Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/renginiai/17587/sokio-spektaklis-pauksciai/

Data: 2012-02-28 17:31:00

Šokio spektaklis „Paukščiai“

Spektaklio idėjos autorius, choreografas Gytis Ivanauskas šiuolaikinio baleto motyvais sukūrė interpretacijomis paremtas subtilias šokio kompozicijas.

Spektaklis  „Paukščiai“ - tai dinamiškas nedidelių istorijų pasakojimas apie vienaip besielgiančius žmones-paukščius, staiga pereinantis į kitą „seriją“, kurioje rodoma jau kita bendruomenė. „Scenoje matysime ir paskutines dienas leidžiančio „kalakuto“ istoriją, ir dviejų „gulbių“ gyvenimą, kuriame jos viena be kitos negali gyventi.
 
Šokio spektakliui dizaineris Tomas Bagackas sukūrė modernius kostiumus, kurie vizualiai atitinka stereotipines paukščių išorės asociacijas: plunksnų trapumą, įvairiaspalves spalvų gamas, laisvės pojūtį. „Kostiumų „pamatas“ – žmogaus odos pavertimas į paukščio odą. Iš kurių išnirs pavieniai, paukščius simbolizuojantys, jaukūs ir įspūdingi kostiumai“, – susižavėjimo neslepia spektaklio režisierius.
 
Spektaklio choreografija statoma pagal didžiųjų klasikų Vivaldi, Haydno, Schuberto muziką, tačiau mėgstantis stebinti G. Ivanauskas ir čia nepraleidžia progos – premjerose skambės visai ne klasikiniai kūriniai. Tikrąją spektaklio „Paukščiai“ atmosferą padės atskleisti Gedimino Gelgoto kurta muzika, kurią premjerose gyvai atliks jo vadovaujamas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (NIKO). Tai bus minimalistiniai, „erdviniai“ kūriniai, kur vėlgi svarbiausia yra jausmas, o ne išraiška.
 
„Šį kartą noriu, kad žiūrovas neįsivaizduotų, kur ateina, noriu, kad jis pasinertų į mano ir šokėjų kuriamą atmosferą ir joje pabūtų, kad drauge išgyventų visą jausmų amplitudę“, – teigė Gytis Ivanauskas.

Kamerinis šokio spektaklis

Choreografas Gytis Ivanauskas
Kostiumų dailininkas Tomas Bagackas
Šoka: Gytis Ivanauskas, Naglis Bierancas, Irina Nazarenko, Simona Paciukonytė.

© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.