Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/renginiai/10811/m-k-ciurlionio-muziejuje-lietuvos-rasto-meno-paroda/

Data: 2010-09-03 08:34:03

M. K. Čiurlionio muziejuje - Lietuvos rašto meno paroda
Penktadienį, 16 val. bus atidaryta Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta IV-oji Lietuvos rašto meno paroda. Ji – tarptautinė – be lietuvos kaligrafų parodoje dalyvauja ir autoriai iš Japonijos, Latvijos, Vokietijos ir Izraelio.

17 val. vyks atvira meistriškumo pamoka. Ją ves Mindaugas Petrulis, dailininkas kaligrafas, dizaineris, Klaipėdos miesto vyr. dailininkas, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros ilgametis dėstytojas ir Lidija Kuklienė, dailininkė kaligrafė, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros lektorė.

Kalba, raštija, raštas – kultūros dalis, visuomenės suformuota ir formuojanti visuomenę. Užrašyta kalba tampa įprasmintu tekstu, įgyjančiu tiesos statusą. Ar visada fiksuojamos neginčytinos istorinės tiesos? Tos pačios raidės saugo nekvestionuojamus faktus, tos pačios raidės kartais slepia melo ir tendencingas interpretacijas. Rodos, istorija perrašinėjama nuolat.

Žvelgiant į Lietuvos rašto istoriją iš tūkstantmečio perspektyvos ryškėja nuolatinės sąsajos ir sumišimas su kitų Europos tautų kalba ir raštu. LDK literatūros paminklai kurti mažiausiai aštuoniomis anuo metu vartotomis rašto kalbomis: lietuvių, lenkų, rusėnų, lotynų, graikų, bažnytine slavų, vokiečių ir latvių.

IV-oji Lietuvos rašto meno paroda orientuojasi į Lietuvos rašto kultūrines sąsajas su Europos šalių mentalitetu, menu, daile tiek istorijos šviesoje, tiek nūdienos aktualijų požiūriu. Ne mažiau svarbi „juodojo“ ir „baltojo“ raštininko pozicija, tiesos sakymo ir rašymo paradigma, rašyto žodžio patikimumo ir pozityvios galios išraiška.

Kiek mums svarbi istorinė sąmonė ir tradicijų tąsa, sąsajos su amžinomis vertybėmis – tokie atspirties taškai kūrėjams.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir kaligrafijos meistriškumo pamokoje. Paroda veiks 2010 09 04 – 2010 10 31
© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.