Now Reading
KP: Mūsų viešas gyvenimas

KP: Mūsų viešas gyvenimas

KP: Mūsų viešas gyvenimas

Filmas pasakoja apie interneto pionierių – Joshą Harrisą. Apie šį ekscentrišką vyruką mažai kas žino, nes Joshas slapstosi nuo visuomenės, nebendrauja su šeima ir gyvena kažkur Etiopijoje. Tačiau prieš 20 metų būtent jis numatė, kaip stipriai mūsų kasdienį gyvenimą paveiks internetas.

Joshas Harrisas uždirbo net 80 mln. JAV dolerių iš pirmosios interneto televizijos pseudo.com ir investavo pinigus į internetinės realybės šou. Viename Niujorko rūsių jis įrengė patalpą ir pakvietė 100 asmenų, kurie apsisprendė paaukoti savo privatų gyvenimą. Kiekvieną žmonių judesį, žodį, nusimaudymą duše ar aistringos meilės garsą fiksavo kameros, o vaizdai su skandalingomis orgijomis buvo tiesiogiai transliuojami internetu, visą parą.

Uždraudus šį projektą, Joshas sumontavo 32 kameras savo bute, tad vėl visi galėjo stebėti jo gyvenimą su mylima mergina. Po to jis pasiūlė verslininkams konkrečias idėjas, kurios dabar visiems žinomos „Big Brother”, „Facebook”, „YouTube”, „My Space”, „Twitter”, „Flickr” vardais. 2001 m. pažemintas, įskaudintas, išduotas ir įsižeidęs Joshas Harris išjungė kameras, dingo iš eterio ir pasislėpė niekam nežinomoje vietoje.

Ondi Timoner nuo pat pradžių aktyviai dalyvavo Josho Harriso organizuotuose socialiniuose eksperimentuose ir gyveno garsiajame Niujorko „bunkeryje“, kuriame gimė pirmasis pasaulyje realybės šou. Per 10 metų ji sukaupė daug unikalios vaizdinės medžiagos, bendravo su žmonėmis iš Josho aplinkos ir sukūrė visiems jauniems žmonėms aktualų filmą. Jame atskleidžiama tiesa baugina, kai suvokiame, kaip internetas skverbiasi į mūsų gyvenimus ir juos įtakoja.

Metai: 2009
Šalis: JAV
Trukmė: 90 min.
Režisierė: Ondi Timoner
Scenarijaus autorė: Ondi Timoner
Dalyviai: Josh Harris, Jason Calacanis
Operatoriai: Ondi Timoner, Vasco Nunes, Max Heller
Dialogai: Anglų
Subtitrai: Lietuvių 

Ondi Timoner yra kol kas vienintelė režisierė, kuri buvo apdovanota Sandanso kino festivalio Didžiuoju žiuri prizu už geriausią dokumentinį filmą du kartus. Pirmąjį apdovanojimą gavo 2004 m. už filmą „DIG!” apie dvi savo kūrybinio potencialo neišnaudojusias roko grupes „The Brian Jonestown Massacre” ir „The Dandy Warhols”, o 2009 m. – už „Mūsų viešą gyvenimą”, kuris buvo parodytas visuose garsiausiuose festivaliuose. 2010 m. režisierė Sandanse vadovavo žiuri komisijai.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top