Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/renginiai/10873/modernaus-sokio-festivalis-alter-session-netektis-ir-sluoksniai/

Data: 2010-09-06 17:27:50

Modernaus šokio festivalis: A.lter S.ession „Netektis“ ir „Sluoksniai“

Fabrice Planquette – kūrybos direktorius, garso dizaineris, video menininkas, programuotojas. A.lter S.ession vadovas nuolat kviečia menininkus kartu dirbti jo projektuose. Kiekvienas trupės svetys kalba savo kalba, turi savitą supratimą ir pasirenka asmeninį žiūros tašką. Fabrice daugiausia dirbo garso dizaineriu ir kompozitoriumi plačioje eksperimentinės muzikos, audio poezijos srityje, taip pat instaliacijų ir performensų srityse. Dirbęs kartu su daugybe šokio ir teatro trupių nuo 1997 m. Nuo 2007 metų jis dirba grupėje A.lter S.ession, čia jis pradėjo performensų seriją ir bendradarbiavimą su atlikėjais iš kitų sričių. 2006 m. buvo apdovanotas Villa Kujoyama stipendija Kiote.

„Netektys“ ir „Sluoksniai“

Garsas, vaizdas ir šokis pasirodyme vystėsi kartu. Dvi žmogiškosios kovos kalba apie netekties situaciją, kuomet tenka susitaikyti su žiauriu pasauliu, atgauti pusiausvyrą, kontrolę ir tapatybę. Vaizdai smelkiasi į kūną. Žiūrovas pasiklysta niekieno žemėje tarp iliuzijos ir realybės. Dvejonės ir baimė po truputį artinasi priversdamos žiūrovą sutelkti dėmesį į detales ir pasirinkti – pasipriešins jis ar pasiduos šiam jausmų antplūdžiui.

Abu pasirodymai atliekami fiziškai apribotoje erdvėje, kurioje baltas kvadrato formos laukas apšviestas vertikalia vaizdo projektoriaus šviesa. Auditorija pasirodymą stebi apsupusi šį kvadratą iš keturių arba trijų pusių, priklausomai nuo to, kuri pasirodymo varijacija rodoma.

Koncepcija, garso dizainas, video: Fabrice Planquette.
Choreografija, interpretacija, kostiumai: Yoko Higashino, Yum, Nelson Reguera.
Dizainas: Matthieu Levet, Cecile Attagnant.
Video technika: Erik Lorre Thierry Wilmort.
Prodiusavimas: Panem Et Circenses
© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.