Etnokosmologijos muziejuje – dainuojamosios poezijos vakaras

Dainuojamoji poezija Lietuvoje – visada gyvas muzikos žanras, kuriame senuosius autoritetus keičia iš jų besimokantys nauji. Vieni jaunųjų dainuojamosios poezijos kūrėjų yra vilniečio trio ORA. Šeštadienį, rugsėjo 13 d. jie koncertuos Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, esančiame Molėtų rajone. Tai bus priešpaskutinis visą vasarą besitęsusio jaunųjų Lietuvos atlikėjų koncertų ciklo „Dangaus šviesuliai“ vakaras.

Grupė ORA gyvuoja daugiau nei dvejus metus ir per tą laiką įsitvirtino Lietuvos dainuojamosios poezijos scenoje. Grupę sudaro vokalistas ir gitaristas, anksčiau kaip solo muzikantas žinomas Vygantas Šimkus. Jam akomponuoja ir kartu dainas rašo klavišininkė Inga Urbonavičiūtė ir bosistas Arūnas Kūgauda.

Tarp juos įkvepiančių muzikantų – tiek bardas Domantas Razauskas, tiek eksperimentinio džiazo kūrėjas Liudas Mockūnas. Visas įtakas ir savo pačių muzikines idėjas ORA sujungia į individualų, dažnai melancholišką, bet kartais didžiule energija prasiveržiantį skambesį. „Kartą atliekant dainą iš pianino byrėjo klavišai“, – prisimena Inga.

Kitas išskirtinis grupės bruožas – koncertuose jie atlieka vien savo dainas, jokių koverių. Muzikantai patys rašo ir muziką, ir žodžius. „Kai kūrinys ne mano – negaliu jo pajusti, taip kaip norėčiau. Geras jausmas, kai tavo paties mintis, užrašytas žodžiais, išgirsta kiti“, – sako pagrindinis ORA dainų autorius Vygantas.

Koncertai etnokosmologijos muziejuje jau tapo šios vasaros tradicija. Grupės ORA pasirodymas – septintasis ir priešpaskutinis iš ciklo „Dangaus šviesuliai“. Ciklą organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos leidėjus vienijanti asociacija AGATA, siekdama suteikti sceną jaunąjai šalies muzikantų kartai.

Kaip visada, organizatoriai į koncertą pataria bilietus rezervuotis iš anksto. 30 metų aukštyje įrengta muziejaus salė talpina iki 70-ies žmonių, koncertai kaskart būna pilni žiūrovų. Rezervuotis vietas galima paskambinus į muziejų numeriu 8 383 45424. Už parduotus koncerto bilietus surinktos lėšos atitenka patiems jauniesiems muzikantams ir jiems sceną suteikiančiam muziejui.

Rugpjūčio 13 d. įvyksiančio grupės ORA koncerto pradžia – 19 val. Po koncerto su tuo pačiu bilietu bus galima apžiūrėti ir patį muziejų.

Šie koncertai žymi 15-ąjį asociacijos gimtadienį. AGATA vienija per 4 tūkst. narių, tarp jų – bene visus populiariausius Lietuvos muzikos atlikėjus.

Dainos įrašas: ORA – Joms:

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai