Search Results for: "C. Diaz"

J. Lopez ir C. Diaz: „Filmavimo aikštelėje mes nesipešėme!“

J. Lopez ir C. Diaz: „Filmavimo aikštelėje mes nesipešėme!“

Kai dvi ryškios moterys pasirodo tame pačiame filme, dažnai iškyla klausimas – ar jos viena kitos neužgoš, ar nesusipeš ir ar pasidalins įtakos sferas. Naujojoje juostoje „Ko laukti, kai laukies“ lygiaverčius vaidmenis atliko aktorės Cameron Diaz ir Jennifer Lopez. Viešėdamos Ellen DeGeneres pokalbių šou moterys tikino tarpusavyje nesivaržančios.

C.Diaz išsiskyrė su A.Rodriguezu

C.Diaz išsiskyrė su A.Rodriguezu

Cameron Diaz, kurią jau rugpjūtį pamatysime komedijoje “Afigena mokytoja”, ir vėl nesiseka meilėje. Užsienio žiniasklaida skelbia, jog Holivudo žvaigždė išsiskyrė su mylimuoju Alexu Rodriguezu. 38-erių aktorė ir žymus JAV beisbolininkas nusprendė savais kelias pasukti po metų draugystės. „Cameron šiuo metu plyšta širdis, ji jaučiasi išduota ir sugniuždyta, nes taip stipriai stengėsi dėl jųdviejų santykių“, – vienam tinklalapiui sakė C. Diaz artimas šaltinis.

Daugeliui poros draugų tai buvo netikėta žinia, nes pastaruoju metu jie atrodė labai laimingi, daug laiko leido kartu, o moteris net planavo kraustytis į Majamį, kad būtų arčiau mylimojo. Be to, prieš porą mėnesių A. Rodriguezas buvo pastebėtas vienoje juvelyrinių dirbinių parduotuvėje apžiūrinėjantis sužadėtuvių žiedus, taip pat susipažino su C. Diaz mama.

Aktorė Holivude vadinama „amžina vieniše“. Ji niekuomet nebuvo ištekėjusi, anksčiau susitikinėjo su Justinu Timberlake`u (su kuriuo ir filmavosi minėtoje komedijoje „Afigena mokytoja“), Jaredu Leto bei Mattu Dillonu. Sportininkas jau buvo vedęs ir turi vaikų, tačiau pastaruoju metu garsėjo santykiais su Kate Hudson ir Madonna.

Tobulų nėra: įžymybės reklamoje ir realybėje (foto)

Tobulų nėra: įžymybės reklamoje ir realybėje (foto)

Na, taip, daug kas priklauso nuo apšvietimo, fotografavimo kampo, aplinkybių, bet… Visgi smagu dar kartą įsitikinti, jog deivės, žvelgiančios į mus iš žurnalo puslapių, įvairių reklamų, taip pat yra tikros moterys, su tam tikrais fiziniais trūkumais. Ir tai nereiškia, jog dėl to jos yra mažiau žavios – kartais lengviau žavėtis žmogumi, kuris nėra iki galo tobulas, kuris taip pat sensta, susiduria su visiems aktualiomis kūno problemomis, negu tiesiog „Photoshop’o“ sukurtu, toli nuo realybės nutolusiu barbišku atvaizdu.

Kaip atrodytų moteris

Kaip atrodytų moteris, jei ją sukurtume iš 8 gražiausių įžymybių? (foto)

Grožis – subjektyvus dalykas, kuriam būtų sunku taikyti tam tikrus apibendrinimus. Visgi tinklaraštininkas Marius Vibe nusprendė surizikuoti ir iš prieš porą metų „Maxim“ rinkimuose paskelbtų gražiausių įžymybių 8-uko sukūrė vieną. Taip Rosie Huntington-Whiteley, Olivia Munn, Katy Perry, Cameron Diaz, Natalie Portman, Mila Kunis, Bar Rafaeli ir Anne Hathaway grožis susiliejo į vieną. Štai, kas iš to išėjo!

