kepkite dar 12-15 min.
Iškepusį pyragą pabarstykite žalumynais (mėtomis ir petražolėmis).

„Mineralinių vandenų“ vyno eksperto Gintauto Jašinsko rekomenduojamas vynas: Beso de Vino Garnacha Rosado Cariñena D.O.

Kad vynas įgautų ryškios rausvą spalvą su violetiniu atspalviu, vynuogių sultys prieš fermentaciją yra laikomos su odelėmis 8 valandas. Braškių uogienės bei juodųjų serbentų aromato, labai gaivaus skonio, vidutinio stoto vynas. Poskonyje jaučiamas puikus balansas tarp mineralų bei prieskonių užuominų.

Ant grotelių keptos tortilijos su lietuvišku žalumynų įdaru (III vieta)
Renata Ra, Valgomeuropa.blogspot.com

4 tortilijos
1 šaukštas sviesto
sauja špinatų
sauja rūgštynių
½ raudonos ar žalios paprikos
1 pakelis varškės
50 g sūrio „Džiugas“
po žiupsnelį: druskos, cukraus, pipirų, malto muskato
Svieste patroškintkite gerai nuplautus žalumynus, pabarstykite žiupsneliu malto muskato. Sudėkite į kiaurasamtį, palaukite kol nuvarvės.
Papriką supjaustykite labai smulkiais kubeliais. Į varškę sudėkite troškintas rugštynes su špinatais, smulkintą papriką, įtarkuokite sūrį. Viską pagardinkite žiupsneliu druskos, cukraus, pipirų.
Imkite tortiliją, ją aptepkite puse varškės mišinio, ant jos uždėkite kitą tortiliją, šiek tiek paspauskite ir kepkite ant grotelių, kol gražiai paruduos. Tuomet atsargiai apverskite ir apkepinkite kitą pusę. Sūris turi būti išsilydęs. Tą patį pakartokite su likusiomis tortilijomis.
Šias quesadililas galima kepti ir orkaitėje arba keptuvėje. 

„Mineralinių vandenų“ vyno eksperto Gintauto Jašinsko rekomenduojamas vynas: Farnese Pinot Grigio Tere di Chieti I.G.T. (18,99 Lt)

Šis vynas kvepia itin skirtingais duonos minkštimo, gėlių ir citrusinių vaisių kvapais. Jo skonis vidutinio ryškumo, vynas turi ryškų vaisių charakterį, nes derlius sirpintas karštame Pietų Italijos Abruco regione.

Marinuotų braškių ir rikotos sūrio užtepėlė su pistacijomis (II vieta)
Miglė Krasauskaitė, Migdolai.wordpress.com

 4 angliškos pusrytinės bandelės
250 g rikotos sūrio (arba kito mėgiamio kreminio varškės sūrio)
250 g braškių
4 šaukštai gero balzaminio acto
1 šaukštas rudojo cukraus
1žiupsnelis druskos
pundelis šviežių bazilikų
saujoa išlukštentų, kapotų sūdytų pistacijų

Pasiruoškite braškių marinatą: balzaminį actą sumaišykite su cukrumi, pagardinkite druska ir sudėkite kapotą baziliką. Braškes supjaustykite riekutėmis ir užpilkite balzaminiu marinatu. Palikite kelioms minučtėms pasimarinuoti.

Bandeles perpjaukite per pusę ir paskrudinkite. Nuo braškių nupilkite skysčiaus perteklių. Ant bandelės tepkite rikotos sūrį, ant viršaus dėkite marinuotas braškes su bazilikais ir viską užbaikite pabarstydami kapotomis pistacijomis.

„Mineralinių vandenų“ vyno eksperto Gintauto Jašinsko rekomenduojamas vynas:
Botter Prosecco DOC Veneto (21,99 Lt)

Šis vynas yra žvilgančios šviesiai gelsvos spalvos, švelnaus vaisių bei gėlių aromato, jaučiami medaus, laukinių obelų žiedų kvapai. Gerai subalansuotas, nesunkaus stoto lengvai putojantis vynas.  

