Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/info/14347/nuo-higieniniu-tamponu-testuotojo-iki-pazastu-kvapo-vertintojos--keisciausios-zmoniu-profesijos-foto/

Data: 2019-05-10, 12:04

Nuo higieninių tamponų testuotojo iki pažastų kvapo vertintojos – keisčiausios žmonių profesijos (foto)

Laikas.lt
Parengta pgl. Dailymail.co.uk

Fotografė Nancy Rica Schiff keliauja po pasaulį fotografuodama keisčiausių profesijų atstovus ar itin specifinius darbus atliekančius žmones. Jos nuotraukų kolekcijoje ir barbių suknelių dizainerė, ir bulvių traškučių degustuotoja, ir žmogus, visą gyvenimą praleidęs blizgindamas monetas.

Per penkiolika metų ji surinko išties išskirtinę kolekciją, kurioje galima rasti netgi tokių unikalių darbuotojų, kurių pasaulyje yra tik vienas kitas, pavyzdžiui, žmogaus kūno skleidžiamų kvapų vertintoja.

Visos šios nuotraukos yra iš autorės 2002 ir 2006 m. išleistų knygų „Keisti darbai“ (Odd Jobs) ir „Keistesni darbai“ (Odder Jobs).

Savo fotografės karjerą pradėjusi, kaip žymių žmonių, pavyzdžiui, Andy Warholo ar Woody Alleno, namų fotografė, N. R. Schiff vėliau savaime ėmė fotografuoti žmones, kurie kas rytą palieka savo namus ir keliauja atlikti neįprastų kasdienių darbų. Visi jos sukurti portretai turi užslėptą ironiją. Tai ji vadina savo fotografijos išskirtiniu bruožu.

Pasak N. R. Schiff, ji labiausiai buvo nustebinta savo sutiktų nuotraukų personažų „normalumu“: „Daugelis buvo tiesiog savo darbą mėgstantys žmonės, o ne užsidarę keistuoliai, kaip kad tikėjausi.“

Labiausiai pačią fotografę žavi testuotojų ir supriešintų lyčių (pavyzdžiui, vyriškų apatinių dizainerė) serijos. Štai keletas nuotraukų iš minėtų menininkės knygų.


Šunų maisto degustatorė


Vyriško apatinio trikotažo dizainerė


Bulvių traškučių testuotoja


Kvapo vertintoja


Prezervatyvų tikrintoja


Sėklintojas


Higieninių tamponų testuotojas


Žuvų skaičiuotoja


Uolų skulptorius


Gyvulių spermos surinkėja


Arklių stomatologas


„Laisvės statula“


Golfo kamuoliukus surenkantis naras


Dulkių nuo dinozaurų kaulų valytojas


Liemenėlių dizaineris

© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.