Pagrindinis  „Kino pavasario“ apdovanojimas atiteko filmui „Japoniškas šuo“

Pagrindinis „Kino pavasario“ apdovanojimas atiteko filmui „Japoniškas šuo“

Šį vakarą iškilmingai uždarytas 19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, kuris tapo pačiu lankomiausiu festivaliu per savo gyvavimo istoriją. Dvi savaites kvietęs į geriausius kino filmus, diskusijas, susitikimus su garsiais kino kūrėjais bei renginius, festivalis su lankytojais atsisveikina iki kitų, – jubiliejinių 20-ųjų, – metų. Uždarymo ceremonijos metu įteikta net 13 apdovanojimų. Pagrindinis festivalio prizas ir „Kino pavasario“ statulėlė atiteko režisieriui Tudorui Cristianui Jurgiu už filmą „Japoniškas šuo“.

Kažkas čia ne taip. Įžymybės po nosies korekcijos (foto)

Kažkas čia ne taip. Įžymybės po nosies korekcijos (foto)

Nosies plastinė operacija yra populiariausia plastinėje chirurgijoje. Ypatingai dažnai ją renkasi žinomos pasaulio moterys, nors, žinoma, pasitaiko ir vyrukų. Kartais net nesusimąstome kokią įtaką ši atsikišusi ir gyvybiškai svarbi kūno dalis turi mūsų veidui.

Jei neturėtume seilių?

Jei neturėtume seilių?

Seilės nėra pati maloniausia kūno substancija. Retai kada apie seiles galvojame be pasišlykštėjimo. Pasidygėtina, kai kas spjaudosi viešumoje, ne itin traukia ir apsiseilėję kūdikiai – kad ir kokie žavūs jie būtų. Kai kuriems silpna darosi ir nuo kraujo vaizdo, tačiau bent jau žinome gyvybiškai svarbų raudonojo kūno skysčio vaidmenį. O kaipgi seilės? Atrodo, jog seilės – bene labiausiai nepelnytai nuvertintas kūno skysčių pasaulio herojus iš visų, kokius tik turime.

Išsamus vasaros kino premjerų gidas (Video)

Išsamus vasaros kino premjerų gidas (Video)

Taip jau yra, kad vasara – tai atostogų ir atostogaujančiųjų metas, todėl ir kino teatrai kuo puikiausiai prisitaiko prie šio ritmo kasmet siūlydami lengvą, nuotaikingą ir neįpareigojantį kino filmų asorti, tobulai tinkantį visai šeimai.
Netrukus pradėsime komercinių Lietuvos kino teatrų vasarinių premjerų apžvalgą, tačiau prieš tai norime pasidžiaugti, jog Vilniaus senamiestyje įsikūręs kino teatras „Pasaka“ ketina tęsti pernai pradėtą „Kino po žvaigždėmis ciklą“. Kol kas dar smulkesnės informacijos neturime, tačiau džiaugiamės, jog netradicinėse erdvėse rodomas kinas, o ypač po atviru dangumi, tampa puikia alternatyva vasaros pramogoms paįvairinti.
Na, o komerciniuose kino teatruose vyrauja atostogaujantiems moksleiviams bei šeimoms skirti filmai, kurių net 10 bus 3D formate. Taigi vasaros sezoną atidarys legendinis piratas Jack Sparrow, jau gegužės 20 d. pradedama rodyti ketvirtoji “Karibų piratų“ dalis pavadinimu „Ant keistų bangų“( 3D).
Po savaitės, gegužės 27 d. vyks net dvi pasaulinės premjeros, dviejų filmų tęsiniai: kiek vyresnei auditorijai skirtas „Pagirios Las Vegase 2” (The Hangover 2) ir visai šeimai skirta animacija „Kung Fu Panda 2“.
Birželio 3 diena turėtų būti rezervuota Iksmenams. Pasirodys nauja jų dalis “Iksmenai: pirma klasė”, kuri yra jau penktoji „Iksmenų“ serijos juosta, tapsianti pirmąja iš ateityje planuojamos nufilmuoti trilogijos apie Iksmenų priešistorę.
Filmų apie antžmogius mėgėjai turėtų laukti birželio 10 d. pasirodysiančio naujausio S. Spielbergo darbo „Super 8”. Filmo anonsas skamba taip: 1979-ųjų vasarą Ohajo valstijoje šeši paaugliai ėmė filmuoti mėgėjišką filmą apie zombius „Super 8“. Vieną naktį jaunuoliai atsiduria apleistame geležinkelio bėgių ruože ir nenoromis tampa kraupios avarijos liudininkais… Kaip skelbiama, filmas kainavo daugiau nei 50 milijonų dolerių, tad naujausių technologijų sergėtojams tai turėtų būti neblogas kąsnelis.
Kita 3D premjera numatoma birželio 17 d. – „Žaliasis žibintas“. Tai į paauglius orientuotas filmas apie nepaprastų karių broliją, kovojančią už…. žinoma, teisingumą.
2006 metais didelį pripažinimą sulaukusi animacija „Ratai“ birželio 24 d. grįžta su antra dalimi ir kaip kitaip, 3D formate. Kaip teigia platintojai, nuotykių kupina istorija, pagardinta 3D efektais, žiūrovams tapsianti gardaus juoko ir geros energijos užtaisu, bus dubliuota lietuviškai.
Fantastinis kino filmas “Bezdžionių sukilimas” (3D) mokslinio bei fantastinio kino gerbėjus turėtų džiuginti nuo birželio 24 dienos pasaulyje, o Lietuvoje nuo rugpjūčio 5d. Tačiau prieš tai, liepos 1 d. fantastai gales stebėti transformerių kovas filme “Transformeriai: tamsioji mėnulio pusė” (3D).
Liepos 8 d. pasaulyje, rugsėjo 2 d. Lietuvoje, būsime pakviesti į nuotaikingą romantinę komediją „Zoologijos sodo prižiūrėtojas“. Siužetas maždaug toks: vieną gražią dieną Franklino zoologijos sodo prižiūrėtojas Grifinas su siaubu konstatuoja: jam lengviau susikalbėti su liūtais, nei užmegzti pokalbį su miela panele. Grifinas nusprendžia, kad jis pasirodys patrauklesnis merginai, jei paliks zoologijos sodą ir susiras geresnį darbą.
Bene laukiamiausia kino premjera šią vasarą įvyks liepos 15 dieną. Žinoma, kalbame apie „Harį Poterį ir mirties relikvijas. 2 dalį“, kuri bus rodoma ir 3D formate. Ši dalis padės tašką „Hario Poterio“ istorijoje, šios dalies kovoje išsispręs viskas. Tad ištikimiausiems siūlome nepamiršti rezervuotis vietas iš anksto ir premjeroje sudalyvauti pirmiesiems.
Šeimyninis veiksmo filmas “Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas” (3D) – apie jaunuolį, kuris pasinaudojęs superkareivio serumą tampa pačiu geriausiu kareiviu, koks tik gali egzistuoti Lietuvos kino teatruose nuo liepos 29 dienos (pasaulyje nuo liepos 22 d.).
Liepos 29 d. pasaulyje,o nuo rugpjūčio12 d. Lietuvoje, šeimas ir paauglius bandys sudominti kita kova filme “Kaubojai ir ateiviai”.
Pasiilgusiems kažko naujo, o vyresnei kartai vaikystę menančio, rugpjūčio 5 d. (Lietuvoje nuo rugpjūčio 19 d.) kino teatruose startuos šeimyninė komedija su mėlynais gyventojais “Smurfai” (3D).
Kilnus keltų karys, barbaras Konanas pasiryžęs atkeršyti už savo tėvo kalvio Korino nužudymą. Konanas leidžiasi į žiauraus karvedžio Kalaro Zimo paieškas. Karvedys įkalino paslaptingą gražuolę Tamarą, kurios kraujas magiško ritualo metu gali iššaukti pralelinio pasaulio pabaisą. Pabaisą, su kurios pagalba pamišęs karvedys mėgins užvaldyti pasaulį… „Konono Barbaro“ (3D) nuožmios kovos istoriją stebėti galėsite nuo rugpjūčio 19 d.
O vasarą užbaigti, nuo rugpjūčio 26 d. pakvies suaugusiems skirtas siaubo filmo „Galutinis tikslas“ penktoji dalis.
Kitos premjeros
Birželis
– Drama „Gražus berniukas“ (Beautiful Boy). Pora, kuri jau kelerius metus gyvena atskirai gauna žinią apie jų aštuoniolikmečio sūnaus ginkluotą išpuolį.
– Romantiškas dokumentinis filmas „Meilė ir t.t.“ (Love etc.). Apie penkias skirtingas istorijas viename dideliame mieste – Niujorke.
– Romantiška komedija „Meilė, vedybos, santuoka“ (Love, wedding, marriage). Tik ką laimingai ištekėjusi, gyvenime dirbanti porų psichologe Eva susiduria su iššūkiu – sutaikyti skirtis nusprendusius tėvus.
– Drama „Submarinas“ (Submarine). Penkiolikmetis turi užsibrėžęs du tikslus: iki sekančio gimtadienio prarasti nekaltybę ir sutaikyti skyryboms besiruošiančius tėvus.
– Romantinė drama „Naujokai“ (Beginners). Apie meilę, kuri skirtingai aplanko skirtingus žmones.
– Drama „Nuotakos skrydis“ (Bride flight). Trys merginos pasirengusios palikti Olandiją ir skristi pas savo sužadėtinius ieškoti geresnio gyvenimo į Naująją Zelandiją. Jos netrunka susidraugauti ir čia pat sutinka žmogų, kuris nejučia stipriai palies visų jų gyvenimus.
– Komedija „Kelionė“ (Trip). Dar viena smagi komedija apie nuotykius neplanuotoje kelionėje.
– Romantinė drama „Menas priartėti“ (The art of getting by). Jaunuolis, mylėjęs merginą per atstumą netikėtai atsiduria šalia jos ir yra privestas blaškytis tarp jausmų tramdymo ir nuoširdaus bendravimo su susižavėjimo objektu.
– Romantinė komedija „Bloga mokytoja“ (Bad teacher). Elizabet (Cameron Diaz) yra mokytoja, kuriai visiškai nerūpi jos mokiniai. Ji nesidrovi daryti visko, kas mokytojams yra nederama, kol nesutinka savo sužadėtinio (Justin Timberlake), dėl kurio ji pasirengusi keistis.
– Drama „Geresnis gyvenimas“ (Better life). Iš Meksikos kilęs Karlosas nereikalauja daug iš gyvenimo, jis tiesiog dirba ir siekia, kad jo sūnaus gyvenimas būtų kur kas lengvesnis, nei jo paties. Tačiau, kai iš yra atimama toji galimybė, jo gyvenimas pavirsta chaosu.
Liepa
– Komedija, drama „Laris Kraunas“ (Larry Crowne). Nužemintas darbo pareigose Laris (Tom Hanks) grįžta darbuotis į koledžą, kuriame sutinka savo studijų draugę, kuri čia yra gerbiama profesorė (Julia Roberts).
– Trileris „Šalta žuvis“ (Cold Fish). Mergina užklupta parduotuvėje vagianti, tad jos šeimininkai siūlo mergaitės tėvui iš pažiūros puikų sandėrį: tegul ji padirba jų parduotuvėje ir taip bus atsiskaityta. Tačiau kaip paaiškėja vėliau, parduotuvės šeimininkai nei jų verslas nėra toks švarus, kaip gali pasirodyti.
– Romantinė komedija „Draugai su privilegijom“ (Friend with benefits). Visi jie dirba laikraščio redakcijoje ir neturi laiko jokiems asmeniniam santykiams bei romanams, todėl nusprendžia apsigyventi drauge ir dalintis viskuo be įsipareigojimų.
– Drama „Kita Žemė“ (Another Eart). Ronda sukelia avariją, kurios metu miršta vieno vyro šeima. Praleidusi keturis metus kalėjime ji grįžta pas šeimos netekusį vyrą…
– Drama „Saros raktas“ (Sarah‘s key). Amerikietė, gyvenanti Paryžiuje nagrinėja 1942 metų žydų areštus ir netikėtai suranda sąsajų su dešimtmete mergaite, kurios istorija taip pat atsikartoja ir yra neužbaigta.
– Veiksmo filmas „Varpelis“ (Bellflower). Tai filmas apie apokalipsės laukimą Los Anglele.
Rugpjūtis
– Drama „Džeinė Džouns“ (Janie Jones). Į narkotikus įnikusi motina palieką dukrą roko koncerte. Roko grupės vokalistas koncerto metu pamato mergaitę ir supranta, kad šioji yra jo dukra.
– Muzikinė drama „Tobulas Rok‘n‘rolo amžius“ (The perfect age of rock‘n‘roll). Du vaikystės draugai kelionės metu dalinasi savo talentu ir aistra muzikai, tačiau čia pat ir susiduria su praeities išgyvenimais, kurie iškelia didelių klausimų jų ateičiai.
– Siaubo komedija „Išgąsčio naktis“ (Fright night). Draugų būryje populiarumo nestokojančiam Čarliui visur sekasi, tačiau iki tol, kol kaimynystėje neapsigyvena Džeris, kuris yra vampyras.
– Romantinė komedija „Viena diena“ (One day). Deksteris (Jim Sturgess) ir Ema (Anne Hathaway) diplomų įteikimo dieną pasižada vienas kitam, jog susitiks po dvidešimties metų. Jiedu pragyvenę visiškai skirtingus tuos metus susitinka ir supranta, ką vienas kitam jie reiškia…
– Trileris „Klaidngas“ (The mistaken). Kelionėje su šeima vyras amerikietis pradedamas įtarti, jog yra teroristas.
– Drama „Aplinkybės“ (Circumstance). Apie šeimą, gyvenančią Irane, kuri susiduria su paauglišku seksualiniu maištu.
– Veiksmo komedija „30 minučių arba mažiau“ (30 minutes or less). Filmas apie mažo miestelio picos išvežiotoją Niką, kuris visuomet svajojo gyvenime nuveikti kažką svarbaus, kaip pavyzdžiui, apiplėšti banką…
– Drama “7 dienos Utopijoje” (7 days in Utopia). Lukas yra talentingas golfo žaidėjas, tačiau vienų svarbių varžybų metu jo pasirodymas tapo tikrų tikriausia tragedija. Jis išvyksta į Teksasą, Utopiją, kur siekia pailsėti nuo žaidimo įtampos ir atrasti tikrąjį save. Ir jam tai pavyksta.
– Drama „Pagalba“ (The help). Tai istorija apie moterį, kuri 1960-aisais Misisipėje pradeda domėtis juodaodžių gyvenimo buitimi ir viską smulkiai aprašo: apie jų išnaudojimą, žiaurumą prieš juos ir pan.
– Drama „Braitono uola“ (Brighton rock). Jis nužudo žmogų ir mano, jog tai yra jo paslaptis. Tačiau jo gyvenime prasideda tikra sumaištis, kuomet pradeda šantažuoti viską apie įvykį žinanti padavėja.
– Drama „Draugas“ (Amigo). Apie 1900 metų amerikiečių okupaciją Filipinuose. Filmo centre vienas kaimas, kuriame amerikiečiai išmoksta gyvenimo su vietiniais. Bendruomenės galva priverstas išlaikyti taikos balansą tarp saviškių ir atvykėlių.
Buvo stengtasi apžvelgti kiek įmanoma daugiau būsimų premjerų, tačiau, jei kas praslydo pro akis, tai tik atsitiktinumas. Te vasara jus lepina geru oru, nuotykiais ir geru kinu!

