Naktinio gyvenimo dalyvius ir kūrėjus sukvies „Baltijos elektronika“

Tie, kurie dažniausiai susitinka vidurnaktį ir bendrauja muzikos bei judesio pagalba, netrukus turės progą paspausti vieni kitiems rankas dienos šviesoje.

Gruodžio 11-ąją Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks pirmoji šalyje elektroninei muzikai ir naktiniam gyvenimui skirta konferencija - „Baltijos elektronika". Joje dalyvaus keliasdešimt aktyvių šios scenos dalyvių Lietuvoje bei svečiai iš Latvijos ir Estijos.

Idėja surengti šią konferenciją kilo didžėjų ir renginių organizatorių komandai „Partyzanai" bei elektroninės muzikos tinklalapio Djscene.lt redakcijai. Kaip teigia „Partyzanų" narys Nostra, arba Mindaugas Čaplinskas, to Lietuvos elektroninės muzikos scenai reikėjo jau seniai. „Ši konferencija gali tapti puikia bendravimo platforma tarp senųjų scenos vilkų ir jaunų muzikos atlikėjų ir vakarėlių organizatorių. Renginio metu visi susiburs bendram tikslui - dalintis patirtimi ir taip kelti Lietuvos elektroninės muzikos scenos lygį", - teigia entuziastas.

Esminė konferencijos dalis - diskusijos. Bus kalbama apie elektroninės muzikos leidybą Lietuvoje ir užsienyje, renginių reklamą ir jos galimybes bei madas, komercinių partnerių integraciją, lietuviško naktinio klubo sąvoką bei šios kultūros raidą.

Diskusijose dalyvaus po keletą Lietuvos klubinės kultūros atstovus, pristatysiančius ne priešingas, bet gana skirtingas tos pačios kultūros puses. Tai - tokie įvairiems publikos sluoksniams pažįstami veikėjai, kaip Ignas Vanagas („Atari"), Lietuvoje gyvenantis britas Mark Splinter, „RyRalio" narys Šarūnas Karalius, klubų „Woo" ir „Opium" programų direktorius Rolandas Jarušauskas, festivalio „Satta Outside" ir klubo „Satta" atstovas Žilvinas Noruišis, „Silence" įkūrėjas Vidmantas Čepkauskas (Vidis) ir kiti.

„Baltijos elektroniką" atidarys pranešimas apie naktinio gyvenimo padėtį Estijoje, po pietų dalyviai stebės VJ pasirodymą bei susipažins su vakarėlių kultūra Latvijoje. Konferencijos prieigose veiks retrospektyvinė reklaminių lietuviškų renginių skrajučių paroda.

Kad idėja pateisintų save, „Baltijos elektronika" laukia didžėjų, prodiuserių, vidžėjų, renginių organizatorių, klubų atstovų, būsimų rėmėjų, taip pat visų tų, kuriems ne vis vien, ką veikti ir kur eiti savaitgaliais. Užteks erdvės ne tik klausytis, klausti ir atsakinėti, bet ir keistis įrašais, kurti ateinančių renginių ir bendrų projektų planus. Tikimasi, kad renginys taps kasmetiniu scenos dalyvių suvažiavimu.

Gruodžio 11-osios, šeštadienio pusiaudienį prasidėsiantis susitikimas užtruks iki ankstyvo vakaro. Vėliau viskas persikels į neformalią klubo „Woo" aplinką ir pavirs tuo, be ko nebūtų ir konferencijos - diskoteka.

Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai