Search Results for: "šamanai"

Pietų Amerikos raganos ir šamanai kvapą gniaužiančiose nuotraukose

Pietų Amerikos raganos ir šamanai kvapą gniaužiančiose nuotraukose

Fotografai Thomas Roussetas ir Raphaëlis Verona keliavo po Pietų Amerikos žemyne esančią Boliviją tam, kad įamžintų jos gydytojus. Ir tai tikrai ne baltais chalatais vilkintys žmonės…

Kodėl vėl ir vėl norisi grįžti į „Yaga Gathering“ arba meilė nebūtinai trunka 3-ejus metus

Kodėl vėl ir vėl norisi grįžti į „Yaga Gathering“ arba meilė nebūtinai trunka 3-ejus metus

„Galbūt praėjusiais metais patiko labiau, bet, jei tik bus galimybė, būtinai grįšiu ir kitąmet“, – tokią mintį teko išgirsti iš ne vieno „Yaga Gathering“ senbuvio. Matyt, šį festivalį galima būtų palyginti su mylimu žmogumi, kuris dažnai maloniai stebina, kartais šiek tiek nuvilia, bet tai nekeičia pačios esmės – tu jį vis tiek myli. Taip aš myliu „Yaga Gathering“. Jau kelintus metus iš eilės jis yra vienintelis festivalis, dėl kurio kelioms dienoms bei naktims ryžtuosi atsisakyti įžūlaus miesto komforto ir su džiaugsmu pasineriu į Ežeraičio miško (Varėnos raj.) magiją.

„Mėnuo Juodaragis XVIII“ – paskutinis vasaros savaitgalis po medaus pilnatimi

„Mėnuo Juodaragis XVIII“ – paskutinis vasaros savaitgalis po medaus pilnatimi

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., atsinaujinusi Didžioji Zaraso sala pakvies į jau aštuonioliktą kartą vyksiantį šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalį „Mėnuo Juodaragis“, kurio pagrindinė tema šįkart – bitės.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie šamanus...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie šamanus…

Šamanai dažnai žmonėms asocijuojasi su raganomis, burtais, magija, mistika… Vieniems jie kelia baimę, kitiems – susižavėjimą, tretiems – galbūt viltį, kad anapusinis pasaulis, su kuriuo bendrauja šamanai, iš tiesų egzistuoja.

Grupė „Omerta“ pristato naujausią singlą „Alibi" (video)

Grupė „Omerta“ pristato naujausią singlą „Alibi” (video)

Repo grupė „Omerta“ pristato naujausią savo singlą „Alibi” iš būsimo grupės albumo „Pulsas”, kuris dienos šviesą turėtų išvysti šių metų rudenį.

Festivalyje YAGA – matomi ir nematomi miško gyventojai (Foto)

Festivalyje YAGA – matomi ir nematomi miško gyventojai (Foto)

„Naujo atsiradimas ir seno atsikratymas“ – štai ką reiškia iš sanskrito kalbos išvertus žodį YAGA. Taip pavadintas festivalis praėjusį savaitgalį atskyrė nuo civilizacijos ir panardino į alternatyvų gyvenimą be kasdienybės…

Festivalis YAGA unikalus jau vien tuo, kad čia vienoje vietoje susirenka skirtingų interesų žmonės. Vieni nepraleidžia elektroninės ar tiesiog psichodelinės muzikos vakarėlių, o kiti propaguoja sveiką, dažnai rytų išmintimi pagrįstą gyvenimą – praktikuoja jogą, meditaciją, palaiko veganų, vegetarų, žaliųjų idėjas, dar kiti – keliauja po pasaulį stengdamiesi susipažinti su panašiai mąstančiais žmonėmis… Iš tikro YAGOJE išgirsti kalbant lietuviškai kai kuriais momentais buvo sunkiau nei angliškai, rusiškai ar latviškai. Prisiminus, kad esi viename iš Varėnos miškų – pasidaro dar keisčiau ir, žinoma, įdomiau.

Prieš festivalį pusiau juokais, pusiau rimtai aptartos gero oro galimybės „šamanai tikrai išsklaidys debesis“ ir pan. frazėmis, tapo realybe ir atvažiavus buvo apsiribota tik apsiniaukusiu dangumi, o išvažiuojant išlydėjo saulė.

Tik pasistačius palapinęrie Ramybės scenos pasitiko „Baltuose Drambliuose“ puikų įspūdį palikę estai „Uebanda“, o vėliau, žinoma, kelionė paslaptingu, geras energijas visą savaitgalį skleidusiu mišku, svaiginantys garsai Trance scenoje, chajus olandų palapinėje, pietūs „Smaragdo mieste“ su šaltinio vandeniu, vakaras prie milžiniško laužo, kurio karštas žarijas įveikė daugybė lankytojų ir kt.

Gerai, kad YAGA vyksta kas du metus, nes išgyventoms emocijoms nurimti ir susigulėti taip, kad tai nebūtų tik šiaip festivalis, reikia truputį laiko. Kad ir dvejų metų…

Dovilė Raustytė

Festivalyje YAGA šamanas užkasinės žmones po žeme (Interviu

Festivalyje YAGA šamanas užkasinės žmones po žeme (Interviu, Foto)

Vaikščiojimas per įkaitusias žarijas, seminarai, juoko, gongų bei afrikietiškų būgnų terapijos, meditacijos, joga, menų dirbtuvės – tai tik maža dalis to, ką yra paruošę festivalio „Yaga“ organizatoriai.

Harmoningiausias metų festivalis jau šį mėnesį, liepos 21–25 d., tarp daugiau nei 20 seminarų, užsiėmimų ir praktikų pristato abejingų nepaliksiantį šamaną Aleksėjų B. Kūną ir protą apvalančiais ritualais jis užsiima jau kelis dešimtmečius, o šiais metais „Yaga“ festivalyje „gydys“ užkasinėdamas žmones po žeme.

Reikia pripažinti, kad jūsų specialybė yra labai intriguojanti – šamanas. Kaip susidomėjote tokiu netradiciniu amatu?

Nuo pat mažų dienų man patiko burtai, šamanai ir magija. Pradėjau tuo domėtis ir atsirado nepaprasti žmonės, kurie mane po truputį supažindino su šiuo pasauliu. Turėjau mokytoją, kuris išmokė visko, ką moku šiandien. Nepaisant to, turiu neapleisti savo amato ir mokytis kiekvieną laisvą minutę. Negalima sustoti viduryje kelio, o ir atsakomybės daug. Iš tiesų, tai iš kiekvieno žmogaus pasiimi tik mažą dalelę, grūdelį to, kas ilgainiui duos derlių.

Ar yra kokie nors reikalavimai, kurių reikia laikytis norint užsiimti šiuo amatu?

Reikia laikytis tik vieno būtino reikalavimo – „tikėti netikint“. Labai įdomiai skamba. Galbūt atrodo neįmanoma, tačiau čia yra paslėptas ir raktas, ir spyna į pasąmonės pasaulį. Tiesa, kiekvienas mato tai, ką nori matyti ir jam tai gali būti nepriimtina.

Festivaliui „Yaga“ programą rengiate nuo pat pirmų dienų, taigi galima drąsiai teigti, kad esate senbuvis. Kokią programą pristatysite šiais metais?

Taip, šiame festivalyje dalyvauju dar nuo tada, kai jis vadinosi „Šambala“. Šiais metais pristatysiu dvi įdomias programas: ėjimą per žarijas basomis bei psichologinę praktiką – užkasimą žemėje visai nakčiai. Ši praktika naudojama Tibete, siekiant žmogui padėti atsikratyti didžiausių baimių.

Ką šis ritualas duos žmonėms, pasiryžusiems tai išmėginti?

Kaip jau minėjau anksčiau, tai yra psichologinė praktika, atliekama nuo senų senovės. Jos metu žmogus susiduria su savo baimėmis, mokomasi pajausti savo vidinį, energetinį pasaulį. Ritualas apvalys nuo energetinių ar psichologinių problemų, sutvirtins pasitikėjimą savimi, padės ugdyti charakterį, įsiklausyti į vidinį balsą.

Ką jis simbolizuoja?

Šis ritualas, paprastai, simbolizuoja mirtį. Nepaisant to, kaip baisiai tai skamba, mirtis, šiuo atveju, yra perkeltinė. Žmogus, pasiryžęs šiai avantiūrai, turės galimybę naujai įvertinti savo gyvenimą, pavyzdžiui, atsikratyti nereikalingų įpročių. Žmogus yra būtybė, nuolatos keičianti savo gyvenimo tikslus, o šis ritualas padės atrasti naujus.

Ar tai nėra pavojinga? Kodėl?

Gyventi irgi yra pavojinga, tačiau nereiškia, kad neverta. Niekuomet nežinai kas tavęs laukia už gretimo kampo. Jei žmogus bijo, jis traukia neigiamą energiją. Kitais žodžiais tariant, ko bijosi, tas ir nutiks. Kita vertus, aš labai atsakingai žiūriu į savo darbą ir pats asmeniškai patikrinu, ar žmogus yra pajėgus dalyvauti šiame rituale. Mano tikslas yra supažindinti žmones su jų vidiniu pasauliu, tačiau tai priklauso ne tik nuo manęs. Šią programą aš dariau ir kituose renginiuose. Auditorija liko sužavėta, todėl pasiūliau ją „Yaga“ festivalio organizatoriams.

Gamtoje atliekami ritualai turi stipresnį poveikį, nei atliekami namuose?

Žinoma. Įsivaizduokite, kad gamtoje žmogus atsiveria ir atveria savo tikrąsias galimybes. Nepaisant to, kad namuose ritualus irgi galima atlikti, gamtoje šios kūrybinės galios atsiskleidžia geriau, nes nėra aplinkinių trukdžių.

Kaip apibūdintumėte festivalį „Yaga“?

Festivalyje išties yra daug veiklos ir kiekvienas atranda tai, kas jam įdomu. Man patinka festivaliai, kuriuose praktiniai užsiėmimai derinami su muzika. Dienos metu vyksta joga, meditacija, masažai ir paskaitos, o vakare gali atsipūsti šokdamas ar tiesiog klausydamas muzikos.

Okultizmo praktikos sėkmingai žlugdančios sąmoningumą

Okultizmo praktikos sėkmingai žlugdančios sąmoningumą

Burtai, magija, ekstrasensorika, bioenergetika, šamanizmas – tai gyvenimo klystkeliai, kuriais vis daugiau paslystama. Beveik kas antras žmogus per gyvenimą nors kartą apsilankė pas burėją, ekstrasensą, ar… Kaip sakoma yra paklausa, atsiranda ir pasiūla. Šiandien įvairių dvasinio tobulėjimo praktikų, okultizmo, šamanizmo centų Lietuvoje yra apstu, tik rinkis… Dalis žmonių ir renkasi, dažniausiai ekspermentuodami savo kūnu ir siela bando viską iš eilės: burtus, ekstrasensoriką, astrologiją, bioenergetiką, šamanizmą, meditacijas, jogą, įvairius ritualus, tikslų vizualizaciją, pozityvų mąstymą, sąmonės išvalymą, neigiamų emocijų išmetimą, stabų garbinimą ir t.t. Pasidomėjus akys raibsta, kiek daug mes visko galime, kuo tapsime, kiek daug apie save sužinosime, jei tik lankysimės pas įvairius dvasinio tobulėjimo „specialistus“… Bet kokiu atveju klientų tokiuose centruose netrūksta. Žmonės vejami kasdienių problemų, ligų, nežinomybės, stokodami sąmoningumo, laksto iš vieno būrėjo pas kitą, iš vieno užsiėmimo į kitą ir tikisi kažkokio stebuklo, nušvitimo, praregėjimo… Stebuklų nėra – didžiausias stebuklas esate Jūs.
Burtai, raganavimai, magija…
Kaip tai veikia? Vos užėjus pas būrėją, jis išsyk Jus apžiūri (išvaizda, rankos, akys labai daug pasako apie žmogų mums kiekvienam) ,“nuskaito” informaciją iš Jūsų biolauko, pagal kurią atkuria vykusias ar vykstančias gyvenimo peripetijas, kurias kartais pataiko, kartais ne visai… Kas vyksta toliau? Jei jau kreipiatės pas tokį žmogų, turbūt tikitės sužinoti, kas įvyks ateityje, kaip reikalai klostysis vienoje ar kitoje situacijoje. Sąmoningas žmogus supranta, kad visus savo gyvenimo ateities įvykius kuria pats, gyvenimas – jo rankose ir tik nuo jo pastangų ir Dievo malonės priklauso, kaip viskas vyks. Burėjai, raganiai, šamanai nusakydami, kad nutiks – “uždeda” pasąmoninę programą, kuri vėliau sėkmingai veikia. Paprasčiau tariant, instaliuoja tam tikrą programą kaip į kompiuterį (tik šiuo atveju programos mes nematome), kurią mes vėliau vykdome ir paskui dar stebimės: “kokia gera burėja, ką pasakė, viskas išsipildė” ir pan. Tokiais atvejais, dar gerai kai pasako teigiamų dalykų, tačiau neretai galima išgirsti apie išburtas artėjkančias ligas ar net mirtis, nesėkmes, nelaimes… Be viso to, žmonės lankydamiesi pas įvairaus plauko “visažinius” pasirenka įvairių pasąmoninių programų (kurios yra pačios būrėjos arba buvusių jos klientų), kurios gali pasireikšti ligomis, nelaimėmis, nesėkmėmis, priklausomybėmis… Vyksta energetiniai mainai. O po to, kilus nelaimingiems atsitikimams, susirgus pačiam ar šeimos nariams, dar kyla naivūs klausimai iš kur tai, kodėl man ir pan. Kaip šalies įstatymuose, taip ir Visatos dėsniuose, nežinojimas neapsaugo nuo atsakomybės.
Taip pat pažvelkite į pačių „visažinių“ gyvenimus (pvz. bulgarė Vanga, rusų ekstarsensė Džuna, G. Grabavojus ir t.t.) baisūs tragiški likimai, nelaimingi gyvenimai. Ar niekuomet nesusimąstėte, kodėl taip „tvarkydami“ kitų gyvenimus nesusitvarko savųjų? Kur tos jų galios dingsta tada?
Bet koks ateities spėjimas – prasižengimas Visatos dėsniams. Tik Tas, kuris viską sukūrė ir sprendžia mūsų likimą, gyvenimą. Jau vien nuėjimas pas tuos, kurie dedasi galį išpranašauti ateitį, reiškia labai didelį nepasitikėjimą Kūrėju.

Okultizmas praktikuojamas įvairiomis formomis:
1. Ateities burimas (pranašavimas) – neteisėtas žinių apie ateitį gavimas. Mediumas yra tiesioginėje piktųjų dvasių įtakoje.
2. Lemties būrimas – ženklų aiškinimas.
3. Raganavimas – burtai per okultines formules, užkeikimus ir mistinius užkalbėjimus.
4. Astrologija – pagoniškas ateities spėjimas dievinant žvaigždes, naudojant dvylika zodiako ženklų ir horoskopus, pagrįstus žmogaus gimimo momentu.
5. Psichometrija – žmogaus būdo bruožų, charakterio nustatymas per daiktus, kuriuos jis naudoja, arba drabužius, kuriuos jis vilki.
6. Telekinezė – daiktų judinimas per atstumą be matomos ar apčiuopiamos priežasties.
7. Burtų lazdelė – paslėptų objektų: vandens, naftos, mineralų ieškojimas, naudojant dvišakę lazdelę. Nuoroda į Ezechielio 8:17, kaip “laiko panosėje šakeles”.
8. Kerėjimas – okultizmo forma, kelianti didžiausią pavojų šiais laikais.
Kreipiasi į Dievą. Kurį?
Beje, šios srities “specialistai” atlikdami savo ritualus tegia, kad kreipiasi į Dievą, kad turi Dievo dovaną nuspėti ateitį ir pan. Tuomet iškyla klausimas, ar Dievas gali prieštarauti pats sau ar keisti savo nuomonę? Ekumeninėje Biblijoje (be religinės pakraipos skirtoje visems krikščioniams) teigiama: “Burimai, ženklų aiškinimas ir sapnai yra niekai; ko tu jau tikiesi, tą protas ir pavaizduoja” (Sir. 34,5). “Kaip žmogus, kuris gaudo šešėlį ar vejasi vėją, elgiesi tas, kas tiki sapnais. Kas matoma sapnuose, tai tik atspindys, atvaizdas veido, žiūrinčio į save patį“ (Sir. 34, 2-3). Šių dienų gyvenime, sapnų aiškinimasis, aptarimas ne vienoje darbovietėje tapęs rytinio kavos gėrimo ritualo dalimi. Dažniausiai moterys susirinkusios linkę aptarti, ką sapnavo, ką tai galėtų reikšti ir pan. ” Dievas perspėjo savo tautą per Mozę: “Kai būsi žemėje, kurią Viešpats Dievas tau duos, negarbink tų tautų stabų. Neaukok savo sūnaus ar dukters ant aukuro, neieškok patarimų pas žynius, ženklų aiškintojus ir burtininkus, žavėtojus, mirusių dvasių iššaukėjus, kerėtojus ir raganius. Viešpats smerkia visus tokius veiksmus, už tokius nusikaltimus Jis išnaikins tas tautas, prieš užimant tau tą kraštą. Nenusikalsk Viešpačiui, savo Dievui” (Pakartoto Įstatymo knyga 18:9-13). Tuomet į kokį Dievą kreipiasi tie “specialistai”? Bet kokia spiritizmo ar okultizmo forma faktiškai yra bendravimas su demonais ir ieškojimas jų pagalbos vietoje Dievo, Jo Žodžio, vedimo ir paramos ieškojimo. Taigi, jei žmogus įsipainiojęs į okultizmą (pats užsiima ar propoguoja pas tokius lankydamasis), jo gyvenimas yra rimtame pavojuje. Šiandien pasaulyje yra du dvasinės ir antgamtinės pagalbos šaltiniai: tikrasis Dievas, pas kurį ateiti galima per maldą Jėzaus vardu, ir okultizmas, už kurio slepiasi demoniškos jėgos.
Pasikliaudamas okultinėmis jėgomis, žmogus šaukiasi kito dievo – šio pasaulio dievaičio, melo tėvo, velnio, kuris naudoja horoskopus, būrimą kortomis, chiromantiją, būrimą arbatos tirščiais, Ouija lenteles, krištolinius rutulius, švytuokles, visas raganavimo formas, užkalbėjimus, spiritistų seansus, ekstrasensinius pojūčius, telepatiją, telekinezę, spiritistų susirinkimus, automatinį rašymą, baldų bilsnojimą, levitaciją, hipnozę, burtų ir t.t.
Religija ir tikėjimas – tai du skirtingi dalykai
Paklausite, kodėl turėtumėme tikėti Ekumeninės Biblijos teiginiais? Tai knygų knyga, kurioje slypi visi gyvenimo atsakymai. Ekumeninė Biblija iš kitų išsiskiria tuo, kad yra skirta visiems krikščioniams. Ji be jokios religinės pakraipos, skirta visiems ir kiekvienam, tik skaityk ir mokykis, nes čia sudėta visa gyvenimo išmintis, visi pamokymai. Visa kita literatūra yra kilusi iš Biblijos tik joje daugiau žmogaus proto, pamąstymų, patarimų, kuriais puolame naudotis nė nesusimąstę, ar tai mums tikrai tinka.
Šiandien yra labai painiojama ir tapatinama religijos ir tikėjimo sąvokos. Su kiekviena diena randasi vis nauji religiniai judėjimai su savomis taisyklėmis, praktikuojamomis dogmomis, ritualais. Šventasis raštas iškraipomas pagal kiekvieno judėjimo prioritetus, siekiant pritraukti ir užvaldyti kuo didenes mases žmonių. Tikėjimas yra žmogaus sugebėjimas sąmoningai nukreipti savo protą į norimą veiklą ir gauti rezultatus. Tikėjimas yra absoliučiai valdomas procesas, kuris padeda žmogui gyvenimo situacijose. Pavyzdžiui: tikėjimas esamu pasaulių Kūrėju veda žmogų į savęs pažinimą per jo paties išgyvenimus, savianalizę, pastabumą, skatina jo sąmoningumą… Tikėjimas savimi padeda žmogui nugalėti ligą, negalią ar pasiekti įvairius laimėjimus, tobulėti ir atrasti gyvenimo prasmę, džiaugsmą vidinę ramybę ir laisvę. Religijos – kieno tai sukurtos teorijos ir praktikos, ribos ir laisvės, asmenybėms, neturinčioms savo gyvenimo pagrindo ar gyvojo tikėjimo. Religijos yra tik vienas iš tikėjimo objektų, bet ne jo pagrindas. Pats tikėjimas yra religingų asmenų masių valdymo įrankis. Jį sužadina stebuklai, nežinojimas ir per didelis kai kurių žmonių jautrumas hipnozei. Galima teigti, kad tikėjimas yra paties žmogaus kaip asmenybės valdomo proto įrankis. Religija taip pat naudoja tikėjimą kaip įrankį, bet jau kitų žmonių protams valdyti. Jos egzistuoja kaip politika, valdymo struktūros. Ar religijos duoda žmonijai gėrį, nušvitimą, sąmoningumą, ar paklydimą, nuvedimą nuo Dievo – rodo dabartis. O kiekvienas žmogus turi galimybę rinktis ir yra visapusiškai atsakingas už savo pasirinkimo rezultatus.
Pagal. N. Kondratenko medžiagą straipsnį parengė A. Rutkauskaitė

Iliuzionistas Mantas Wizard: žmonėms kartais smagu nežinoti

Iliuzionistas Mantas Wizard: žmonėms kartais smagu nežinoti

Nors jam dar tik 25 metai, tačiau jau trylika metų iliuzionistas Mantas Žmuidinavičius, save pristatantis kaip Mantas Wizard stengiasi ir dirba dėl to, kad pamatytų kuo daugiau laimingų, besišypsančių žmonių. Dar mokykloje pamatytas magas ir jo triukai pakeitė vaikino gyvenimą.