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Visuomenėje ir žiniasklaidoje netyla kalbos apie chemikalais užterštą maistą, nuodijamus Lietuvos piliečius: „Nuodai maiste: jūs nemirsite. Bent jau nestaigiai“. Tai skamba drastiškai, tačiau, tenka sutikti, kad nuo to, ką valgome, kuo tepame savo kūną, priklauso mūsų sveikata ir savijauta.

Mes galime garsiai šaukti ir kaltinti nesąžiningus politikus, gamintojus, platintojus, visuomenines institucijas ir kt., tačiau reikia pripažinti, kad už savo sveikatą pirmiausiai esame atsakingi mes patys.

Kosmetikos gaminių gamyboje naudojamos įvairios cheminės medžiagos. Jos gali būti natūralios, pavyzdžiui, vanduo, aliejai, ekstraktai, mineralai, augalų cukrus ir kt., tačiau didelę dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro įvairios sintetinės medžiagos. Jos gamyboje naudojamos įvairiais tikslais: siekiant sumažinti kosmetikos gaminių šiurkštumą, palengvinti jų pasiskirstymą ir įsigėrimą, sukelti putojimą, suteikti kvapą ir spalvą, pailginti galiojimo laiką ir kt.

Draudžiamų kosmetikos gamyboje medžiagų sąrašas ilgas. Jos uždraustos Europos moksliniam komitetui nustačius jų kenksmingą poveikį žmogaus sveikatai. Tačiau pasitaiko atvejų, kad kosmetikos gaminių sudėtyje yra draudžiamų medžiagų.
Kita cheminių medžiagų grupė – ribojamos cheminės medžiagos (konservantai, dažikliai ir kt.). Apie jų neigiamą poveikį sveikatai yra daug mokslinių duomenų, tačiau šios medžiagos kosmetikos gaminių gamyboje yra leidžiamos apribojant jų naudojamą kiekį. Tam yra daug priežasčių. Moksliniai tyrimai dažnai būna prieštaringi, jie užtrunka, taip pat dažnai sunku surasti alternatyvių gamybos būdų arba jie brangiai kainuoja. Šių cheminių medžiagų galima rasti daugelyje, net 80 proc. kosmetikos gaminių. Pasitaiko atvejų, kad gaminant kosmetikos gaminius, leidžiamos kai kurių cheminių medžiagų koncentracijos yra viršijamos.

Didžiąją dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro kitos cheminės medžiagos, kurių kiekiai nėra ribojami. Jos suteikia gaminiui formą, kiekį, fizikines – chemines ar kitas savybes. Tai, kad šios medžiagos nėra ribojamos ar draudžiamos, dar nereiškia, kad yra natūralios ar naudingos mūsų organizmui. Dažnai neribojamos medžiagos yra pigesni sintetiniai naftos produktai.
Kosmetikos gaminių gamyboje taip pat naudojamos aktyvios medžiagos, ekstraktai, aliejai, kurios dažnai būna susijusios su kosmetikos gaminio deklaruojamomis savybėmis ir poveikiu. Gali būti naudojami dažikliai, kvapikliai ir kitos cheminės medžiagos.
Šampūnai, dušo želės, vonios burbulai, putos, muilai ir kiti putojantys gaminiai.

Į šampūnų sudėtį, siekiant didesnio priemonių putojimo, dedama sintetinių medžiagų – alkyl benzeno sulfonatų, vadinamųjų detergentų, pavyzdžiui, Ammonium Lauryl sulfate, Sodium Laureth Sulfate, kurios vertinamos prieštaringai. Vienų mokslininkų nuomone, jos dirgina odą bei sukelia galvos odos problemas – dermatitą, seborėją, gali pradėti plonėti ar net slinkti plaukai. Kiti mokslininkai tai neigia. Šių medžiagų kiekis kosmetikos gaminių gamyboje neribojamas.

Putojantys gaminiai gali turėti sudėtyje pavojingų tarpinių produktų, kurie nėra galutiniai junginiai, todėl kosmetikos gaminių sudėtyje jų nerasime. Šie tarpiniai produktai dažniausiai dalyvauja cheminėse reakcijose gaminant putojančius gaminius, siekiant sumažinti jų šiurkštumą. Vienas jų, mokslinių tyrimų duomenimis, įvardijamas kaip kancerogenas – 1,4-dioksanas, kuris taip pat vadinamas genotoksišku, galinčiu sukelti apsigimimus, neurotoksišku, toksišku inkstams ir kvėpavimo sistemai. Kitas kancerogenu vadinamas ingredientas – formaldehidas, kuris jautriai odai, ypač vaikų, gali sukelti bėrimus. JAV mokslininkų 2007 m. ir 2009 m. atliktais ir plačiai publikuotais kosmetikos gaminių tyrimų duomenimis, net 46-iuose iš 100-o tirtų natūralius teiginius deklaruojančių gaminių, skirtų vaikams ir gaminamų žinomų kompanijų, sudėtyje buvo rastos šios medžiagos. Ant gaminio pakuotės nurodytoje sudėtyje jie net nebuvo paminėti.

Kaip pasirinkti kosmetikos gaminius be šių tarpinių produktų?
Kosmetikos gaminius reikėtų naudoti saikingai, o renkantis juos būtina skaityti informaciją ant pakuotės, sudėtį. 1,4 – dioksaną, pasislėpusį po kitais junginiais, savo sudėtyje dažniausiai turi putojantys gaminiai. 1,4 – dioksaną gali turėti sodium laureth sulfatas, PEG junginiai ir medžiagos, kurių pavadinimuose yra žodžiai „xynol“, „ceteareth“, „oleth“. Tarpinį darinį formaldehidą gali turėti konservantai: quaternium-15, DMDM hydantoin, imidazolidinyl urea, diazolidinyl urea. Gamyboje egzistuoja alternatyvos, kai šiuos darinius galima pašalinti, tačiau gamintojai jų nesiima, teigdami, kad pavojingų junginių lieka labai nedideli kiekiai.

Viena draudžiamų medžiagų šampūnuose, kūno šveitikliuose, dušo želėse, taip pat ir nenuplaunamuose gaminiuose: kremuose, dezodorantuose ir kt. yra konservantas metildibromo glutaronitrilas, kuris nuplaunamuose gaminiuose buvo uždraustas 2008 m., nenuplaunamuose dar ankščiau. Rinkoje dar pasitaiko gaminių, turinčių šią medžiagą, kuri buvo uždrausta Europos komisijai nenustačius jokio saugaus šio konservanto naudojimo būdo kosmetikoje. Daug žmonių, yra alergiškų šiam konservantui, kuris sukelia odos niežėjimą, gali prasidėti egzema, bėrimas.

Nagų lakai
Yra trys pagrindinės cheminės medžiagos į kurias vertėtų atkreipti dėmesį renkantis nagų priežiūros priemones. Dibutilftalatas yra draudžiamas kosmetikos gaminiuose, formaldehidas ir toluenas – nėra draudžiamos medžiagos, bet jų kiekis kosmetikos gaminiuose yra ribojamas, didelės jų koncentracijos gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Dibutilftalato randama ne tik kosmetikoje, bet ir asmens higienos priemonėse, buities daiktuose ir kt. Šis ingredientas nagų lakui suteikia lankstumą ir spindesį, bet kartu yra pripažintas karcinogenu. Ši medžiaga leidžia nagų lakui tinkamai pasiskirstyti ir išdžiūti, bet manoma, kad jos įkvėpus, gali pasireikšti nuovargis, galvos skausmas, gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Toluenas taip pat pripažintas toksišku. Minėtų ingredientų turėtų vengti besilaukiančios ir žindyvės. Formaldehidas nagų lake veikia kaip kietiklis ir apsauga nuo lako lupimosi. Jis yra įvardijamas kaip karcinogenas, kuris taip pat gali sukelti akių, nosies ir gerklės dirginimą. Yra tokių nagų lakų, kuriuose aptinkami visi trys minėti ingredientai.

Lūpų dažai, kremai, prausikliai

Europoje 2007 m. spalio mėn. atliktų tyrimų duomenimis, net 60 proc. tirtų 33 žinomų gamintojų kosmetikos gaminių mėginių, buvo rastas švinas. Švinas pasižymi neurotoksišku, reprodukcijai toksišku ir kenksmingu poveikiu sveikatai. Švino neturi būti kosmetikos gaminiuose. Lūpų dažuose, vazelinuose dažnai naudojama cheminė medžiaga – petrolatas. Jis paprastai yra gaunamas iš sintetinių naftos produktų. Tokios kilmės petrolatas gali išdžiovinti ir pažeisti gilesnius odos sluoksnius. Petrolatas taip pat įeina į veido ir kūno kremų, prausiklių ir kitų kosmetikos gaminių sudėtį.

Plaukų dažai, laikinosios „juodosios chna“ tatuiruotės
Plaukų dažuose naudojamos cheminės medžiagos nuolat keičiasi. Kartu keičiasi ir reikalavimai plaukų dažuose esančioms cheminėms medžiagoms. Pavyzdžiui, 2008 m. buvo uždraustos 85, 2009 m. – 40 cheminių medžiagų plaukų dažuose, apie kurių saugą nėra pakankamai duomenų. Plaukų dažuose naudojami fenilendiaminai, gali sukelti stiprią alerginę reakciją, odos dermatitą, gali būti toksiški organams, silpninti imunitetą. Dažniausia reakcija į netikusius plaukų dažus- alergija, kuri gali pasireikšti galvos srities, kaklo, veido paraudimu, niežėjimu ar patinimu. Kirpyklų darbuotojams, nenaudojantiems apsauginių pirštinių, dažniausiai išsivysto rankų egzema.

Piešiniuose ant kūno ir plaukų dažuose naudojami dažai, pagaminti iš augalo Heninės lavsonijos, liaudyje žinomos kaip chna. Pavojus slypi ne pačioje natūralioje žolėje, o tame, kad, siekiant intensyvios juodos spalvos, tiek dažant plaukus, tiek piešiant tatuiruotes su chna dažais sumaišoma cheminė medžiaga p-fenilendiaminas, sutrumpintai žymimas PPD, kuri skirtingai nei natūrali chna, gali sukelti sunkias alergines reakcijas ir ilgai išliekančius randus. Kai kuriems žmonėms pasireiškia sunkesnė alerginė viso kūno reakcija – ant odos atsiranda šašų ir iškrenta plaukai. Ši medžiaga gali įjautrinti organizmą ir kitoms medžiagoms.

