Pažintis su inžinerija: nuo 3D technologijų iki tarakonų lenktynių (foto)

Laikas.lt

„Labai įdomu. Manau, ateityje tikrai rinksiuosi su technologijos mokslais susijusias studijas”, – įspūdžiais tryško praėjusią savaitę LITEXPO parodų centre vykusiame renginyje #SWITCH sutikta moksleivė Gerda, konstravusi mikrorobotinį tarakoną Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) stende.

Jos, kaip ir kitų jaunuolių, buvo laukiama Cool & Crazy erdvėje. Svarbiausia, jog čia galbūt būsimi ateities technologijos inovacijų kūrėjai turėjo galimybę ne tik išvysti naujausius srities pasiekimus, bet ir savo kailiu išbandyti kūrybos procesą. Viena siūlomų veiklų – mikrorobotinių tarakonų dirbtuvės ir varžybos.

„Sunkiausia buvo lituoti, o visa kita pavyko tikrai neblogai“, – kalbėjo savąjį tarakoną į lenktynes delegavusi Gerda. Į renginį iš vienos Vilniaus mokyklos atvykusi mergina su savimi atsinešė dantų šepetėlį bei seną mobilųjį telefoną – tai tapo esminėmis savadarbio mikrorobotinio tarakono dalimis. Šių dirbtuvių dalyviai nustebino ne tik savo entuziazmu, bet ir tuo, jog, paneigiant vyraujančius stereotipus, didelė dalis jų buvo merginos.

„Norime moksleiviams parodyti, jog technologijos mokslai nėra nuobodūs – čia gimsta šimtai įdomiausių idėjų. Siekiame ugdyti kūrybingus žmones, tad didelį dėmesį skiriame praktiniams užsiėmimams. Ne veltui VGTU stende įkūrėme atvirą laboratoriją, skirtą visiems, norintiems išbandyti šiuolaikines technologijas ir svajojantiems tapti kūrėjais“, – pasakoja VGTU edukacinių projektų koordinatorius Henrikas Mykolaitis.

VGTU stende taip pat įsikūrė ir 3D virtualaus modeliavimo bei projektavimo dirbtuvės: moksleiviai tiesiog vietoje modeliavo įvairius objektus, kuriuos vėliau galėjo atsispausdinti 3D spausdintuvu. Pasak H. Mykolaičio, nors dažniausiai nuo idėjos gimimo iki realių bandymų kurti gaminį trunka kiek ilgiau, šios dirbtuvės tiksliai atspindėjo metodus, kuriais naudojasi inovacijų kūrėjai.

Renginio dalyviai taip pat galėjo susipažinti su realybės skaitmeninimo, infraraudonųjų spindulių, 3D technologijomis, taip pat su kūno biosignalų veikimu, gausia skirtingų universitete sukurtų robotų kolekcija.

Jei visgi praleidote, kviečiame peržvelgti spalvingą nuotraukų galeriją!

dirbtuvės, SWITCH, VGTU

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai