Search Results for: "Algirdas Latėnas"

Melagių dienos proga komedija „Melo detektorius“ (Foto)

Melagių dienos proga komedija „Melo detektorius“ (Foto)

Balandžio 1-ąja, Melagių dieną, salės „Vakaris“ žiūrovams 20 val. bus pristatyta „Domino teatre“ Kosto Smorigino režisuota komedija „Melo detektorius“, kuri abejingų ir nesišypsančių nepaliks nei vieno.

Vienintelę metuose dieną – balandžio 1-ąją – susiduriame su keistu psichologiniu paradoksu – galime meluoti kiek tik leidžia laki fantazija ir nesulauksime jokių priekaištų. Maža to, užsitikrinsime sėkmę visiems ateinantiems metams. Kita vertus, nieko čia nuostabaus, nes balandžio 1-oji – Melagių diena. Išdaigų ir juoko diena nuo seno yra minima ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, todėl kviečiame visus, norinčius pasijuokti ir įsitikinti melo galia, kartu su „Domino teatro“ spektakliu „Melo detektorius“.

Apie tipiškus netipiškai…

Vyras, tipiškas darbininkų klasės atstovas, užmiršta, kur padėjo atlyginimą. Žmona, tipiška darbininkų klasės atstovė, iškviečia hipnotizuotoją, kad šis hipnozės seanso metu sužinotų, kur pinigai. Tačiau retai pasitaikanti galimybė gauti atsakymus į visus užduodamus klausimus vilioja ir ragina nesustoti ties vienu klausimu.

Moters smalsumas beribis – ji nori sužinoti ir daugiau dalykų apie savo vyrą. Geriau jinai to būtų nedariusi – paaiškėja, kad ji gyvena ne visai su tuo žmogumi, kaip anksčiau maniusi.

Vyras taip pat įsigeidžia sužinoti žmonos praeitį ir tas mintis, kurių ji niekad neatskleidžia. Geriau ir jis nebūtų to daręs…

Melo detektorius – linksma, ironiška komedija, kurioje slypi didelė išmintis: meilė ir tiesa kartais būna sunkiai suderinami dalykai. Kuo labiau žmonės kapstosi vienas kito praeityje, tuo aiškiau supranta, kad kone visą gyvenimą nugyveno su nepažįstamu žmogumi.

Todėl geriausia, kad visos mūsų slaptosios mintys ir troškimai liktų žinomi tiktai Hipnotizuotojui – kad ir kas jis būtų.

Autorius: Vasilijus Sigarevas
Režisierius: Kostas Smoriginas
Muzika: Faustas Latėnas
Vertimas: Sigitas Parulskis
Dailininkas: Vytenis Lingys
Vaidina: Borisas – Algirdas Latėnas; Nadia – Viktorija Kuodytė;Hipnotizuotojas – Kostas Smoriginas.

Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymų vakaras

Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymų vakaras

Kovo 11 d. 17 valandą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks vakaras „Kada gi mūsų širdys atsivers?“, skirtas Justinui Marcinkevičiui atminti. Ištraukas iš jo dramos kūrinių, poetinės kūrybos ir vertimų fragmentus skaitys aktoriai Regimantas Adomaitis, Rimantas Bagdzevičius, Vladas Bagdonas, Algimantas Bružas, Eglė Gabrėnaitė, Dainius Gavenonis, Aldona Janušauskaitė, Doloresa Kazragytė, Algirdas Latėnas, Birutė Mar, Valentinas Masalskis, Vytautas Paukštė, Juozas Rygertas, Vytautas Rumšas, savo kūrybos dainas pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius atliks Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis.

„Visu šiuo darbu norėjau parodyti, per kokį vargą ir skausmą dygo mūsų šaknys, kaip sunkiai gimė pirmosios mūsų nacionalinio gyvenimo formos – valstybė, raštas, menas“, – apie garsiąją trilogiją „Mindaugas“, „Mažvydas“ ir „Katedra“, pastatytą tuometiniame Lietuvos akademiniame (dabar – Nacionaliniame) dramos teatre rašė Justinas Marcinkevičius. Lietuvos nacionalinis dramos teatras didžiuojasi, kad Lietuvą žadinantys, telkiantys, įkvepiantys žodžiai, jo išsakyti Mindaugo, Mažvydo, Lauryno lūpomis, mūsų šalies žmonių širdis bei sielas pirmiausiai pasiekė iš šio teatro scenos.

Su Justino Marcinkevičiaus kūryba teatro mėgėjai pirmiausia susipažino 1961 metais, kai jo poemą „Kraujas ir pelenai“ Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre pastatė Kazimiera Kymantaitė (scenografiją sukūrė Juzefa Čeičytė, muziką – Juozas Indra, šokius pastatė Juozas Lingys).

Netrukus tuometinio vyriausiojo režisieriaus Henriko Vancevičiaus iniciatyva sceną išvydo Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“ (1969, dailininkas – Feliksas Navickas, kompozitorius – Eduardas Balsys), „Katedra“ (1971, dalininkas – Feliksas Navickas, kostiumų dailininkas – Jonas Surkevičius, kompozitorius – Algimantas Bražinskas), Mažvydas“ (1978, dailininkė – Virginija Idzelytė, kompozitorius – Eduardas Balsys). Šie kūriniai formavo svarbiausio Lietuvos teatro veidą, budino tautos dvasią.

1981-aisiais, po keletą metų trukusios rekonstrukcijos, naują savo raidos etapą Lietuvos valstybinis akademinis dramos teatras pradėjo taip pat Justino Marcinkevičiaus kūriniu – dilogija „Prometėjas. Ikaras“ (dailininkė – Virginija Idzelytė, kompozitorius – Algirdas Martinaitis, scenos judesį kūrė Kęstutis Adomaitis).

Atgimstančiai, nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai ypač svarbi 1990 balandžio 13 dieną įvykusi Adomo Mickevičiaus „Vėlinių“ premjera – šį sudėtingą kūrinį su įkvėpimu išvertė taip pat Justinas Marcinkevičius, režisavo Jonas Vaitkus, scenografiją sukūrė Jonas Arčikauskas, muziką – Algirdas Martinaitis.

Paskutinį kartą Justino Marcinkevičiaus poetinis žodis iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenos skambėjo 2004 metais, kai Vytautas Grigolis pastatė „Giesmę apie Vorutos vilkolakį Mindaugą (pagal Vinco Krėvės, Justino Marcinkevičiaus ir Martinio Zyverto kūrinius; dailininkė – Virginija Idzelytė, kompozitorius – Antanas Kučinskas).

Neseniai Anapilin išėjusį iškilųjį poetą žiūrovams primins ne tik garsūs Lietuvos aktoriai, bet ir teatro fojė veikianti paroda, skirta Justino Marcinkevičiaus kūrinių pastatymams Nacionaliniame dramos teatre. Parodą iš savo fondų parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Paroda veiks nuo kovo 10 iki balandžio 8 dienos.

Renginys nemokamas. Išankstinė registracija tel. (8 5) 26 29 771

Lietuvių–latvių animacinį filmą „Aukso žirgas“įgarsino žymūs aktoriai

Lietuvių–latvių animacinį filmą „Aukso žirgas“įgarsino žymūs aktoriai

Penktadienio popietę Vilniaus kino teatre „Pasaka“ buvo jaukiai pristatytas pilnametražis animacinis filmas visai šeimai „Aukso žirgas“, kurį režisavo lietuvis režisierius, animatorius, tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius Valentas Aškinis ir žinomi latvių animacijos meistrai Reinis Kalnaellis bei Signė Baumanė. Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo ir Danijos kino studijų drauge pastatyta juosta gvildena pasakos rūbu apipintas amžinąsias vertybes, blogio ir gėrio kovą.

Savaitgalį Jaunimo teatre laukiama „Trijų mylimų“ premjeros

Savaitgalį Jaunimo teatre laukiama „Trijų mylimų“ premjeros

Šiuo metu Valstybinio jaunimo teatro Didžiojoje scenoje skamba įvairių Lietuvos regionų dainos. Spalio 12, 13 d. 18 val. bus pristatytas režisieriaus Algirdo Latėno naujausias spektaklis pagal žymios lietuvių literatūros klasikės Žemaitės komediją „Trys mylimos“. Tokiu būdu teatras prisideda prie Tarmių metų ir ragina panagrinėti, kuriame lietuviškų žodžių sąskambyje galime ieškoti tautinės savasties ir minties autentiškumo. Spektaklio scenografė – Giedrė Brazytė, kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė.

Jaunimo teatro premjeroje  –  žymiausia japonų komedija

Jaunimo teatro premjeroje – žymiausia japonų komedija

Valstybinis jaunimo teatras vasario 22, 23 d., 18 val., kviečia į premjerą „Juoko akademija“, sukurtą pagal vieno žymiausių japonų dramaturgų, aktoriaus, teatro ir kino režisieriaus Koki Mitani tragikomišką pjesę.
Spektaklio režisierius – Viačeslavas Gvozdkovas, scenografijos ir kostiumų autorius – Vladimiras Fireris. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje kuria aktoriai Kostas Smoriginas ir Sergejus Ivanovas.

Premjera teatre – šiuolaikinio gyvenimo ėjimas link katastrofos (Foto)

Premjera teatre – šiuolaikinio gyvenimo ėjimas link katastrofos (Foto)

Valstybinis jaunimo teatras balandžio 20, 21 ir 22 d., 18 val., kviečia į paskutinę šio sezono premjerą – režisieriaus Algirdo Latėno naujausią spektaklį „Slaptoji dviratininkų draugija“, sukurtą pagal vieno žymiausių rusų dramaturgo Olego Bogajevo kuriozinę pjesę.

Kovo 11-osios renginiai Vilniuje ir Kaune

Kovo 11-osios renginiai Vilniuje ir Kaune

Šiandien visi švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kurios metu vyks gausybė renginių ne tik dieną, bet ir vakare. Tad siūlome išsamią šios dienos renginių programą, kurioje ką veikti ras tiek jaunimas, tiek jų tėvai ir seneliai.

Paskelbti 2009-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių” nominantai

Paskelbti 2009-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių” nominantai

Kovo 27 d. Tarptautinę teatro dieną geriausi šalies teatro menininkai bus įvertinti už praėjusių – 2009-ųjų metų darbus. Scenos meno kūrėjams bus teikiamos Kultūros ministerijos įsteigtos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai – Auksiniai scenos kryžiai, Boriso Dauguviečio auskaras.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo programoje ir DJ'ai

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo programoje ir DJ’ai, ir šalies vadovai

Neįprasto formato festivalio dalyvių įvairovė apima pramoginio pasaulio atstovus, ir šalies aukščiausius vadovus, o nagrinėjamos temos paliečia nuo Silicio slėnio alternatyvos Lietuvoje ir šalies energetikos iššūkių iki krentančio sporto lygio ar elektroninio balsavimo. Liepos 12 – 15 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone lauks lietuviški kino filmai, žinomų menininkų kūrybinės dirbtuvės ir ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų koncertai.

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Kaip ir kiekvienais metais, knygų mylėtojai vėl renkasi į Vilniaus knygų mugę, kuri startuoja jau šiandien ir visiems žada daug gerų renginių. O mes siūlome pasižvalgyti po mugės programą ir išsirinkti sau tinkamus renginius.