Kelionių lėktuvu metu dažnas keleivis tikisi greitos registracijos ir sklandaus įlaipinimo proceso. Tačiau Ryanair neseniai paskelbė apie naują praktiką, kuri gali tapti nemalonia staigmena tiems, kurie bando įlaipinimo metu „prasmukti“ su per dideliu rankiniu bagažu. Pasirodo, oro linijų darbuotojai dabar yra skatinami finansinėmis premijomis už per didelį rankinį bagažą, jei pastebi jį prie vartų.
Premijos darbuotojams – už kiekvieną pastebėtą pažeidimą
Kaip pranešė Daily Mail, iš nutekintų dokumentų paaiškėjo, kad kai kurie Ryanair darbuotojai gauna apie 1,50 euro už kiekvieną pastebėtą per didelio bagažo vienetą. Tai taikoma rankiniam bagažui, kuris viršija leistiną 40x20x25 cm dydį. Keleiviui toks pažeidimas gali kainuoti iki 75 eurų baudos, kuri skiriama tiesiai prie įlaipinimo vartų.
Jei vienas agentas per mėnesį užfiksuoja pakankamai pažeidimų, jo premija gali siekti net 80 eurų. Tai ne tik paskatina darbuotojus būti atidesniems, bet ir rodo, kad premijos už per didelį rankinį bagažą gali tapti pastovia praktika oro linijų sistemoje.
Ryanair oficialiai patvirtino premijų sistemą
Ryanair, pernai uždirbusi daugiau nei 13 mlrd. eurų, patvirtino, kad mokamos premijos už keleivių pažeidimus yra realios. Tiesa, tikslios išmokų sumos bendrovė neatskleidė. Anot jų, šios sankcijos taikomos vos 0,1 % keleivių.
„Mūsų žinutė šiems 0,1 % aiški: laikykitės taisyklių ir viskas bus gerai“, – komentavo įmonės atstovas.

Ką tai reiškia keleiviams?
Ši sistema skatina keleivius dar atidžiau tikrinti savo rankinį bagažą prieš kelionę. Nors daugumai keleivių tai neturės įtakos, premijos už per didelį rankinį bagažą gali padidinti riziką gauti baudą, jei nebus laikomasi taisyklių. Tai reiškia, kad net ir nedidelis išmatavimų viršijimas gali kainuoti papildomai.
Be to, naujoji sistema sukelia diskusijų dėl klientų aptarnavimo etikos. Kritikai sako, kad tokia motyvacija gali paskatinti darbuotojus elgtis pernelyg griežtai, net ir tais atvejais, kai pažeidimas – minimalus.
Ar tai taps nauja oro linijų tendencija?
Kol kas nėra aišku, ar kitos oro linijos paseks Ryanair pavyzdžiu. Vis dėlto ši praktika gali pasirodyti patraukli ir kitoms bendrovėms, siekiančioms sumažinti keleivių piktnaudžiavimą bagažo taisyklėmis. Viena aišku – premijos už per didelį rankinį bagažą taps dar viena priežastimi keleiviams atidžiau planuoti, ką dedasi į lagaminą.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.