Masažas – tai fizinė ir dvasinė praktika, kuri jau seniai garsėja savo gebėjimu pagerinti bendrą savijautą ir palengvinti įvairias fizines ir emocines problemas. Ši praktika, kurios metu veikiami minkštieji audiniai, yra ne tik meilės sau išraiška, bet ir be galo naudinga terapinė priemonė. Masažo būdų yra daugybė, todėl tinkamo masažo pasirinkimas gali turėti didelės įtakos jūsų sveikatai ir tinkamam atsipalaidavimui. Šiame straipsnyje apžvelgsime penkias populiariausias masažo terapijos rūšis, išsamiai aptardami jų technikas bei naudą. O pabaigoje tikimės, kad jau būsite išsirinkę bent vieną masažo rūšį, kurią skubėsite išmėginti.
1. Švediškas masažas
Švediškas masažas yra bene plačiausiai pripažinta ir praktikuojama masažo terapijos forma. Dėl švelnaus pobūdžio jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie dar niekada nebuvo masaže, taip pat ir tiems, kurie siekia paprasčiausiai atsipalaiduoti. Šis masažo stilius apima ilgų, švelnių glostymų, minkymo, ritmingo stuksenimo derinį.
Švediško masažo technika
Švediškas masažas apima keturias pagrindines technikas:
- Glostymas: tai lygūs, slystantys judesiai, kurie padeda atpalaiduoti minkštuosius audinius ir pagerinti kraujotaką.
- Trynimas: spaudimo, sukimo ar minkymo judesiai, kurie atliekami po glostymo ir skirti gilesniems raumenų sluoksniams.
- Maigymas: gilūs, sukamieji judesiai, didinantys kraujotaką ir padedantys suardyti randinį audinį.
- Stuksenimas: trumpi, ritmingi tapšnojimo judesiai delnais arba pirštais, stimuliuojantys raumenis ir gerinantys kraujotaką.
Švediško masažo nauda
Švediško masažo nauda neapsiriboja vien tik atsipalaidavimu. Jis gali padėti sumažinti raumenų įtampą, pagerinti lankstumą ir padidinti bendrą energijos lygį. Be to, masažas gali padėti sutrumpinti atsigavimo po traumų laiką, nes skatina geresnę kraujotaką ir mažina skausmingumą.
2. Giliųjų audinių masažas
Giliųjų audinių masažas skirtas kenčiantiems lėtinį skausmą ar nuolatinę įtampą tam tikrose kūno vietose. Skirtingai nei švediškas masažas, kuris paprastai atpalaiduoja, giliųjų audinių masažas skirtas gilesniems raumenų ir jungiamojo audinio sluoksniams. Šį masažą rekomenduojame patikėti atlikti tik specialistui, kuriuo tikrai pasitikite. Atminkite, kad netinkamai, nekvalifikuotai atliekama procedūra gali ir pakenkti.
Giliųjų audinių masažo technika
Šis stilius apima lėtus, apgalvotus judesius ir sutelktą spaudimą probleminėse vietose. Terapeutai naudoja pirštus, kumščius ir alkūnes, kad giliau pasiektų raumenis ir taip atpalaiduotų lėtinę raumenų įtampą bei pagerintų judesių amplitudę.
Giliųjų audinių masažo nauda
Giliųjų audinių masažas ypač naudingas tiems, kuriuos vargina nuolatiniai raumenų skausmai, traumos po sporto ar laikysenos problemos. Šis masažo metodas gali sumažinti lėtinę įtampą ir padėti esant tokioms ligoms kaip nugaros, kaklo skausmai ir sąnarių sustingimas. Tačiau labai svarbu, kad seanso metu su terapeutu bendrautumėte apie bet kokius nemalonius pojūčius.
3. Sportinis masažas
Sportinis masažas yra pritaikytas sportininkams ir aktyviems asmenims, daugiausia dėmesio skiriant rezultatų gerinimui, traumų prevencijai ir atsigavimui. Masažo metu naudojamos įvairios technikos, kad būtų patenkinti unikalūs reguliariai užsiimančių fizine veikla asmenų poreikiai.
Sportinio masažo technika
Sportinis masažas apima tokias technikas kaip tempimas, spaudimas ir trynimas. Šiais metodais siekiama paveikti konkrečiose sporto šakose naudojamas raumenų grupes, pagerinti lankstumą, sumažinti raumenų skausmą ir pagreitinti atsigavimą po traumų.
Sportinio masažo nauda
Sportininkams sportinis masažas gali būti naudingas, nes padidėja judesių amplitudė, sumažėja raumenų nuovargis ir pagerėja bendri rezultatai. Ši masažo rūšis taip pat padeda išvengti traumų. Sportinis masažas yra neįkainojama priemonė visiems, kurie užsiima fiziniu sportu ar tiesiog aktyviu laisvalaikiu. Tad visai nesvarbu, ar masažas naudojamas prieš varžybas (siekiant paruošti raumenis), ar po varžybų (siekiant padėti atsigauti), o gal tiesiog profilaktiškai, nes jūsų kasdienybė be galo aktyvi ir įtempta – visais šiais atvejais sportinis masažas jums atneš daugybę naudos.
4. Karštųjų akmenų masažas
Masažas karštais akmenimis suteikia unikalią ir raminančią patirtį, nes į masažo procesą įtraukiami įkaitinti akmenys. Šio tipo terapijoje naudojami akmenys, dedami ant tam tikrų kūno taškų. Jie maloniai šildo ir taip sustiprina atpalaiduojantį efektą.
Karštųjų akmenų masažo technika
Karštų akmenų masažo metu terapeutas uždeda įkaitintus akmenis ant tokių vietų kaip nugara, krūtinė ar rankos. Akmenys taip pat gali būti naudojami kaip masažo įrankiai, slystantys oda, kad šiluma patektų giliau į raumenis.
Karštųjų akmenų masažo nauda
Karštųjų akmenų masažo nauda yra begalinė. Vieni svarbiausių pliusų – gilus atsipalaidavimas, sumažėjusi raumenų įtampa, pagerėjusi kraujotaka. Akmenų šiluma padeda gerinti kraujotaką ir mažina raumenų sustingimą, todėl šis masažas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ir atsipalaiduoti, ir gauti gydomąją naudą. Ši masažo rūšis gali būti ypač naudinga asmenims, patiriantiems stresą, nerimą ar lėtinį skausmą.
5. Shiatsu masažas
Shiatsu, išvertus iš japonų kalbos reiškia „pirštų spaudimas“, yra masažo rūšis, kurios metu daugiausia dėmesio skiriama ritmiškam spaudimui į tam tikrus kūno taškus. Ši technika pagrįsta panašiais į akupunktūrą principais ir ja siekiama subalansuoti kūno gyvybinę energiją, vadinamą či.
Shiatsu masažo technika
Shiatsu masažas apima pirštų, delnų ir nykščių spaudimą į akupunktūrinius taškus, esančius išilgai kūno energetinių takų. Terapeutas taip pat gali naudoti tempimo ir sąnarių sukimo metodus, kad pagerintų gydymą. Konkreti technika yra parenkama, kai masažo specialistas nuodugniai susipažįsta su varginančia problema, išsakytais poreikiais, individualiomis sveikatos ypatybėmis.
Shiatsu masažo nauda
Pagrindinė Shiatsu masažo nauda – geresnis energijos srautas, mažesnis stresas ir geresnė bendra savijauta. Shiatsu masažu, nukreiptu į akupunktūrinius taškus, siekiama pašalinti blokadą ir atkurti kūno pusiausvyrą. Jis ypač naudingas asmenims, norintiems išspręsti su stresu, nuovargiu ar emociniu disbalansu susijusias problemas.
Kaip išsirinkti būtent jums tinkamą masažo rūšį?
Tinkamos masažo rūšies pasirinkimas priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir pageidavimų. Apsvarstykite, ko tikitės pasiekti masažu – atsipalaidavimo, skausmo malšinimo ar geresnių sportinių rezultatų. Taip pat svarbu pranešti terapeutui apie savo tikslus ir visas konkrečias problemas, nes daugelis specialistų į vieną seansą įtraukia kelias technikas, kad masažas būtų pritaikytas individualiems jūsų poreikiams.
O kurią masažo rūšį renkatės jūs?
Masažo terapija yra universalus ir veiksmingas metodas bendrai savijautai gerinti, stresui mažinti ir konkrečioms sveikatos problemoms spręsti. Suprasdami įvairias masažo rūšis ir jų unikalią naudą, galėsite priimti pagrįstą sprendimą, kuris masažo būdas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Nesvarbu, ar pasirinksite švedišką masažą atsipalaidavimui, ar giliųjų audinių masažą tikslinei pagalbai, ar karštų akmenų masažą raminančiai šilumai, kiekviena rūšis turi savų privalumų. Jei masažo terapija jums nauja, apsvarstykite galimybę pradėti nuo švediško masažo seanso, susipažinkite su klasikinėmis technikomis, stebėkite savo kūno į prisilietimus reakcijas. Tik tokiu būdu iš tikrųjų įsitikinsite, kad reguliarus ir tinkamas masažas gali pagerinti jūsų fizinę ir emocinę sveikatą.
Šaltiniai:
- https://www.spafinder.com/blog/spa/10-most-popular-types-of-massage/
- https://chiropractorinoviedo.com/blog/types-of-massage/
- https://www.healthline.com/health/types-of-massage
- https://www.webmd.com/balance/massage-therapy-styles-and-health-benefits
- https://www.nuhs.edu/patients/health-information/articles/top-5-health-benefits-of-regular-massage-therapy/
- https://www.healthline.com/health/pain-relief/how-often-should-you-get-a-massage
- https://health.clevelandclinic.org/benefits-of-massage
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.