Desertas indeliuose su rabarbarais „Paparčio žiedas“ (I vieta)
Renata Ničajienė, Sezoninevirtuve.blogspot.com

800 ml plakamosios grietinėlės
1 žalioji citrina
4 šaukštai cukraus
2 saujos šviežių mėtų lapelių
1 šaukštelis vanilinio cukraus
100 g biskvitinių sausainių (pvz. damų piršteliai)
1 kg šviežių rabarbarų
5 šaukštai cukraus
5 šaukštai vandens
2 šaukšteliai vanilinio cukraus

Rabarbarus nuplaukite, nulupkite ir supjaustykite gabalėliais. Rabarbarus su cukrumi, vandeniu, vaniliniu cukrumi troškinkite puode apie 10 min., kol suminkštės ir taps sutežę. Troškintus rabarbarus palikite aušti.
Nuo žaliosios citrinos nutarkuokite žievelę ir išspauskite sultis. Nuplautus ir nusausintus mėtų lapelius kartu su citrinos sultimis ir žievele susmulkinkite elektriniu trintuvu. Grietinėlę išplakite su cukrumi, kai ji sustandės, atsargiai įmaišykite mėtų ir citrinos mišinį. Sausainius supjaustykite gabalėliais.
Švariuose indeliuose sluoksniuokite rabarbarus, sausainius, grietinėlės masę, vėl sausainius, rabarbarus, sausainius ir užbaikite grietinėle. Grietinėlės viršų papuoškite mėtos šakele, užsukite indelį ir trumpam įkiškite į šaldytuvą.
Prie atšalusių desertų pririškite šaukštelius, sustatykite juos į šaltkrepšį ir keliaukite iškylauti į gamtą. Indelius galite puošti gyvomis lauko gėlėmis ar net nupinti jiems vainikus, paslėpti žolėse ir išsiruošti ieškoti tariamo skanaus „paparčio žiedo“. Radusieji galės mėgautis skaniu, gaivinančiu desertu su rabarbarų rūgštele ir mėtų gaiva, taip tinkančia karštai vasaros dienai.

„Mineralinių vandenų“ vyno eksperto Gintauto Jašinsko rekomenduojamas vynas: Rocca dei Forti Spumante Dolce (14,48 Lt)

Šio saldaus putojančio vyno pagrindą sudaro aromatinės Moscato rūšies vynuogės, todėl šis šviesios aukso spalvos gėrimas, pagamintas Charmat metodu, dvelkia gėlėmis, vaisiais, ypač išskirtiniu obuolių aromatu. Ilgai išliekantys burbuliukai tirpsta burnoje ir palieka švelnų muskatinį poskonį. Saldusis putojantis vynas ypač tinka prie desertų. Rekomenduojame patiekti atšaldytą putojančiam vynui skirtose taurėse.

Kaip užsidirbti iš tinklaraščio rašymo?

Kaip užsidirbti iš tinklaraščio rašymo?

Šiandien virtualiojoje erdvėje, o tiksliau, blogosferoje, galima rasti labai daug susiformavusių asmenybių, kuriančių virtualias tapatybes, kurios kartais pasiteisina ne tik kaip pomėgis, bet ir kaip pragyvenimo šaltinis arba profesinės veiklos pagrindų formavimas. Pomėgis rašyti ar rašyti tinklaraščius apie mėgstamus dalykus bei veiklą (maisto gaminimą, siuvimą, rankdarbius, domėjimąsi mada, fotografija ir kt.) gali tapti puikiu atsparos tašku keliaujant profesijos pasirinkimo keliu ar ieškant papildomų pajamų šaltinių, savotiška investicija. Tinklaraštis – tai puikus virtualus portfolio, kurį gali susirasti Jūsų būsimas darbdavys; tai geras reklamos stendas verslo įmonėms, kurioms tikrai praverčia skaitytojų nestokojančio blog’o autoriaus gebėjimas rašyti; tai terpė pateikti savo kūrinius viešai auditorijai; tai vieta gabiems rašytojams parodyti, ką jie sugeba, ir pan. Be visų čia išvardytų tinklaraščio paskirčių ir privalumų, galima atrasti dar daugybę kitų, kur dera pomėgis ir pinigai.

„Citrinos žievelė“ - maistu lepinančios Karolinos tinklaraštis (Interviu)

„Citrinos žievelė“ – maistu lepinančios Karolinos tinklaraštis (Interviu)

Ryte – paskaitas, vakare – darbas, laisvalaikiu savanoriavimas… Kada, Karolina, gamini?

Būna, kad maisto negaminu visą savaitę. Tpač egzaminų sesijos metu pamirštu, ką reiškia sukiotis virtuvėje. Tada mano gelbėtojai būna jogurtai, vaisiai ir kiti užkandžiai. Tačiau laisvomis dienomis būtinai gaminu kažką skanaus, todėl pietus man dažnai atstoja gabalėlis pyrago.