Jauni kino kūrėjai džiaugiasi galimybe būti matomi internete

Televizija internete keičiasi ir tobulėja nuolat. Interneto turinys – laidos, serialai, reportažai – yra kuriami specialiai šiuolaikiniam žiūrovui, kuris transliacijas gali stebėti sau patogiu metu. Negana to, televizija internete į savo programą įtraukia ir pačių žiūrovų kuriamą turinį. Puikus pavyzdys – debiutuojančio režisieriaus Mariaus Pocevičiaus filmas „Problemų Tvarkytojas“.

Lietuviškos veiksmo komedijos „Problemų Tvarkytojas“ režisierius M. Pocevičius teigia, kad šis projektas yra analogų neturintis reiškinys lietuviško kino padangėje. Be ryšių su kino pasauliu, be rėmėjų, tik idėjos vedami jauni žmonės parašė scenarijų, nufilmavo ir sumontavo pilno metro filmą. Kūrybinės komanda sako, kad jų tikslas buvo įrodyti, jog labai norint, net ir beprotiškos idėjos gali virsti realybe.

„Nė vienas neturėjome patirties kino pramonėje, patys dalyvavome visose filmo kūrimo stadijose – nuo scenarijaus rašymo iki reklaminių plakatų kūrimo. Komandos narių motyvacija ir įtemptas darbas davė rezultatą – filmą pavyko sukurti. Tiesa, kokybiškos vaizdo, garso ir apšvietimo technikos trūkumas neabejotinai jaučiasi“, – atvirai sako filmo režisierius M. Pocevičius.

Pasak jo, nors „Problemų Tvarkytojas“ dėl techninių niuansų nėra pritaikytas rodyti didžiosiose kino salėse, filmas – idealus internetui: „Internetinė televizija sušvelnina tuos trūkumus, kurie būtų ryškiai matomi didžiuliame kino ekrane, todėl žiūrovai gali koncentruotis į filmo siužetą, aktorių vaidybą, gilintis į filmo mintį. Džiugu, kad tokio masto internetinė platforma kaip TV3 Play suteikia erdvę jauniems žmonėms pristatyti savo kūrybą platesnei auditorijai.“

Debiutuojantis režisierius teigia, kad prieš kelis metus jis būtų sunkiai patikėjęs, kad televizija internete gali tapti alternatyva įprastoms vaizdo turinio talpinimo platformoms.

TV3 Play jau seniai nebėra tik televizijos turinio talpinimo svetainė. Ji transliuoja vis daugiau specialiai žiūrovui internete skirtų programų: sporto varžybų, koncertų, festivalių ir renginių tiesioginių transliacijų bei vaizdo įrašų. Čia galima rasti unikalias, populiariausias Lietuvoje, internetines laidas, tokias, kaip „Akcentas“, TV3 Play žiūrovams puikiai pažįstamus projektus „Dalykai“, „Rok&Trollas“, „Keliukai“, „Didžiosios piršlybos“ ir kt. Interneto platformoje – ir galimybė stebėti specialius reportažus iš televizijos projektų užkulisių, pamatyti televizijos eterio populiariausius projektus ar kino teatrų sales užkariavusius lietuviškus filmus.

TV3 Play platforma yra atvira visiems vaizdo turinio kūrėjams. Naujausias to pavyzdys – filmas „Problemų tvarkytojas“, kurio premjera internete – jau šiandien. Lietuviška veiksmo komedija išsiskiria savita ironija, situacijų absurdiškumu ir netikėtu humoru. Žiūrovai galės nauju žvilgsniu pamatyti mažo miestelio gyvenimą, jo herojus, stereotipines problemas ir šaržuotus jų sprendimo būdus. Filmo kūrėjai sako, kad tai ir puiki proga šiek tiek pasišaipyti iš kai kurių kino klišių, net pasijuokti iš paties filmo kūrimo ir mėgautis neprognozuojama įvykių eiga.

filmai, filmai internete, kinas, lietuviškas kinas, lietuviški filmai, Marius Pocevičius, Problemų Tvarkytojas, TV3 play

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai