Search Results for: "prieskoninės žolelės"

Pieštukai

Pieštukai, iš kurių išauga mėgstamos prieskoninės žolelės (foto)

Pasipriešinti vartojimo kultūrai galime ne tik rečiau lankydamiesi parduotuvėse, bet ir pirkdami daiktus, kurie turi keletą funkcijų. Pavyzdžiui, nusipirkę ledų ir juos suvalgę, dėžutės neišmeskite, o paverskite ją vazonėliu balkono gėlei. Arba neskubėkite atsisveikinti su pabodusiu drabužiu, jis gali pasitarnauti buityje, kad ir plaunant grindis, o gal net atnešti pelno pardavus jį e. dėvėtų drabužių parduotuvėje.

Marinuotos juodosios alyvuogės:

Marinuotos juodosios alyvuogės:

Alieju, actą, kapotą česnaką ir prieskonines žoleles sumaišykite. Šiuo padažu užpilkite alyvuoges ir leiskite pastovėti bent 1 valandą šaldytuve, kad įsigertų skonis.

Vištiena su rūkytomis paprikomis

Vištiena su rūkytomis paprikomis

Jums reikės:

Viščiukas – 1,
rūkyta paprika – 2 šaukšteliai,
druska – š½ šaukštelis,
alyvuogių aliejus,
svogūnas – 1,
morkos – 2,
konservuoti pomidorai arba pomidorų padažas – 400 g,
prieskoninės žolelės (tiks raudonėliai, čiobreliai),
svogūnų laiškai.

Sveikiausios pasaulio virtuvės

Sveikiausios pasaulio virtuvės

Anksčiau ar vėliau mes sutinkame su tuo, kad maistas privalo būti ne tik skanus, bet ir sveikas.

Šio sąrašo pagrindu tapo sveikatos ir gyvenimo trukmės rodikliai, kuriuos, beje, veikia ne tik maistas, bet ir mentalitetas bei gyvenimo būdas. Kurios šalies virtuvė yra sveikiausia? Sužinokime sveikiausių pasaulio virtuvių dešimtuką!

Japonija

Pirmoje vietoje atsidūrė Japonija, kur su nutukimo problema susiduria 1,5 proc. gyventojų, o vidutinė gyvenimo trukmė yra 82 metai. Dumbliai, šviežios jūros gėrybės, daržovės, soja – štai kas yra sveikos mitybos pagrindas Japonijoje. Dar vienas svarbus momentas – japonai nepersivalgo, jie palieka pietų stalą jausdami lengvą alkį.

Singapūras

Singapūras atsidūrė 2-oje vietoje. Vidutinė gyvenimo trukmė taip pat yra 82 metai ir apkūnių žmonių Singapūre yra labai nedaug – 1,8 proc. Trys vietinės Singapūro virtuvės banginiai – ryžiai, daržovės ir žuvis. Singapūro gyventojai beveik nevalgo mėsos, o vietoj saldumynų valgo tropinius vaisius ir lengvus desertus, pagamintus iš jų.

Kinijos virtuvė

Du trečdaliai Kinijos virtuvės tai: daržovės, vaisiai, ankštiniai, grūdai ir įvairios prieskoninės žolelės bei prieskoniai. Jeigu kinai taip stipriai nemėgtų gerai apskrudintų produktų, jų gyvenimo trukmė būtų didesnė nei 73 metai, o viršsvorio turinčių žmonių būtų mažiau nei 1,8 proc.

Švedija

Šioje šalyje žmonės gyvena gan ilgai – iki 81 metų, o apkūnių Švedijos gyventojų yra apie 11proc. Tokie geri rodikliai – tai ne kas kita, o pieno produktų, žuvies ir uogų vartojimo rezultatas. Žuvis labai sveika širdžiai, o uogos – gerai žinomas antioksidantas. Suderinus viską su žiemos sportu gaunasi puikus gyvenimo būdas.

Prancūzija

Matyti Prancūziją 5-oje vietoje, švelniai sakant, keista. Nepaisant gyventojų neabejingumo mėsai, kepiniams, sūriams ir šokoladui, vidutinė prancūzo gyvenimo trukmė yra 81 metai, o nutukusių žmonių yra labai mažai – 6,6 proc.

Italija

Italija tikrai negali būti neįtraukta į sveikiausių virtuvių sąrašą ir ji yra 6-oje vietoje. Juk kiekvienas žino, kad, apart makaronų ir mėsos, italai gerai nusimano daržovėse, jūros gėrybėse ir alyvuogių aliejuje. Dėl minėtų priežasčių gaunasi gražūs rodikliai: vidutinė italo gyvenimo trukmė – 80 metų, o “persivalgiusių” gyventojų – 13 proc.

Ispanija

Ispanijoje garbinamas alyvuogių aliejus, jūros gėrybės, daržovės ir vaisiai. Ispanai ne itin mėgsta keptą maistą, labiau vertina troškintą. Dėka to ispanai gyvena vidutiniškai 80 metų ir apkūnių žmonių jų tarpe būna apie 16 proc.

Pietų Korėja (Korėjos respublika)

Pietų Korėjos virtuvė yra populiari dėl to, kad joje yra mažai riebalų. Pagrindiniai patiekalai – lakštiniai, žuvis, daržovės. Na, o mėsos korėjietis suvalgo penkis kart mažiau nei amerikos pilietis.

Izraelis

Izraelio gyventojai gyvena apie 81 metus, apkūnių daug – 24 proc. Šalies virtuvės pagrindas – ankštiniai ir daržovės su alyvuogių aliejumi. Patys gyventojai savo maistą laiko sveiku ir naudingo todėl, kad jis, anot izraeliečių, yra košerinis.

Graikija

Paskutinė Top-10 pasaulio virtuvių sąraše yra Graikija, jos virtuvė – tai daržovės, ankštiniai, lengvieji sūriai. Nepaisant to, kad viršsvorio turi maždaug ketvirtadalis graikų, vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 80 metų.
Štai ir baigėsi sąrašas, kuriame pabandėme iliustruoti “sausą” statistiką ir parodyti, kokios yra sveikiausios pasaulio virtuvės! Gal jau apsisprendėte kokį patiekalą gaminsite norėdami nustebinti savo artimuosius?

„Tasty life“ sūrio užtepas su žolelėmis

„Tasty life“ sūrio užtepas su žolelėmis

Jeigu jums atsibodo neįdomūs, skoniu beveik nesiskiriantys ir konservantų pilni tepami sūreliai ir varškytės, per vos 5 minutes galite pasigaminti išties gardų sūrio užtepą.

Keptas kalakutas

Keptas kalakutas

Marinatui pagaminti, į vandenį supilkite druską, cukrų, citrinos rūgštį, išspauskite citrinų sultis ir įberkite prieskonių. Kalakutą pamerkite į marinatą, kad apsemtų ir palaikykite apie 12 valandų (vėsioje vietoje). Išimkite iš marinato. Kalakutą įtrinkite prieskoniais ir suvyniokite į foliją. Orkaitę įkaitinkite iki 250° C. Suvyniotą kalakutą dėkite į skardą (krūtinėle į viršų). Įpilkite litrą vandens. Tada sumažinkite orkaitės temperatūrą iki 200° C. Kepkite apie 2 valandas. Tada perkirpkite viršuje foliją, atlenkite ją ir dar valandą pakepkite, kol gražiai apskrus.

Tortilijų traškučiai

Tortilijų traškučiai

Kiekvieną tortilijos lakštą supjaustykite į 8 trikampėlius.

Į aliejų įberkite druskos, žolelių ir įspauskite česnako.

Riekelėmis supjaustykite alyvuoges.

Tortilijos trikampėlį patepkite aliejumi su priedais, uždėkite po riekelę alyvuogės ir pabarstykite sūriu.

Sudėkite traškučius į kepimo skardą ir kepkite iki 150 °C įkaitintoje orkaitėje keletą minučių. Kuomet sūris išsilydys ir traškučiai šiek tiek parusvės – ištraukite skardą lauk.

Skanaus!

Kaip teisingai paruošti žuvį?

Kaip teisingai paruošti žuvį?

Daugelis šeimininkių ruošdamos žuvį ją ruošia panašiai kaip mėsos patiekalus. Dažnai pasitaiko, kad termiškai apdoroja, pavyzdžiui kepant orkaitėje, ilgiau nei valandą. Kas gi lieka iš tiek laiko apdorotos žuvies? Koks žuvies apdorojimo būdas yra sveikatai palankus?

Tradiciniai patiekalai pavasarį – ir lengvesni

Tradiciniai patiekalai pavasarį – ir lengvesni, ir skanesni (+2 receptai)

Atėjus pavasariui imame galvoti apie liesesnį maistą, nes rūpinamės savo savijauta ir figūra. Tačiau nepulkite maitintis tik salotomis ar žaliavalgiškais kokteiliais. Mėgstamus patiekalus, neretai gaminamus iš riebios ir sočios mėsos, gaminti galima ir kitaip – parinkti jiems liesesnius ingredientus, pavyzdžiui liesesnę mėsą.

Patiekalai

Patiekalai, kurie ne tik sušildo, bet ir stiprina imunitetą (+receptas)

Sulaukėme pirmojo šaltuko, o tuo pačiu ir žvarbių dienų, tamsių vakarų, kuriais net nesinori niekur eiti iš namų. Tačiau tai puikus metas jaukiai leisti laiką namuose su šeima, draugais, pasigaminti skanią, sušildančią vakarienę.