Now Reading
Kitokio džiazo išradėjai

Kitokio džiazo išradėjai

Kitokio džiazo išradėjai

Jeigu esate muzikos mados sekėjas ir trokštate išgirsti viską, kas naujausio, moderniausio ir originaliausio vyksta muzikos pasaulyje – būtinai pasiklausykite Portico kvarteto iš Didžiosios Britanijos.

Jis jau penkerius metus intriguoja gerbiančius kūrybiškumą, išrankius savo kasdieniam grojaraščiui bei ieškančius originalių, savitų garsų melomanus. Ir netgi žmogui, neturinčiam apibrėžtų reikalavimų muzikai, o tiesiog klausančiam to, kas patraukia ausį ir maloniai skamba, liepos 16 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyksiantis Portico koncertas gali tapti stebinančiu ir netikėtu atradimu.

Portico susikūrė vos prieš penkerius metus, bet per savo gyvavimo laiką spėjo išleisti du puikiai įvertintus albumus ir pridaryti nemažai triukšmo muzikos industrijos pasaulyje. Viena iš pasisekimo priežasčių, ko gero, yra ta, kad šie jaunuoliai visiškai nesiekia žanrinio grynumo ir nėra „sugadinti” mokymo.

Saksofonininkas Jackas Wyllie ir hangais grojantis Nickas Mulvey pagal specialybę yra etnomuzikologai. Kontrabosininko Milo Fitzpatricko studijų objektas buvo populiarioji muzika, įvairūs Vakarų kultūros muzikiniai reiškiniai, o būgnininkas Duncan Bellamy – taip pat turi platų akiratį bei klausomos muzikos spektrą… Taigi, susirinkę drauge, jie turėjo labai didelę, tačiau nestandartinę muzikinę patirtį. Galbūt, būtent todėl, kad jiems neteko groti gamų ir nuosekliai studijuoti džiazo griežtose žanro ribose, jų muzika tokia neįprasta.

„Mūsų muzikoje tikrai yra džiazo elementų,” – pripažįsta Portico jaunuoliai, – „ypatingai jeigu žvelgtume į džiazą kaip į dinamišką meno formą, kokia buvo vėlyvoji Mileso Daviso kūryba – džiazo ir šiuolaikinės muzikos sąveika, judanti į priekį, o ne tūnanti savyje kaip statiška duotybė; tai yra ta džiazo pusė, kurią bandome puoselėti.”

Debiutinis ansamblio įrašų rinkinys Knee Deep In The North Sea, išleistas nedidelės įrašų kompanijos Babel, buvo nominuotas Mercury Music Award metų albumo prizui, greta Radiohead, Burial, Elbow ir kt. Taip jie patraukė didelį publikos ir vadybininkų dėmesį, tad savo antrąjį darbą išleido jau su muzikos industrijos milžino Real World pagalba, o įrašinėjo Abbey Road studijoje, kurioje kadaise dirbo net legendiniai The Beatles. Naujasis albumas Isla suintrigavo alternatyvios muzikos publiką bei džiazo kritikus, bet… papiktino hangų gamintojus…

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Hangai yra gaminami Šveicarijoje, jų išradėjas ir vienintelis gamintojas – PANArt kompanija, kurią sudaro du asmenys, kruopščiai kuriantys kiekvieną naują instrumentą… Jiems hangai nėra tik garso šaltinis. Grojimas jais siejamas su tam tikra filosofija ir dvasine praktika, todėl labai svarbu, kad atlikimas būtų tinkamas – tiktai įvairiomis plaštakos dalimis. Tuo tarpu Portico prakalbina šį instrumentą daug įvairesniais būdais, manydami, kad iš instrumento reikėtų stengtis išgauti tiek, kiek pareikalauja grojančiojo saviraiškos noras.

Apskritai, Portico neleidžia tradicijoms suvaržyti kūrybinės laisvės. Žinoma, savo kūryboje jie nėra visiškai atitrūkę nuo tradicijų: garsinėse mikstūrose pažinsite gamelaną, minimalizmą, svingo ir bibopo atbalsius, išgirsite šaltinius, kurie pripildo jų vaizduotės šulinį, bet gaivioj bedugnėj aidi nauja kokybė… Liepos 16 d. ketveriukės originalumu bei meditacinių kompozicijų savitumu galima bus įsitikinti betarpiškai.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top