Kvepalai ir kvapiosios medžiagos
Kvapą dažnai sudaro šimtai sintetinių junginių, kurie žinomi tik gamintojui, o etiketėje jie sutalpinami po žodžiais “Parfume”, “Fragrance”. Kvapiosios medžiagos įeina ne tik į kvepalų sudėtį, bet naudojamos ir daugelyje kosmetikos gaminių (dezodorantuose, kremuose, losjonuose, plaukų želėje ir kt.).

Kvapiosios medžiagos laikomos vienu iš penkių geriausiai žinomų alergenų, jos taip pat gali sukelti astmą. Kitas pavojus – kvapo sudėtyje esantys ftalatai. Europoje atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, daugiau kaip 70 proc. tiriamų kompanijų gaminiuose buvo rasta ftalatų, nors kosmetikos gaminių etiketės ingredientų sąraše jie nebuvo nurodyti. Taip pat aštuonių populiarių gamintojų kvepaluose nustatyta draudžiama medžiaga dietilheksil ftalatas. Europos mokslinio komiteto teigimu, vienas iš 50 žmonių po kvapo panaudojimo gali visam gyvenimui likti jautrus kažkuriai sudedamajai daliai. JAV mokslininkai identifikavo kai kurias kvapo sudedamasias dalis kaip neurotoksinus, tačiau tolimesni tyrimai nebuvo atliekami ir kompetetingos institucijos nesiėmė iniciatyvos, kad kvapo ingredientai būtų įtraukti į ingredientų sąrašą ir nurodyti etiketėje.

Skirti degintis soliariume ir savaiminio įdegio kremai
Deginantis soliariume, kremai su apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF) nenaudojami, priešingai, naudojamos priemonės, skatinančios įdegį. Kartais yra klaidingai manoma, kad deginimuisi soliariume naudojami kosmetikos gaminiai saugo odą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tokių gaminių pakuotę. Ženklinant soliariumo kosmetikos gaminius, etiketėje nurodoma, kad jie neapsaugo nuo nudegimų, greitesnio odos senėjimo, odos vėžio, kuriuos gali sukelti ultravioletiniai spinduliai spinduliai.

Kremuose, skirtuose degintis soliariume bei savaiminio įdegio kremuose dažnai naudojami kosmetiniai dažai, vadinami bronzantai, kurie iš karto ar po kurio laiko tamsina odos spalvą taip pat naudojamos melanino sintezę skatinančios medžiagos. Vienas dažniausiai naudojamų kosmetinių dažų – dihidroksiacetonas (DHA) – medžiaga, kuri reaguodama su odos paviršiuje esančiomis aminorūgštimis, suteikia jai tamsią spalvą. Kosmetikos gaminių su DHA nerekomenduojama naudoti apie akis, reikia stengtis, kad jų nepatektų ant lūpų ir kitų gleivinių. Tai ypač sunku pasiekti, norint odai suteikti gražų įdegį specialiose kabinose, kur kūnas nupurškiamas kosmetiniais dažais. Purškiant kosmetikos gaminius su DHA neapsaugomi akių, lūpų ar gleivinių plotai, į organizmą bronzantų gali patekti įkvėpus ar nurijus gaminio. Specialistai soliariumų lankytojams jau nustatė odos bėrimo, kosulio, svaigulio ir alpimo atvejų, bet kai kuriuos nepageidajamus reiškinius galėjo sukelti ir individuali asmens reakcija į gaminį.

Konservantai ir natūralūs kosmetikos gaminiai
Konservantai kosmetikos gaminių gamyboje naudojami plačiai. Nenaudojant konservantų ilgai negendantį kosmetikos gaminį pagaminti sudėtinga, tam turi būti griežtai laikomasi geros gamybos praktikos, vietoj konservantų naudojamas alkoholis, eteriniai aliejai ar kai kurių augalų cukrus. Tačiau pramonėje labiau paplitę sintetiniai konservantai. Agresyvesniais laikomi parabenai, trietanolaminas, fenoksietanolis, imidazolidinyl-, diazolidinyl urea, metilisotiazolinonas.

Naudojant kosmetikos gaminius, labai svarbus yra saikas ir realus poreikis. Turėtume žinoti, kad kosmetika – tai pirmiausia kasdien naudojamas cheminių medžiagų mišinys, kuris gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai.