Now Reading
Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?

Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?

Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?

Laikas.lt

Visi girdėjome, kad mokslas yra šviesa. Bet kodėl po sesijos akyse tamsėja? Gal nuo tūkstančio knygų ir vienos nakties? Bet kokiu atveju, semestro laikrodis tiksi paskutines minutes ir jau kvepia atostogomis. Tuo šviesiu periodu, kai ne tik gali miegoti kiek nori ir veikti ką nori, bet ir pasižvalgyti tolėliau bendrabučio sienų.

Kaip, kur, su kuo, už kiek – tai tik keletas klausimų, kuriuos tenka išspręsti prieš atostogas. Į juos padės atsakyti „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai.

Atostogauti reikia – planuoti taip pat. Nusiplūkęs per sesiją negali sulaukti kol ankšto bendrabučio kambario sienos vaizdą pakeisi į smėlėtą paplūdimį ar jaukią kavinę Paryžiaus Monmartro rajone. Tačiau nors atostogos ateina kasmet ir kiekvienas per sesiją apie jas svajoja, dažnai jos studentiškai sąskaitai būna labai netikėtos. Kaip nuo to apsisaugoti? Profilaktinis vaistas paprastas – išankstinis kaupimas ir planavimas. Juk apie tai, kad atostogos ateis, žinojai dar pernai… Kad pavyktų sėkmingai jas suplanuoti, pirmiausia suskaičiuok, kokios sumos reikėtų svajonėse ne kartą regėtoms atostogoms. Jei paskaičiavęs pamatysi, kad norint tokių atostogų tektų iki jų misti tik duona ir vandeniu (ar skystu duonos pavidalu), nenusimink. Yra kitas, nė kiek ne blogesnis atostogų planavimo būdas: apskaičiuok sumą, kurią gali sutaupyti iki numatyto atostogų laiko ir imk jas planuoti taip, kad kuo daugiau pamatytum ir patirtum, bet neišleistum nei litu daugiau nei esi numatęs.

Į kompaniją – fantaziją. Tačiau iki sesijos pabaigos likus vos kelioms savaitėms, sukaupti svajonių atostogom gali ir nebespėti. Bet dėl to nebūtina jų atsisakyti visai. Tereikia šiek tiek fantazijos ir kantrybės, kad įspūdingas poilsis kainuotų visai nedaug. Juk, pavyzdžiui, lėktuvo bilietų kainos tam tikromis dienomis gali būti mažesnės – tad kodėl neskyrus šiek tiek laiko pasižvalgymui ir budriam stebėjimui? O kada paskutinį kartą važiavai traukiniu? Ir pigiau, ir originaliau. Nusigauti iki Lenkijos stoties, kur prasideda Europos traukinių tinklas, vieni niekai, tereikia polėkio ir šiek tiek litų. Nenumok ranka ir į keliones autobusu – palankią dieną iki Varšuvos nukaksi ir grįši vos už keliasdešimt litų. Tai tik kelios iš daugelio idėjų galimoms atostogoms. Ir pasiimk studento pažymėjimą – neišnaudoti tau skirtų nuolaidų būtų neatleistina.

Kaip „prasisukti“ pigiau. Atostogų kaina priklauso ne tik nuo to, kur ir kaip keliauji, bet ir išlaidų pačios kelionės metu. Vienas pagrindinių pinigų „rijikų“ – nakvynė. Renkantis viešbučius, be abejo, išlaidos auga komforto sąskaita, bet jei įspūdžiai tau yra svarbiau nei minkšta lova su šilko patalais, rinkis nakvynės namus ar paieškok stogo virš galvos pas svetingus vietos gyventojus. Tokių galima rasti specialiose svetainėse keliautojams. Vertėtų pagalvoti ir apie bagažą, ypač keliaujant lėktuvu. Juose už kiekvieną papildomą kilogramą imamas nemažas mokestis, tad pravartu iš anksto pasitreniruoti į vieną kuprinę sudėti visus būtiniausius daiktus.

Užsitikrinus miegą, belieka maistas. Nesvarbu, kurioje šalyje beviešėtum, kavinės iš tavęs nugvelbs daugiau, nors ir patieks viską „ant lėkštutės“ tiek tiesiogine, tiek netiesiogine prasme. O štai nardydamas po vietos turgų ir „medžiodamas“ firminius produktus, ne tik pagerinsi savo kulinarinius įgūdžius, išmoksi atpažinti vietinius skanumynus išdėliotus ant gražiai ir ne itin gražiai atrodančių prekystalių, bet ir išmėginsi savo derybinius sugebėjimus.

Svarbiausia – gera kompanija. Jei tai ne tavo medaus mėnuo, būtinai į kelionę pasikviesk draugų. Su gera kompanija ne tik smagiau, bet ir pigiau. Pavyzdžiui, keliaujant automobiliu, išlaidas dalysitės su bendrakeleiviais, daugelyje lankytinų vietų taikomos nuolaidos grupėms ir šeimoms, tad kodėl gražiai jūsų gražiai „šeimynai” tuo nepasinaudojus? Didesnei kompanijai taip pat bus pigiau išsinuomoti butą, o ne gyventi po vieną ar du viešbučio kambariuose. Galiausiai atostogų įspūdžius lemia ne tiek kelionės vieta, kiek kompanija. Tad kartais ir Rūgpienių kaimui, aplankytam su būriu draugu, neprilygs jokia viešnagė megapolyje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kada paskutinį kartą lankeisi Lietuvoje? Prancūzija, Italija, Anglija, o gal tolimoji Australija? Taip, tai kraštai, kuriuos nori aplankyti bene kiekvienas. Tačiau kai studentiškoje sąskaitoje pinigų tiek, kad vos pakanka praleistų paskaitų konspektams atsišviesti, išgirdus klausimą „o kur atostogausi šiemet?“ gali apimti depresija. Bet gal jau užtenka pinigų trūkumą dangstyti pasiryžimu parašyti bakalauro darbą per vasarą (vis tiek niekas nepatikės) ir išdidžiai atsakyti: „esu suplanavęs nuostabias ir nebrangias atostogas Lietuvoje” arba „nors vasarą dirbsiu pas dėdę autoservise ir kaupsiu mokslams, ilguosius savaitgalius leisiu keliaudamas po tėviškę“. Juk ir savas miestas turi tiek dar nepažintų vietų, ką jau bekalbėti apie visą Lietuvą. Beje, tik Lietuvoje pavyks per vieną dieną aplankyti Šveicariją, Londoną, Paryžių ir Veneciją. P.S. Visus juos rasi Jonavos rajone.

Nepersistenk – juk atostogos! Išankstinis atostogų planavimas ir nereikalingų išlaidų atsisakymas jų metu – pagirtina, bet persistengti ir į kalną atsisakius keltuvo kopti tris paras ar į muziejaus eksponatus žvalgytis su žiūronais pro langą nereikėtų. Svarbiausia, kad tiek poilsio planavimas, tiek pats poilsis suteiktų malonumą. Ir nesigailėk, jai išleidai atostogoms skirtus galbūt ilgai kauptus pinigus, juk nuo to, kaip gerai pailsėsi, priklauso artimiausio pusmečio savijauta ir netgi mokslų rezultatai.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top