Saldžiosios bulvės yra maistingas ir universalus augalas, kurį galima auginti įvairiose klimato sąlygose. Tačiau gausus derlius reikalauja kruopštaus planavimo ir dėmesio detalėms. Saldžiųjų bulvių sodinimas suvokiant šias 7 klaidas gali padėti maksimaliai padidinti jūsų derlių.
Saldžiųjų bulvių sodinimas netinkamoje dirvoje
Saldžioji bulvė geriausiai auga gerai drenuojamame, smėlėtame priemolyje, turtingame organinių medžiagų. Sunkioje molio dirvoje ar prastai drenuojamoje dirvoje šaknys gali pūti. Todėl prieš sodinimą į dirvą reikia įmaišyti komposto ar perpuvusio mėšlo, kad pagerėtų dirvos struktūra ir derlingumas. Sunkioje molingoje dirvoje verta įrengti iškeltas lysves geresniam drenažui.
Saldžioji bulvė reikalauja daug vietos
Sodinant per tankiai, bulvės bus mažesnės, o konkurencija dėl maistinių medžiagų didesnė. Todėl sodinkite atžalas maždaug 12-18 colių atstumu eilėse, kurios būtų 3 pėdų atstumu viena nuo kitos.
Saldžioji bulvė sodinama netinkamu metu
Saldžioji bulvė, pasodinta per anksti šaltoje dirvoje ar per vėlai, gali netinkamai augti. Jai reikia šiltos dirvos (bent 15°C). Todėl palaukite, kol dirva įšils ir praeis šalnų grėsmė, prieš sodinant atžalas. Daugumoje regionų tai reiškia sodinimą vėlyvą pavasarį arba ankstyvą vasarą.
Saldžiųjų bulvių sodinimas: Per didelė drėgmė
Nors saldžioji bulvė reikalauja pastovios drėgmės, per didelis laistymas gali sukelti pūvimą ir ligas. Todėl reguliariai laistykite, ypač sausros metu, bet venkite permirkimo. Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmę ir sumažinti laistymo dažnumą.
Kenkėjų ir ligų ignoravimas
Saldžiosios bulvės yra jautrios kenkėjams, tokiems kaip vieliniai kirminai, saldžiųjų bulvių straubliukai ir ligoms, tokioms kaip šaknų puvinys. Šių grėsmių ignoravimas gali lemti didelį derliaus nuostolį.
Kasmet kaitaliokite pasėlius, kad būtų išvengta kenkėjų ir ligų kaupimosi dirvoje. Reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra pažeidimų ar ligų požymių, ir nedelsdami imkitės veiksmų, jei pastebėsite kokių nors problemų.
Organiniai kenkėjų kontrolės metodai, pavyzdžiui, naudingų vabzdžių įvedimas ar taip pat gali padėti apsaugoti derlių.
Derliaus nuėmimas per anksti arba per vėlai
Saldžiųjų bulvių derliaus nuėmimas per anksti gali lemti neišsivysčiusius gumbus, o palikus jas žemėje per ilgai, gali atsirasti puvinys arba kenkėjų pažeidimai.
Saldžiosios bulvės paprastai būna paruoštos derliui nuimti praėjus 90–120 dienų po pasodinimo. Kai gumbai subręsta, lapai pradeda gelsti.
Derlių rinkite sausą dieną ir švelniai tvarkykite gumbus, kad neatsirastų sumušimai. Po derliaus nuėmimo saldžiąsias bulves 10 dienų laikykite šiltoje, drėgnoje aplinkoje, kad pagerėtų jų saldumas ir pailgėtų laikymo laikas.
Venkite šių dažnų klaidų sodinant saldžiąsias bulves, kad galėtumėte padidinti sėkmingo ir gausaus derliaus tikimybę.
Atsižvelgdami į dirvos kokybę, atstumą, laiką, laistymą ir kenkėjų kontrolę, galėsite mėgautis skanių, namuose užaugintų saldžiųjų bulvių derliumi, kuris maitins jūsų šeimą ir džiugins jūsų skonio receptorius. Sėkmės sodinant!
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.fakake.com/