Now Reading
Panaudokite šį purškalą ir amarai išnyks akimirksniu

Panaudokite šį purškalą ir amarai išnyks akimirksniu

Amarai ir jų naikinimas. Namų gamybos purškalas nuo amarų

Amarai – tikriausiai jau visiems iki „gyvo kaulo“ atsibodę sodo gėlių ir daržovių kenkėjai, su kuriais kovoti išties varginantis darbas.

Tačiau šįkart straipsnyje jums papasakosime apie paprastą, namuose pagaminamą purškalą, padėsiantį veiksmingai atsikratyti šių kenkėjų su daug mažiau išlaidų!

Actas – tikras amarų priešas

Vienas iš paprastų ir veiksmingų priemonių kovojant su sodo kenkėjais yra actas! Tinkamomis proporcijomis sumaišytas su vandeniu (galima ir su šiek tiek ūkinio muilo) jis padės apginti jūsų augalus nuo daugelio problemų, trukdančių jiems augti ir bujoti.

Kruopštus purškimas – viena iš sėkmingo atsikratymo amarais priežasčių

Norint, kad purškimas būtų kuo efektyvesnis, svarbu šį procesą atlikti kiek įmanoma kruopščiau. Sąžiningai apipurškite kiekvieną lapą, nepamiršdami ir jų apačios.

Dažnai pamiršę purkšti lapus iš apačios, mes padedame amarams išvengti žūties. Dėl to šis amarų naikinimas gali būti ne toks veiksmingas, koks galėtų būti.

Purkšti reikia reguliariai, tol, kol pradėsite pastebėti mažėjančius, o vėliau ir išnykusius amarus.

Amarai ir jų naikinimas. Purškalas nuo amarų

Nors šis purškalas nėra visiškai neutralus augalams, tačiau tuo pačiu ir nedaro didelės žalos. Būkite atsargūs, rekomenduojame nenaudoti neskiesto acto! Grynas actas gali nudeginti augalus bei juos pražudyti.

Svarbu prisiminti, kad acto purškalas veiksmingas ne tik nuo amarų, bet ir nuo voratinklinių erkučių bei daugelio kitų kenkėjų.

Amarai: papildoma informacija apie jų naikinimą

Prieš pasiruošiant šį naminį purškalą turime keletetą rekomendacijų, kurios padės procesą atlikti saugiau bei efektyviau.

  • Apsaugokite naujus sodinukus: naujai pasodinti augalai yra ypač pažeidžiami amarų. Apsaugokite juos nuo šių kenkėjų purškdami acto tirpalu arba naudodami kitas natūralias priemones, pavyzdžiui, muilo tirpalą su vandeniu.
  • Stebėkite savo sodą: reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra amarų požymių. Ankstyva intervencija padės užkirsti kelią didelėms amarų invazijoms.
  • Skatinkite naudingų vabzdžių atsiradimą: boružėlės ir margaspalviai sparnuočiai yra natūralūs amarų plėšrūnai. Sukurkite minėtiems vabzdžiams palankią aplinką savo sode sodindami gėles ar kitus augalus, pritraukiančius šiuos naudingus vabzdžius.

Atsiminkite, kad sveikas ir stiprus augalas yra mažiau linkęs būti puolamas amarų. Rūpinkitės savo sodu ir būkite atidūs, kad galėtumėte greitai bei veiksmingai reaguoti į bet kokias kenkėjų atakas.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt