Now Reading
Shopingas online – kodėl ir kur perkam internetu?

Shopingas online – kodėl ir kur perkam internetu?

Shopingas online – kodėl ir kur perkam internetu?

Pasaulyje jau seniai tapo įpročiu norimą daiktą įsigyti neišeinant iš namų, taip taupant brangų laiką, lėšas ir jėgas. Drabužių, avalynės ir aksesuarų milžiniška pasiūla online liudija apie didelį jų poreikį.

Nors Lietuvoje šis verslas dar tik mažais žingsneliais ateina į interneto erdves, visgi po truputį formuojasi ir lietuvių įpročiai apsipirkinėti internetu. Dėl šios priežasties ir mums pasidarė įdomu, kokius drabužius ir už kiek siūlo interneto rinka.

Lietuvos rinka

Apžvelgus visas Lietuvos elektronines parduotuves, matyti, jog ši niša dar toli gražu nėra užpildyta. Parduotuvių yra mažai, kai kurios svetainės jau net uždaromos, drabužių pasiūla yra nedidelė, dažniausiai iš trečių pasaulio šalių, todėl kokybės parduodamose prekėse ieškoti neverta. Kita vertus, prekės yra nebrangios, o už mažą kainą kokybės sunku tikėtis. O jeigu drabužiai kokybiški ar žinomo prekės ženklo, iš karto kyla jo kaina.

Kita problema – nepasitikėjimas. Ir ne veltui. Kaip taisyklė, drabužis ant fotomodelio, su geru fotoaparatu meistro rankose virsta tobulu kūriniu, o gautas siuntinys priverčia nusiminti – medžiaga tokia, lyg suknelė būtų pasiūta iš užuolaidos, paltukas toli gražu neprimena paltuko, o geriausiu atveju – megztinį palto formos, o batai suklijuoti taip, kad išorėje matyti klijų likučiai.

Tada susimąstai, ar verta rizikuoti ir pirkti tokią prekę, kuri gali kardinaliai skirtis nuo tos, kuri pavaizduota ant paveikslėlio (mažos kainos kriterijus čia jau nebegalioja), ar geriau paaukoti dalį savo laiko ir nuvažiuoti į prekybos centrą. Be to, čia galima daiktą ne tik apžiūrėti, bet ir pasimatuoti, kas taipogi lemia įpročių pirktis internete formavimąsi.

Nekomerciniai projektai

Akivaizdu, kad elektroninės prekybos idėja Lietuvoje dar nepasiteisino. Visiškai priešingai yra su svetainėmis, kurios tiesiog suteikia galimybę paprastam vartotojui parduoti savo prekę, tiksliau, savo drabužį, aksesuarą ar kosmetinę priemonę.

Kylant blusturgių, vintažinių ar padėvėtų rūbų parduotuvių populiarumui lauko aplinkoje, nenuostabu, jog ši idėja perėjo ir į virtualią erdvę. Ir puikiai čia prigijo. Šią idėją pirmi perėmė, savaip perkūrė ir realizavo svetainės www.manodrabuziai.lt įkūrėjai. Ji nuo kitų tokio pobūdžio svetainių užsienyje skiriasi tuo, kad čia uždrausta bet kokia komercinė veikla, todėl skatinama tik sendaikčių prekyba, čia galima daiktą ne tik nusipirkti, bet ir išmainyti ar net padovanoti, galima tiesiogiai kontaktuoti su pardavėju bei įvertinti jo sąžiningumą paliekamu komentaru.

Nors www.manodrabuziai.lt galima apibūdinti tik teigiamai, visgi tam tikrų blogybių nebuvo išvengta. Pati svarbiausia – apgaudinėjimas. Norite tikėkite, norite – ne, bet, ko gero, Lietuva gali „pasididžiuoti” didžiausiu skaičiumi apgavikų, siekiančiu apgauti kitus ir taip pasipelnyti (tai patvirtina ir tas faktas, kad ši svetainė išplėtusi savo veiklą ir kitose Europos šalyse, tačiau čia apgavysčių atvejai yra labai reti).

Juk pati svetainė neduoda jokio garanto, kad gausite siuntinį ar pinigus už parduotą drabužį, todėl prekeivis ir pirkėjas tuo turi pasirūpinti patys. Galbūt ateityje elektroninės prekybos saugumo sistema bus išvystyta daug efektyviau, o kol kas galime rinktis: arba rizikuoti, arba pirkti užsienyje.

Užsienio rinka

Užsienio rinka gali pasiūlyti tikrai nemažai elektorinių drabužių, avalynės ar aksesuarų parduotuvių. Tai ne tik garsių prekės ženklų, tokių kaip Mango, Topshop, Miss Sixty ir kt., online parduotuvės, bet ir krūva tų pačių kinietiškų, korėjietiškų ir tailandietiškų prekių, kurias siūlo mūsų vietinė rinka.

Jas pirkti labai apsimoka tuo atžvilgiu, kad vidutinė drabužio kaina svyruoja nuo 10 iki 20 dolerių, tačiau blogiausia tai, kad pirkimo procedūra yra gana kėbli ir nelabai saugi: pirkėjas turi atsiųsti pardavėjui užpildytą prekės užsakymo aktą elektroniniu paštu ir sumokėti pinigus pavedimu per elektroninę mokėjimo sistemą – akivaizdu, jog iškilus nesklandumams, susigrąžinti pinigus būtų išties sunku.

Didieji prekių ženklai taip pat internetu

Interneto erdvės populiarumą prekybos versle liudija ir tai, kad net garsiausi pasaulio dizaineriai savo produkciją pradėjo siūlyti būtent internete – dabar paskutinės kolekcijos D&G apdarą galima nusipirkti neišėjus iš namų!

Praktika rodo, kad Lietuvos moterys mielai perka užsienio elektroninėse parduotuvėse net negailėdamos tikrai nemažų pinigų: už megztuką jos pakloja nuo 150 iki 300 Lt, už paltą – nuo 600 iki 1 200 Lt, ir pan. Kodėl taip yra? Pagrindinės priežastys yra šios: pirma, tai, ką siūlo užsienio prekybininkai, Lietuvoje galima nerasti net apvažiavus visus prekybos centrus, vintažines parduotuves ir išnaršius Lietuvos interneto pasiūlą, antra, čia galima nusipirkti drabužį garsių pasaulio prekės ženklų, kokių nėra Lietuvoje, o apgavystės tikimybė yra praktiškai nulinė, todėl atvejų, kad prekė nebus atsiųsta ar bus ne tokia, kaip nuotraukoje, beveik nepasitaiko.

Outlet‘ai (išparduotuvės) online

Vien žodis „išparduotuvė“ moters pasąmonėje sukelia pigių / vardinių / kokybiškų drabužių asociaciją. Atėję į išparduotuvę, tikimės rasti pigesnę nei įprastose parduotuvėse parduodamą prekę.

Internete tokio tipo elektroninių parduotuvių yra gan nemažai, tačiau kainos taip pat nėra mažos, tiesa, mažesnės nei šį drabužį pirkti įprastoje parduotuvėje. Čia galima rasti įvairių Europoje ir visame pasaulyje populiarių brand‘ų: Miss Sixty, Burberry, Diesel, DKNY, Fornarina, Dorothy Perkins ir dar begalybę kitų. Šias elektronines parduotuves yra pamilusios tos moterys, kurios mėgsta puikuotis etiketėmis, bet nemėgsta už jas mokėti atitinkamos kainos.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pasaulį užkariavusi Ebay svetainė

Visgi pastarasis pirkimo būdas yra gana brangus malonumas ir ne visos moterys gali sau tai leisti. Todėl tam yra pasaulyje didžiulio pripažinimo sulaukęs interneto puslapis www.ebay.com. Čia galima rasti visko: nuo mašinos iki nagų lako, o svarbiausia – čia labai didelis drabužių pasirinkimas.

Kadangi pagrindiniai Ebay‘jaus pardavėjai yra paprasti žmonės, jie parduoda savo daiktus, naudotus arba naujus, tad daugelio prekių kainos yra netgi daugiau nei juokingos – tikra tiesa, kad čia galima nusipirkti suknelę už 1 dolerį ir tai ne pokštas! Dar daugiau – šioje svetainėje galima rasti įvairių prekių ženklų drabužių, avalynės ar aksesuarų (tokių, kaip Morgan, Gucci, Armani ir kt. žymūs vardai) ir, beje, už nedidelę kainą.

Svarbiausia, kad Ebay‘jus yra plačiai išvystęs klientų aptarnavimo, pirkimo procedūros saugumo sistemą ir vadovaujasi principu: pirkėjas visada teisus, todėl, net ir pasitaikius apgavystės atvejui, galima be vargo susigrąžinti pinigus.

Vieninteliai minusai – ilgas laukimo laikotarpis ir galimybės pasimatuoti perkamą daiktą nebuvimas, tačiau, patikėkit, jeigu norite įsigyti unikalų, įdomų, firminį ir kokybišką daiktą – laukti verta! O tam, kad neprašautumėte pro šalį su dydžiu, jums visada mielai padės pardavėjas, atsakydamas į visus iškilusius klausimus.

Pabendravus su moterimis, kurios jau kurį laiką drabužius ir avalynę perka internetu, matyti, jog vos pradėjus internetinę prekių medžioklę užsienio rinkose, labai sunku grįžti į vietinę. Juk pasiūla skiriasi turbūt kokius 100 kartų, galima įsigyti madingą daiktą anksčiau, nei jis pasieks Lietuvą, taip pat unikalų ir išskirtinį daiktą, kad tame pačiame vakarėlyje nesusitiktumėte kolegės su vienoda suknele, taip pat pigią, bet kokybišką prekę, ko negali pasiūlyti mūsų akropoliai ir panoramos už prieinamą kainą.

Kita vertus, gana nebrangių ir mielų suknelių galima rasti ir pas lietuviškus pardavėjus. Tad jeigu reikėtų rinktis, išteisinti ar nuteisti apsipirkimą internetu, man regis, beveik vienbalsiai jis būtų išteisintas (ir ne tik moterų).

Parengė Nina Ivanova

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top