Now Reading
Medicinos ekspertai papasakojo, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš kūno. Atsakymas nustebins.

Medicinos ekspertai papasakojo, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš kūno. Atsakymas nustebins.

Alkoholis. Per kiek laiko pasišalina iš organizmo? Kiekvienas organizmas šalina skirtingai

Vargu ar sėstumėte prie vairo išgėrę alaus, bet ką daryti kitą rytą? Dauguma mano, kad po alkoholis, kurį šie vakar išgėrė, nubudus jau bus išgaravęs, bet ar tikrai gera savijauta yra indikacija, jog galite vairuoti? Apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kiek laiko organizmui reikia pašalinti alkoholį?

Pasak medicinos ekspertų, standartinė alkoholinio gėrimo porcija (apie 14 g gryno alkoholio) iš organizmo pasišalina per maždaug dvi valandas.

Šį procesą galima pagreitinti lengvu fiziniu aktyvumu (pavyzdžiui, pasivaikščiojimu), šaltu dušu, bei vartojant baltymų, vitamino C, riebalų ir elektrolitų turtingą maistą.

Alkoholis pasišalina iš organizmo skirtingai priklausomai nuo amžiaus, lyties ir bendros sveikatos.

Stambesni žmonės jį pasišalina greičiau, o vyresnio amžiaus žmonės, paaugliai ir moterys – lėčiau.

Moterims alkoholis šalinamas lėčiau dėl mažesnio vandens kiekio organizme ir mažesnio alkoholio dehidrogenazės fermento.

Alkoholis iš organizmo šalinasi ir priklausomai nuo genetikos, bendros sveikatos būklės, skrandžio pilnumo ir vartojamų vaistų.

Alkoholis. Per kiek laiko pasišalina iš organizmo?

Ekspertų patarimai padėsiantys greičiau įveikti pagirias ir pašalinti alkoholį

Rytinės pagirios – galvos skausmas, pykinimas ir silpnumas – dažna nemaloni patirtis po audringo vakaro.

Pagelbėti gali skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar aspirinas, taip pat elektrolitų tirpalai, kurie atstato organizmo skysčių ir mikroelementų balansą, nes alkoholis dehidratuoja.

Esant stipriam apsinuodijimui, galima vartoti specialius vaistus, kurie pagreitina alkoholio pasišalinimą su šlapimu ir sumažina jo koncentraciją kraujyje.

Kaip palengvinti pagirias natūraliai?

  • Pagirias galima palengvinti natūraliais būdais: imbierine arbata, silpna juoda arbata su medumi, citrusinių vaisių sultimis.
  • Vitaminas C ir gliukozė padeda greičiau skaidyti alkoholį. Bananai, apelsinai, kiaušiniai (dėl cisteino) ir sultiniai taip pat gali būti naudingi.
  • Siekiant išvengti pagirių, svarbu prieš vartojant alkoholį gerai pavalgyti, vengti rūkymo, saldžių, gazuotų ir energetinių gėrimų, bei saikingai vartoti alkoholį ir nuolat gerti vandenį (taip pat ir negazuotą mineralinį).
Alkoholis. Per kiek laiko pasišalina iš organizmo? Pagirios

Kaip suprasti, jog alkoholis man kenkia?

Svarbu nepiktnaudžiauti alkoholiu. Jei pastebite, kad Jūsų sveikata pradeda blogėti dėl alkoholio vartojimo, metas susirūpinti.

Dažni požymiai, rodantys, kad alkoholio vartojimas yra per didelis ir kenkia sveikatai:

  • Pasikartojantys galvos skausmai,
  • Nuolatinės virškinimo problemos,
  • Miego sutrikimai,
  • Padidėjęs kraujospūdis,
  • Nuolatinis nuovargis ir kepenų funkcijos sutrikimai.

Tačiau alkoholio pervartojimo pasekmės gali būti ir kur kas rimtesnės, pavyzdžiui, gali išsivystyti fizinė ir psichologinė priklausomybė, sutrikti smegenų, kasos bei kepenų veikla, atsirasti įvairių lėtinių ligų, depresija, emocinis nestabilumas, žymiai pablogėti gyvenimo kokybė.

Per didelis alkoholio vartojimas neigiamai veikia santykius su šeima ir draugais, pablogina darbo ir laisvalaikio kokybę. Jei alkoholis pradeda trikdyti įprastą gyvenimo ritmą ir tampa neatsiejama jo dalimi, būtina kreiptis pagalbos.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt