Ar jūsų kambarinius augalus užpuolė mažos juodosios muselės? Šios muselės žinomos kaip kambarinių augalų muselės, muselės vazonuose ar sciaridinės muselės.
Nors suaugusios muselės augalams nekelia didelės grėsmės, tačiau jų lervos, panašios į mažas kirmėlytes, gali gyventi komposto viršutiniuose sluoksniuose ir misti dumbliais, grybais bei augalų šaknimis.
Nors sveiki augalai paprastai toleruoja nedidelę šaknų žalą, šios lervos gali pakenkti daigams ar silpniems augalams.
Muselės vazonuose: kaip atpažinti?
Muselės vazonuose – tai mažos juodos muselės, dažnai skraidančios aplink kambarinius augalus ir gyvenantys jų komposte. Jei jūsų kambariniuose augaluose pastebite panašias museles, greičiausiai tai yra vazoninės, o ne vaisinės muselės.
Muselės vazonuose: kaip atsikratyti?
Atsikratyti muselių vazonuose – paprasčiau, nei manote. Rečiau laistydami augalus ir naudodami žvyro mulčią, galite nutraukti grybinių kandžių dauginimosi ciklą ir sustabdyti jų dauginimąsi. Tačiau yra ir kitų efektyvių būdų: štai keturi patarimai, kaip atsikratyti grybinių kandžių.
Jums reikės:
- Kambarinių augalų
- Geltonos lipnios musių gaudyklės
- Smulkios skaldos
- Biologinė kontrolė
1 žingsnis: laistykite rečiau
Vazoninių muselių lervoms gyventi reikia drėgno komposto, nes jame klesti dumbliai ir grybai, kuriais jos ir maitinasi. Tiesiog leisdami kompostui išdžiūti tarp laistymų, gerokai sumažinsite muselių vazonuose populiaciją.
2 žingsnis: naudokyte smulkią skaldą
Smulkios skaldos naudojimas kambarinėms gėlėms gali būti veiksminga priemonė apsaugoti nuo vazoninių muselių kiaušinėlių dėjimo.
Komercinis sterilizuotas kompostas yra saugesnis pasirinkimas, nes jame nėra šių muselių lervų.
Uždengus žemės paviršių maždaug 1 cm storio smulkios skaldos sluoksniu, smėliu ar dekoratyviniais stiklo akmenukais, sumažinama galimybė muselėms dėti kiaušinėlius į dirvą.
Taip pat rekomenduojama vengti patalpose naudoti namuose pasigamintą sodo kompostą, nes jis gali tapti puikiu vazoninių muselių maisto šaltiniu.
3 žingsnis: naudokite lipnias gaudykles
Geltonos lipnios gaudyklės veikia gaudydamos suaugusias vazonines museles ir nutraukdamos jų gyvenimo ciklą.
Paprasčiausiai pakabinkite gaudyklę šalia pažeistų augalų arba pritvirtinkite ją prie bambukinės lazdelės, įkištos į kompostą.
Gaudyklę laikykite netoli žemių, nes kandys retai kada nuskrenda toli nuo jų. Venkite kabinti gaudykles lauke, nes taip pat pagausite drugelius ir kitus jums neaktualius vabzdžius.
4. Žingsnis: naudokite biologinę kontrolę
Jei turite daug kambarinių augalų, verta apsvarstyti biologinės kontrolės priemones.
Norėdami kovoti su grybinėmis muselėmis, galite naudoti Steinernema feltiae nematodus, plėšriąsias erkes arba ropojančių vabalų lervas, atsižvelgdami į pakuotės instrukcijas.
Šių priemonių galima įsigyti internetu. Nematodus galima naudoti gyvenamosiose patalpose, o erkes ir vabalų lervas geriausia naudoti uždarame šiltnamyje arba sandariame žiemos sode.
Jei turite tik kelis kambarinius augalus, galite pasodinti saulėgrąžų (Drosera), kurios efektyviai gaudo grybines museles.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis:
https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-tackle-house-plant-flies/
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!