Now Reading
5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

Sveikata.lt

Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai beviltiška, gali netgi prireikti operacijos (korekcijos lazeriu). Kad to išvengtumėte, galima išbandyti alternatyvius regėjimo gerinimo metodus. Kokie gi iš jų yra patys efektyviausi?

Akių mankšta

Visi puikiai supranta, kad reguliari aerobika yra ne tik smagi, bet ir naudinga (bėda tik ta, kad sunku prisiversti). Pratimai normalizuoja arterinį kraujospūdį, stiprina širdį, lėtina smegenų ir nervų ląstelių senėjimo procesus. Visa tai taip pat svarbu ir mūsų akims – akių raumenis taip pat galima išlavinti, tuo pačiu pagerinti koordinaciją ir lankstumą. Štai 12 pratimų kompleksas, kurį specialistai pataria kartoti kiekvieną dieną.

  • Pirmas pratimas. Patrinkite delnus ir uždėkite juos ant akių, palaikykite porą minučių.
  • Antras pratimas. Greitai pamirksėkite 20–30 kartų.
  • Trečias pratimas. Atsistokite, kojos pečių plotyje. Ritmingai sukite kūną taip, kad galva ir pečiai „žiūrėtų“ tai į vieną, tai į kitą pusę. Rankos turi judėti laisvai. Akys atmerktos, turite matyti, kaip viskas „praplaukia“ pro šalį.
  • Ketvirtas pratimas. Prieikite prie lango ir pažiūrėkite į ryškią dienos šviesą.
  • Penktas pratimas. Pakelkite antakius taip, kad pajustumėte tempimą priešais akis. Tada atpalaiduokite (kartokite 10 kartų).
  • Šeštas pratimas. Įtempkite viršutinius skruostų raumenis taip, kad jie temptųsi tarytum į šonus, ir atpalaiduokite (kartokite 10 kartų).
  • Septintas pratimas. Nupieškite ant popieriaus lapo du vienodus kvadratus. Iš pradžių laikykite jį prieš akis patogiu atstumu, tada sukryžiuokite žvilgsnį taip, kad pamatytumėte ne du, o tris kvadratus. Sufokusuokite žvilgsnį, kol trečiasis taps aiškus. Tada grįžkite į pradinę padėtį.
  • Aštuntas pratimas. Naudokite tą patį lapą su kvadratais. Pritraukite jį prie savęs ir vėl atitraukite, žiūrėdami į „vidurinį“ kvadratą.
  • Devintas pratimas. Patogiai atsisėskite ant kėdės ir pasiimkite ką nors paskaityti. Pasidėkite knygą arba žurnalą su atspausdintu tekstu priešais save, o ant sienos 2,5–3 m atstumu pakabinkite kokį nors tekstą stambesniu šriftu. Fokusuokite akis tai į lapą ant sienos, tai į knygą, skaitykite po kelias eilutes. Turite išmokti greitai sufokusuoti žvilgsnį į abu daiktus.
  • Dešimtas pratimas. Prieš akis patogiu atstumu laikykite piešinį, kad galėtumėte į jį sufokusuoti žvilgsnį. Lėtai artinkite jį nosies link tol, kol jis taps neiškus. Tada atitraukite ir vėl artinkite nosies link (kartokite 10 kartų).
  • Vienuoliktas pratimas. „Rėžkite“ akimis lanką tai į vieną, tai į kitą pusę (10 kartų).
  • Dvyliktas pratimas. Nusipieškite paveikslą su koncentriniais apskritimais (smigio principu) ir pasikabinkite ant sienos. Atsistokite taip, kad aiškiai matytumėte apskritimo centrą. Tada traukitės tol, kol apskritimo kontūrai taps iškreipti. Pamėginkite atsipalaiduoti ir sufokusuoti žvilgsnį taip, kad vėl matytumėte centrą. Po truputį didinkite distanciją.

Palmingas

Kai raumenys, judinantys akies obuolį, pertempiami, jie negali tinkamai atlikti savo funkcijos, ir prasideda trumparegystė. „Palmingas“ (iš anglų k. „palm“ – delnas) padeda sumažinti raumenų įtampą. Patogiai atsisėskite ir atsipalaiduokite, užmerktas akis pridenkite delnais taip, kad šviesa jų nedirgintų, tačiau nespauskite. Pasėdėkite 5 minutes. Stenkitės taip pailsinti akis po 3–5 kartus per dieną, kai tik pajuntate nuovargį.

Saulės terapija

Akies tinklainė geriausiai atlieka savo funkcijas dienos šviesoje. Jeigu niekada nematote saulės, tinklainė tampa itin jautri. Kad nereikėtų nuolat markstytis ir nešioti akinių nuo saulės, reikia sumažinti jautrumą šviesai. Oftalmologas Beitsas šią techniką vadino „soliarizacija“. Pradėkite nuo kelių sekundžių trukmės saulės vonių akims – užsimerkite ir atsukite veidą į saulę, stengdamiesi kaip galima labiau atpalaiduoti raumenis. Lėtai pasukite galvą, kad šviesa tolygiai veiktų visą tinklainę. Tada pridenkite akis delnais, kol išnyks mirgėjimas, ir pakartokite tą patį dar 2–3 kartus. Tada pradėkite žiūrėti į pačią ryškiausią dangaus dalį ir lėtai sukite galvą saulės link. Kai jos nėra, galima naudoti ryškią lemputę.

Prisotinti deguonies…

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Šio metodo esmė – maksimaliai atkurti kraujotaką akyse ir aprūpinti jas deguonimi. Uždenkite akis delnais, pakaitomis jas stipriai užmerkite ir atpalaiduokite (20 kartų), tada papurtykite galvą į šonus ir aukštyn-žemyn. Patrinkite kumščiais ir atsimerkite. Raumenys atsipalaiduoja, tuo tarpu pagerėja kraujotaka, vadinasi, akys geriau aprūpinamos deguonimi.

Juodoji uždanga

Patrinkite rankas, uždenkite šiltais delnais akis ir atsipalaiduokite. Iš pradžių prieš jas mirgės, keisis vaizdai, kuriuos matėte pratimų metu. Įsivaizduokite ką nors juoda: didelį ekraną, teatro uždangą ir pan. „Spalvinkite“ vis juodžiau ir juodžiau, kad neliktų jokių šviečiančių plotų. Darykite šį pratimą kartą per dieną (trukmė – 10 minučių).


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top