Search Results for: "1930"

Seksualus sekretorių įvaizdis 1930-1960-aisiais

Seksualus sekretorių įvaizdis 1930-1960-aisiais

Turbūt visi esame girdėję anekdotus ar nešvankius juokelius apie seksualias sekretores ir jų ne tik darbinius santykius su savo bosais. Šiuolaikinėje darbo rinkoje vis labiau vertinami žmogaus išsilavinimas ir gabumai, tačiau juk kiekviename pokšte yra dalis tiesos…

Kaip gimdė mūsų promočiutės

Kaip gimdė mūsų promočiutės

Visų tautų kultūrose žmogaus gyvybė vertinama kaip ypatinga Dievo dovana. Kirgizai nėščią moterį vadina orisuli – „dvi sielos“. Nėštumas senojoje lietuvių kultūroje laikytas paslaptyje, moterys jį slėpdavo, kol tik galėjo. Nėščioji negali net pagalvoti, kad galėtų ką nors pavogti, negali pavydėti, lieti apmaudą – gimusį vaiką užkluptų negandos. Po gimdymo keturiasdešimt dienų neišeidavo iš namų, nes manyta, kad moteris dar turi ryšį su mistiniu pasauliu ir protėvių vėlėmis.

Tatuiruotosios retro damos (foto)

Tatuiruotosios retro damos (foto)

Dar prieš tai, kai tatuiruotės tapo populiarios ar savotišku „kietumo“ ženklu, moterys tatuiruodavo savo kūnus nuo galvos iki kojų, vėliau šis reiškinys pradėjo blėsti, tatuiruotės buvo slepiamos po drabužiais ar intymiose kūno vietose. Karalienės Viktorijos laikų damos gausiai dailinusios savo kūnus tatuiruotėmis, dažniausiai būdavo tam tikro žanro artistės, dauguma jų dirbo cirke, be to, ne visos jos savo noru darydavosi tatuiruotes. Kai kurios jų pačios būdavo tatuiruočių meistrės, o dažnai iš jų sutuoktiniai.

Tėvų dėka kūdikis sėdėjo kalėjime ir ieškojo lobių negyvenamoje saloje (foto)

Tėvų dėka kūdikis sėdėjo kalėjime ir ieškojo lobių negyvenamoje saloje (foto)

Lobių ieškojimas negyvenamoje saloje, nardymas iš valties į jūrą, dienų skaičiavimas kalėjime – tokius potyrius kūrybingi tėvai dovanojo savo mažyliui. Amerikiečių fotografų Elftimie pora pradėjo įamžinti savo sūnelį Serbaną, kai jis šiame pasaulyje tebuvo penkias dienas. Kažkuriam iš sutuoktinių toptelėjo mintis savo pirmagimį fotografuoti paguldžius ant mokyklinės lentos – taip prasidėjo nepakartojami mažylio nuotykiai.

Keisčiausi grožio konkursai (foto)

Keisčiausi grožio konkursai (foto)

Nuo seniausių laikų žmonės pramogavo kaip išmanė – nuo viešų egzekucijų miesto aikštėse iki grožio konkursų. Kuo mažiau skatinamas vaizduotės šabloniškumas, tuo keistesnių dalykėlių žmonės sugalvoja, kad palinksmintų save.

Kompiuterinių žaidimų gidas

Kompiuterinių žaidimų gidas

Jei negalite atsispirti fantastiškiems geriausios grafikos sukurtiems pasauliams – kompiuteriniai žaidimai yra tai, ko jums reikia. Atrinkome geriausius kompiuterinius žaidimus, kuriuos turite įsidiegti dabar pat.

Pasidaryk pats. Rankų darbo arbatos maišeliai (foto)

Pasidaryk pats. Rankų darbo arbatos maišeliai (foto)

Artėjančios Motinos dienos proga ir ne tik, galime išmokti pasigaminti rankų darbo arbatos maišelius. Arbatos žoleles taip pat galima auginti patiems (mėtas, melisą ir kt.). Rankų darbo arbatos maišeliai gali būti įdomus užsiėmimas ir sekmadieniniame draugų susibūrimo vakarėlyje. Be to, tai gali būti puiki dovana mamai. Savo gamybos arbatos maišelius galima pasigaminti dviem būdais: siuvant ir nesiuvant.

Po beveik dešimtmetį trukusio skrydžio erdvėlaivis „New Horizons“ pasieks Plutoną

Po beveik dešimtmetį trukusio skrydžio erdvėlaivis „New Horizons“ pasieks Plutoną

Liepos viduryje NASA erdvėlaivis per beveik dešimtmetį tunkantį skrydį jau bus nukeliavęs maždaug 5 mlrd. kilometrų ir 12 500 km atstumu praskries pro Plutoną, bene paslaptingiausią nykštukinę planetą. Mažas šaltas ir neįtikėtinai tolimas Plutonas nuo seno šykščiai saugojo savo paslaptis, tačiau žurnalo „National Geographic Lietuva“ liepos mėnesio numeryje apžvelgiama ne tik „New Horizons“ kelionė, jau atskleistos Plutono paslaptys, bet ir mokslininkų prognozės, ką jie tikisi išvysti liepos 14-ąją.

Įdomiausi faktai apie Kalėdas

Įdomiausi faktai apie Kalėdas

Kalėdos – viena laukiamiausių švenčių visame pasaulyje. Kiekviena šalis turi savų kalėdinių ritualų, tačiau daugybė tradicijų visame pasaulyje yra labai panašios – nudžiuginti artimuosius kalėdiniu atviruku, papuošti eglutę ir laukti raudonu kostiumu vilkinčio Kalėdų Senelio. Vis dėlto greičiausiai nedaugelis susimąsto, kad šie mums puikiai pažįstami kalėdiniai atributai turi savo prasmę ir priešistorę. Todėl prieš pasineriant į daugeliui malonius šventinius rūpesčius, siūlome susipažinti su įdomiausiais faktais apie Kalėdas.

Pasikalbėti kviečia Kauno kino festivalio svečiai

Pasikalbėti kviečia Kauno kino festivalio svečiai

Visą savaitę Tarptautinio Kauno kino festivalio lankytojai galės susipažinti ne tik su filmais, bet ir jų kūrėjais bei kitais kino profesionalais. Nuo rugsėjo 29 iki spalio 4 d. festivalyje viešės ukrainiečiai prodiuserė Anna Palenčuk, specialiosios Ukrainos programos kuratorius ir tarptautinio kino festivalio „Molodist“ programos sudartojas Denisas Nikitenko, režisierius Aleksandras Ratiy, Kaune gyvenantis prancūzas dailininkas Gilles’is Vuillardas, britų režisierius ir kino kritikas Edwardas Lawrensonas bei belgų menininkė Anouk De Clercq.