Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/info/17207/a-pogrebnojus-pristate-rimanto-kaukeno-paramos-fondui-skirta-kolekcija/

Data: 2015-04-07, 17:33

A. Pogrebnojus pristatė Rimanto Kaukėno paramos fondui skirtą kolekciją

Antrąją Velykų dieną prekybos centre „Panorama“, „Sportland“ parduotuvėje surengtas Rimanto Kaukėno paramos fondo renginys. Jo metu buvo pristatyta dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus specialiai šiam fondui sukurta marškinėlių ir suknelių kolekcija. Vakaro metu už parduotus drabužius surinktos lėšos atiteks sunkiai sergantiems vaikams.

Tarp kolekcijos pristatymo svečių buvo galima išvysti Jurgą Šeduikytę su vyru Vidu Bareikiu, Editą Užaitę, Kšyštofą Lavrinovičių su žmona Tatjana ir sūnumis, Martyną Gecevičių, Benediktą Vanagą, Rasą Ciūnę, Kęstutį ir Gediminą Navickus ir kitus svečius.

„Šią ypatingą kolekciją įkvėpė beveik prieš pusšimtį metų grafikės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus piešti piešiniai, kurie kadaise puošė legendinės „Nykštuko“ kavinės sienas ir Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienas. Prieš penkerius metus kalbėdami su draugais pagalvojome, kaip šaunu būtų atkurti šią vietą, todėl kai Rimantas Kaukėnas kreipėsi į mane, prašydamas sukurti kolekciją jo paramos fondui, nesudvejojau – būtent dabar turi atgimti „Nykštuko“ dvasia, – sako A. Pogrebnojus.

Dizaineris pristatė dvylika skirtingų modelių, puoštų ryškiaspalviais grafikės B. Žilytės kurtais personažais: lapėmis, kiškiais, vilkais, nykštukais. Visi jie nuo 1966 m. puikavosi ant Pamėnkalnio gatvėje buvusios „Nykštuko“ kavinės sienų. Anot dizainerio, kolekcija skirta ne tik moterims ir vyrams, bet ir vaikams. Pasirinktas audinys – sportinė sintetika, leidžianti kūnui kvėpuoti, neblunkanti ir tinkanti laisvalaikiui.

„Šios „Nykštuko“ kolekcijos tikslas – toks pat, kaip ir viso fondo veiklos – mažiesiems įžiebti viltį, kad viskas bus gerai. A. Pogrebnojaus entuziazmas atkurti simbolinius, vaikų kavinę puošusius, piešinius mus sužavėjo ir užkrėtė energija, suvienijusia bendram tikslui. Visos už kolekciją gautos lėšos bus skirtos sergantiems vaikams, – sako „Kaukėno fondo“ direktorius Laimonas Šiaulys. – Turime ištikimų rėmėjų, prie mūsų veiklos prisideda ir kiti krepšininkai. Svarbu, kad jaučiame žmonių palaikymą, nes turbūt nėra nei vienos šeimos, kurios nebūtų palietusi baisi liga. Siūlau kiekvienam bent kartą gyvenime apsilankyti vaikų onkologijos skyriuje: po to gyvenimiškos vertybės susidėlioja visai kitaip“.

Nuo balandžio 6 d. prekybos centre „Panorama“ esančioje „Sportland“ parduotuvėje kiekvienas galės nusipirkti specialiai Kaukėno paramos fondui dizainerio A. Pogrebnojaus sukurtos kolekcijos drabužius – marškinėlius ar sukneles. Visos gautos lėšos bus skirtos sunkiai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams – reikalingiems vaistams, gydymui, kitoms medicininėms priemonėms.© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.