Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/renginiai/30836/spektaklis-visai-seimai-kosmosas/

Data: 2014-03-18 15:38:42

Spektaklis visai šeimai „Kosmosas+“
Spektaklis „Kosmosas+“ yra skirtas jaunimui nuo 9 metų amžiaus ir visiems įgimto smalsumo nepraradusiems suaugusiems. Tai vaizdinga ir įvairių žiūrovų fantaziją budinanti kosminė kelionė. Ją kuria danų režisierė, grupės „Hotel Pro Forma“ įkūrėja ir viena ryškiausių šiuolaikinio Europos teatro vizionierių Kirsten Dehlholm.

„Hotel Pro Forma“ spektakliai ir performansai rodomi teatruose bei muziejuose, miestų aikštėse, kitose kultūrinėse erdvėse visame pasaulyje – nuo JAV iki Singapūro. Visi spektakliai kuriami menų sintezės pagrindu – scenoje susilieja vizualiųjų menų, architektūros, muzikos, kino, literatūros, mokslo išraiškos.

Netikėtų derinių yra kupinas ir „Kosmosas+“. Režisierė K. Dehlhom kartu su gausia įvairių sričių specialistų komandą per kosminę kelionę ieškos atsakymų į klausimus apie  didingą ir paslapčių kupiną visatą. „Kas yra už visatos ribų?“, „Ar tamsioji energija turi sunkio jėgą?“, „Kas yra supernova?“, „O kas baltoji nykštukė?“, „Ar mes visi tikrai esame žvaigždžių dulkės?“, „Ar galima verkti kosmose?“. Kūrybinę spektaklio komandą be režisierės sudaro teorinės fizikos specialistas, ypač visata besidomintis vaizdų dizaineris, vaizdo menininkė, operatorė, šiam spektakliui muziką kuriantys bei gyvai ją atliksiantys elektroninės muzikos didžėjai, skirtingi dramaturgai, radijo bangomis valdomų mažųjų skraidyklių su įmontuotomis kameromis operatorius ir kt. „Kosmose+“ drauge su Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriais vaidina ir keturi dvylikamečiai moksleiviai, kurie pasikeisdami įkūnys du mažamečius KOSMOSO+ personažus.

Išmoningai derindami mokslinius faktus, planetų ir galaktikų nuotraukas, vaikų įžvalgas, piešinius, šviesos efektus ir gyvai atliekamą elektroninę muziką, spektaklio sumanytojai žada įspūdingą, įtraukiantį reginį.

Režisierė K. Dehlholm, siekianti sudominti jaunimą mokslu ir paskatinti siekti didelių tikslų, tikina: „Sieksiu, kad bent vienas vaikas, išėjęs iš šio spektaklio, pasakys – aš noriu tapti mokslininku“.


© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.