Paskutinis „Kino po žvaigždėmis“ savaitgalis

Užnugaryje pasiliekant vasarai, daugeliui kino mėgėjų gražiu prisiminimu liks ir kinas po žvaigždėtu dangumi, kurio tradicijas įtvirtino kino teatras „Pasaka“.

Šios savaitės seansai žiūrovus nukels į XX a. vidurio Lietuvą ir į šiuolaikinį Paryžių, o „Kino po žvaigždėmis“ uždarymo vakaras taps tikra kulinarijos fiesta su komedijos „Virtuvė sielai“ premjera.

Pačiame savaitės darbų įkarštyje sulaukus trečiadienio, rugpjūčio 25-osios vakaro, „Kine po žvaigždėmis“ bus rodomi net penki dokumentiniai filmai. Tai paskutinysis programos „Apie laisvę. Lietuviškai“ seansas, kuriame rikiuojasi įvairių kartų žymių Lietuvos režisierių dokumentininkų darbai.

Nemokamame Lietuvos dokumentikos vakare žiūrovai išvys istorijas, kurios skiriasi tiek nuotaika, tiek laikmečiu, tiek įvykių eiga. Henriko Šablevičiaus „Liuob šokt liuob dainuot“ keliaujama po kaimo vestuves. Kur kas tragiškesni momentai – Sauliaus Beržinio filme „Vėliava iš plytų“: čia sovietinės armijos eilinis sušaudo aštuonis žmones. Vytautas Damaševičius taip pat nagrinėja skaudžią temą, nušviesdamas 1991-ųjų sausio 13 dienos įvykius.

Liūdesio bei vienišumo šešėliai neapleidžia ir dar dviejų paskutinio lietuviško seanso filmų. Kornelijus Matuzevičius dokumentinėje juostoje „Teateinie“ žiūrovui parodo savitą aklo atsiskyrėlio požiūrį į pasaulį. O Audriaus Stonio ir Arūno Matelio „Baltijos kelyje“ užfiksuotas laisvės kvėpavimas ilgainiui truputėlį apkarsta, nes grynos laimės akimirkos turi pabaigą...

Lietuvos dokumentikos vakare dalyvaus ir su žiūrovais bendraus režisieriai Audrius Stonys, Saulius Beržinis, Vytautas Damaševičius ir Kornelijus Matuzevičius.

Penktadienį, rugpjūčio 27-ąją, ekologiškame „Velokino“ seanse ir vėl laukiami sporto entuziastai, norintys generuoti energiją filmui mindami dviračius. Be jokios abejonės, kviečiami ir tie, kurie trokšta tiesiog ramiai pasižiūrėti kiną. Šį kartą „Velokino“ seanso žiūrovai akimis „numins“ net iki Paryžiaus ir pasiliks ten dviems dienoms – bent jau kino ekrane, komiškoje romantinėje dramoje „2 dienos Paryžiuje“.

Julie Delpy, daugelio žinoma kaip Ethan Hawke partnerė iš romantiško filmo „Prieš saulėtekį“, yra tikra „2 dienų Paryžiuje“ barbė devyndarbė: be montažo ir muzikinių reikalų, ji dar režisierė, scenaristė bei... pagrindinė aktorė. Galbūt todėl ši ironiška ir gyvenimiška juosta tokia įtaigi ir tikroviška.

Filme „2 dienos Paryžiuje“ rodoma dvejus metus draugaujanti porelė, intensyviai keliaujanti po Europą. Prancūzų kilmės fotografė Marion ir amerikietis interjero dizaineris Džekas laiką leidžia įvairiuose miestuose, stengdamiesi įpūsti naujo vėjo kiek subliūškusiems santykiams. Kai iki kelionės pabaigos lieka 2 dienos, Marion ir Džekas nutaria jas skirti Paryžiui. Tik ar pasiteisins prancūzaitės sprendimas antrajai pusei atskleisti savo ankstesnį laisvės kupiną gyvenimą?..

Finaliniai „Kino po žvaigždėmis“ akordai suskambės kulinariniais tonais. Šeštadienį, rugpjūčio 28 d., piano.lt erdves užlies puodų, keptuvių ir skanaus maisto kramtymo muzika. Pastarojo autoriai – kiemelyje tą vakarą šeimininkausiantys baro WOO virtuvės meistrai. O pagrindinio „patiekalo“ – komedijos „Virtuvė sielai“ – autorystė priklauso bene žinomiausiam vokiečių turkui, režisieriui Fatih Akin. Jį lietuviai turėtų prisiminti iš kino festivaliuose ir kino teatruose rodytų filmų „Galva į sieną“ ir „Iš kitos pusės“.

„Kino po žvaigždėmis“ palydėtuvėms pasirinktame filme „Virtuvė sielai“ pasakojama apie šaunią užkandinę Berlyne ir joje verdantį gyvenimą. Užkandinės traukos centras – čia besisukanti kompanija: nesėkmių persekiojamas šeimininkas, neseniai iš kalėjimo paleistas jo brolis, ekstravagantiškas virtuvės šefas. Taip pat – ir aštuntojo dešimtmečio muzika, kurią neabejotinai galima laikyti vienu svarbiausių juostos akcentų.

Šioje komedijoje žiūrovai išvys geriausius iš geriausių Fatih Akin filmuose vaidinusių aktorių: Adam Bousdoukos, lietuviams iš filmo „Bėk, Lola, bėk“ puikiai pažįstamą Moritz Bleibtreu ir pagrindinį dramos „Galva į sieną“ aktorių Birol Ünel. 

Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai